Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór stacji lutowniczej.

matix1991 28 Sep 2012 16:27 2358 5
    matix1991
    Level 13  
    Witam
    Odrazu mówię że użyłem opcji szukaj i poczytałem trochę opinii na temat stacji ale nie mogę się jeszcze zdecydować. Może zacznijmy od tego do czego mi jest ta stacja potrzebna: lutuję głównie elementy przewlekane w bardzo dużych ilościach np przez rok zużywam 5000 diod 1N4004, stacja służy mi do zarabiania ponieważ składam pewne urządzono i je sprzedaje ale także czasem lubię sobie coś naprawić lub zmajstrować jakiś układ. Do tej pory używałem jakiejś chińskiej kolbki za 20zł i powiem szczerze że spokojnie mi starczała, a co ciekawe wytrzymała 3 lata takiej pracy i sporo kg cyny przelutowała. No ale niestety ostatnio poprzepalało mi grot i postanowiłem kupić coś lepszego, przejrzałem kilka ofert i poczytałem opinii, w oko wpadły mi dwie stacje:
    -Xytronic LF369D
    -Xytronic 369D
    i teraz pytanie czy lepiej dołożyć do 369D czy wystarczy mi LF369D, a może ktoś zaproponuje coś lepszego z tego przedziału cenowego?
    User removed account
    User removed account  
    matix1991
    Level 13  
    Tak, ponieważ ja lutuję np raz w tygodniu a bardzo długo i od transformatorowej zaraz boli ręka bo np lutuję godzinę pod rząd albo i dłużej, a i czas grzania transformatorowej jest za krótki bo wkładam wszystkie elementy w płytki i przez mniej więcej około godzinę lutuję sobie bez przerwy i lutuję także w ciasnych miejscach gdzie tak samo transformatorowa nie da rady także mój wybór jest przemyślany i to bardzo tylko chcę się dowiedzieć czy warto dołożyć i brać 169 no a może coś innego lepszego w tej kasie dostanę ale z tego co czytałem to nie.
    User removed account
    User removed account  
    matix1991
    Level 13  
    Droższa jest a ja szukam czegoś do 250zł i naczytałem się na forum że Xytronic ma najlepszy stosunek ceny do jakości.
    dzg4
    Level 26  
    Elwik jest przereklamowany a po za tym cena. Veller, mam go dziewiąty rok i działa, tylko ten gorszy bo z regulacją magnetyczną. Kup używany i bez zasilacza, zasilacz możesz zrobić sobie sam będzie taniej.