Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JVC KD-G333 - Wyłączanie się radia przy głośniejszej muzyce

Hoolgarez182 28 Sep 2012 19:34 2250 3
    Hoolgarez182
    Level 14  
    Witam, w radiu JVC KD-G333, które posiadam wcześniej była uszkodzona końcówka mocy. Po podłączeniu głośnika, nawet małej mocy (około 6W) i podkręceniu volume dźwięk przerywał. Radio działało, ale na bardzo cichej głośności. Po podpięciu głośników samochodowych większej mocy była cisza. Wymieniłem końcówkę mocy i w tej chwili radio gra nawet na dużych głośnikach, ale po podgłoszeniu wyłącza się i później włącza i tak cały czas póki nie ściszę głosu. Jednak aktualnie nie ma żadnego przerywania ani stuków w głośnikach. Czy może to mieć związek z układem AN80T71? Zmierzyłem napięcia na nim i zgadzają się z serwisówką, ale jeśli ten układ jest odpowiedzialny za zasilanie to może faktycznie jest z nim coś nie tak? Przerwy w dostawie mocy i radio resetuje się.

Dodano po 51 [minuty]:

Mój błąd. Końcówka mocy nie jest zasilana z AN80T71. Więc teraz już zupełnie nie wiem o co chodzi. Proszę o pomoc.
  • Helpful post
    Andjey1
    Level 13  
    Spróbuj wymienić kondensator С901 3300*16v
  • Helpful post
    mery5
    Level 15  
    To typowy objaw niesprawnej końcówki mocy lub niewydajnego zasilania ( zły kontakt, cienkie przewody...itp).
    Spróbuj jeśli masz taką możliwość podstawić ją ze sprawnego odbiornika lub zakupić ją z pewniejszego źródła.
    Hoolgarez182
    Level 14  
    Wymiana C901 pomogła. Czyli problem od strony zasilania. Nie miałem innego więc wstawiłem 2200uF/16V. Dzięki za pomoc.