Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję schematu do przekaźnika rm84-2012

Gość @@@@@ 28 Wrz 2012 16:21 1236 9
  • #1 28 Wrz 2012 16:21
    Gość @@@@@
    Poziom 12  

Witam

Jak w temacie
    Przekaźnik chciałbym wykorzystać do załączenia wentylatora z pomieszczeniu w którym było by za gorąco np. 25°C, wentylator mógł by nadmiar ciepłego powietrza przekazać do drugiego (większego) pomieszczenia a, który by został zamontowany w ścianie działowej pomieszczeń.
    Lin do przekaźnika http://www.fhszulc.com.pl/item241868_relpol_przekaznik_rm84_2012_35_5024_24v.aspx#itemDesc

Czy jest taka możliwość z tym przekaźnikiem?, z karty tego przekaźnika wynika że trzeba mu "zadać" temperaturę aby załączył napięcie(to tak logicznie bo nie jestem elektronikiem).
    Pozdrawiam

0 9
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 28 Wrz 2012 17:17
    Gość @@@@@
    Poziom 12  

trudno sprawdzić u producenta? - nie, ja byłem i przeglądałem tą kartę ale jak dla mnie to, po prostu nie wiele z tego wiem.
    Tzn. że z rysunków można już coś zbudować bo jeszcze nie mam programu do otwierania ich.
    Czy to rozwiąże moje pytanie co do schematu?

Dziękuję za zainteresowanie

0
  • #4 28 Wrz 2012 18:06
    zielony_gajowy
    Poziom 13  

Gość @@@@@ napisał:
    Czy to rozwiąże moje pytanie co do schematu

Nie.
    Potrzebne jest inne pytanie. :)
    Przekaźnik jest tylko elementem wykonawczym. Sam nic nie zrobi - nawet, jak się go obklei schematem z NASA. ;)
    A na poważnie.
    Aby schłodzić dane pomieszczenie, należy, albo doprowadzić chłodniejsze powietrze (moje prw. założenie) albo włączyć instalację chłodzącą.
    Sam przekaźnik nic nie zrobi.
    Proszę o dokładniejsze dane.
    Ja, raczej nie pomogę, gdyż na forum jest bardzo dużo ludzi z okolic 3M, i Oni na miejscu rozwiążą problem.

0
  • #5 28 Wrz 2012 23:54
    Gość @@@@@
    Poziom 12  

Sam przekaźnik to raczej nie, to już jest dla mnie zrozumiałe. ale czy wlutowanie go w odpowiedni układ w, którym zadziała ten przekaźnik na żądaną temperaturę jest taka możliwość?

0
  • #7 29 Wrz 2012 09:00
    Gość @@@@@
    Poziom 12  

do "oj"
    Dzięki, i było by po sprawie ale mój błąd, nie podając że wentylator jest na 230V a układ jest chyba na 24V. Czy ponownie coś namieszałem lub nie rozumie.

0
  • #8 29 Wrz 2012 23:00
    oj
    Poziom 42  

Zasilanie układu jest 12V napięcia stałego - najprościej podłączyć zewnętrzny zasilacz wtyczkowy 12V DC.

Styki przekaźnika mogą przełączać napięciem 230V

0
  • #9 30 Wrz 2012 10:17
    Gość @@@@@
    Poziom 12  

Dziękuję "oj"
    Teraz rozumie ale zaczyna się to dla mnie komplikować.

Może na koniec podam jeszcze jedną możliwość , którą rozważałem.
    Chodzi że, posiadam termostat link http://www.alibaba.com/product-gs/427831984/h...stat_Temperature_control_switch_Constant.html
    może właśnie łatwiej by było ten wentylator podłączyć do tego "czujnika" tylko nie wiem jak połączyć kable aby dało efekt o, który mi chodzi, bo ustawienie temperatury to, chyba na pokrętle by wystarczyło.

Pozdrawiam

0
  • #10 19 Paź 2012 09:01
    Gość @@@@@
    Poziom 12  

Z powodu braku zainteresowania, temat zamykam i pozdrawiam wszystkich.

0
  Szukaj w 5mln produktów