Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zanussi Input FL12 - Komputer

sebastiango 28 Wrz 2012 20:30 1044 2
  • #1 28 Wrz 2012 20:30
    sebastiango
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem z programem w pralce Zanussi Input FL12. Pralka miała problem bo się zawieszała pod czas prania i powiedziano mi że to komputer. Oddałem do naprawy i po naprawie w ogóle nie startuje bo próbowali na nowo wgrać program i chyba się im nie udało. Niestety nie potrafię znaleźć oprogramowania do tej pralki a w serwisie firmowym chcą ponad 1tyś zł za komputer. Teraz moje pytania:
    Znacie skąd można pobrać soft do tej pralki? czy komputer będzie pasował od modelu Zanussi AquaCycle 1200 XC lub od zanussi JET System IZ141W(na pierwszy rzut oka są bardzo podobne)?

0 2
  • #2 05 Kwi 2013 19:45
    sebastiango
    Poziom 9  

Nareszcie dostałem używany moduł. Niestety po włożeniu modułu pralka startuje ale nie można wybrać programu. Po naciśnięciu przycisku programu zaświeca się "bawełna biała" + "90C" + "1200" obrotów i mrugają. Więcej pralka na przyciski nie reaguje trzeba ją wyłączyć. Kupiłem też używaną grzałkę (sprawdzaną) która ma niskie upływy.
    Macie pomysł czemu się tak pralka zachowuje?
    Wymienić grzałkę bo czytałem , że jest bardzo wrażliwa na upływy grzałki?
    Ktoś ma schemat podłączenia modułu bo chcę sprawdzić czy się nie pomyliłem (choć kostki wchodzą tylko w kilka miejsc)?
    Proszę o pomoc bo w ten weekend chciałbym uruchomić pralkę.

0
  • #3 06 Kwi 2013 13:55
    sebastiango
    Poziom 9  

Jeszcze jedno pytanie :) w którym miejscu znajduje się grzałka? Nie mogę znaleźć

Dodano po 3 [godziny] 25 [minuty]:

Problem ze sterownikiem rozwiązany - okazało się, że jedna z kostek (na samym dole, z niebieskimi kablami) przy montażu delikatnie się wysunęła i pomogło ponowne jej założenie. Pralka działa oprócz wirowania. Znalazłem post o tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...si+fl+12&sid=ad7059128a0a80628668753cd56b35d3 ale zastanawiam się czy to też chodzi o triak.
    Może być taki zbieg okoliczności, że triak jest walnięty i w moim module i w kupionym?
    Jest jeszcze jakaś inna przyczyna niż usterka triaka?

Grzałki nadal nie znalazłem ;(

0