Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Zafira 2003 2.2 - Diagnoza sterownika PSG 16

28 Wrz 2012 17:32 6399 6
  • Poziom 17  
    Witam,

Samochod jak w temacie, tj Opel Zafira, 2003, silnik 2,2L
    Pompa ze sterownikiem dwuwtyczkowym, tj PSG 16. Sterownik umieszczony na pompie.

Objawy:

- samochod oczywiscie nie odpala
    - nie swieci sie check na desce, rowniez nie zapala sie lampka o swiecach zarowych
    - brak komunikacji z modulem ECU poprzez program diagnostyczny (OPCOM), z innymi modulami OPCOM komunikuje sie bez problemu.Dodatkowo OPCOM wywala blad pt: 3040 zakłócenia na linii W

To co sprawdzilem to:

- masy i zasilania dochodzace do modulu (kostka X93, ta z prawej strony)- ok

Wychodzi na to, ze zasilanie jest poprawne, wiec podejrzenie pada mi na sam sterownik, z tego co wyczytalem na roznych forach ..jest to jeden z typowych objawow uszkodzenia, ktore (podobno) sie naprawia.

Czy mozecie mi ew. podpowiedziec jeszcze co warto sprawdzic, zanim jednoznacznie okaze sie, ze to wina sterownika ..i gdzie i czy takie cos mozna profesjonalnie naprawic ?

• Poziom 27  
    Na wtyczce od strony sekcji pompy sprawdz pin 16 jest opisany,tam też ma być 12v po zapłonie,ostatnio miałem przerwę w samej wtyczce tego pinu i identyczne objawy.
  • Poziom 17  
    Ok, dzieki, sprawdze to

Rozumiem, ze jesli sie okaze, ze jednak to 12 dochodzi to znaczy, ze mam sie rozgladac za innym sprawnym sterownikiem ?

Jeszcze mam pytanie odnosnie wstawienia innej pompy..jesli kupie sprawne uzywke i bede znal jej pin to czy za pomoca OPCOM-a bedzie mozliwe jej zaprogramowanie do immo czy tez uzywa sie do tego bardziej specjalizowanych narzedzi ? (w znaczeniu programow )

Pzdr
    M
  • Poziom 35  
    Jasli będziesz miał piny to z pomocą opcoma dasz radę dokodować
  • Poziom 17  
    Dzieki, to chociaz dobra wiadomosc :))

Pzdr
    M
  • Poziom 17  
    Witam,

Niestety po glebszej diagnozie sterownika okazalo sie, ze odplynal w zaswiaty na amen ...pozostaje mi wiec rozgladac sie za innym sprawnym.
    Mam teraz do Was pytanie, moja stara pompa miala numer (Bosch):0470504222 a sterownik ma nr: 0281011055.

Pompe z takim numerem ciezko dostac, sa za to inne, znalazlem taka oto informacje (gdzie na forum Opla):

"wg danych 0470504223 została zastąpiona przez 0470504218
    a 0470504222 została zastąpiona przez 0470504218
    czyli wychodziłoby iż te 3 nr są ze sobą nawzajem zamienne"

Czy mozecie ew. potwierdzic powyzsze ..oraz czy wystepuja same sterowniki z innymi numerami, ktore rowniez sa ze soba kompatybilne

Pzdr,
    Marcin.
  • Poziom 17  
    Witam,

Nowa (w znaczeniu sprawna) pompa zalozona, sterownik zaprogramowany, auto pojechalo ....

Dzieki za wskazowki,

Temat zamykam

M.