Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nectra top 22 - Jaki sterownik pogodowy

28 Wrz 2012 19:05 1455 4
  • Poziom 9  
    Nectra top 22 dwufunkcyjny , jaki sterownik pogodowy?. jakie mogą być oszczędności w ciągu roku. Jak to podłączyć przewodem ?
  • Poziom 36  
    mirrzo napisał:
    Auraton 2005 TX
    Kup na allegro, są po 205 PLN i nie musisz się bawić w kabelki :)

Ten sterownik jest sterownikiem pokojowym a nie pogodowym :D .

Inna sprawa, że ze względu na to, iż kocioł ten nie jest kotłem kondensacyjnym nie ma sensu podłączać "pogodówki". :D

• Moderator na urlopie...
    Oczywiście, że jest pokojowym.
    Za szybko ustawiłem ten kocioł do regulatora i palnąłem tym regulatorem, ale przecież on (kocioł) nie ma wtyku na pogodówkę, z tego co pamiętam.
    Grzegorz Siemienowicz napisał:
    Inna sprawa, że ze względu na to, iż kocioł ten nie jest kotłem kondensacyjnym nie ma sensu podłączać "pogodówki". :D

A czemu nie ma sensu podłączać pod pogodówkę innych kotłów, niż kondensacyjne?
  • Użytkownik obserwowany
    mariusz004 napisał:
    Nectra top 22 dwufunkcyjny , jaki sterownik pogodowy?. jakie mogą być oszczędności w ciągu roku. Jak to podłączyć przewodem ?

Zanim kupisz jakiś sterownik: Euroster, czy Auraton (produkcja oparta na tej samej licencji) to skontaktuj się z producentem kotła, pewnie doradzą co i jak to zrobić. Obecnie marka CM jest w gestii koncernu MTS, wraz z marką Ariston. W Polsce MTS ma siedzibę w Krakowie. Nie da się ukryć, że Nectra to już leciwe urządzenie, ale stosowanie regulatorów pokojowych też przynosi jakieś oszczędności. W sumie prawdzie oszczędności uzyskasz dopiero po wyregulowaniu kotła, instalacji i właściwym ustawieniu regulatora.
    Dodatkowe informacje techniczne, schematy podłączeń itp. dostępne są na stronie producenta regulatorów www.euroster.com.pl włącznie z listą autoryzowaną siecią sprzedaży.