Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

saab 2.0t - sterowanie vialle Vgeneracja

rxr2 28 Sep 2012 21:49 2505 0
    rxr2
    Level 9  
    Witam

Mam problem z instalacją vialle chodzi o to ze mam mocny silnik a wsad w lpt04 jest od słabszego auta...

Problem w tym ze nawet programatorem od tej instalacji nie moge wybrać mocniejszej wersji *dłuższych czasów wtrysków * bo wybrałem na dłuższe.

Dla nie wtajemniczonych opowiem jak to działa

sterownik vialle to zwykły emulator odłacza wtryski benzyny a ich sygnał bierze do sterowania wtryskiwaczami lpg

jest to instalacja LPI czyli fazy ciekłej

Do obliczenia czasu wtrysku lpg bierze czas wtrysku na benzynie i przemnaża to przez stałą obliczona jako współczynnik dopasowania wtrysków oraz wprowadza korektę zgodna z aktualnym ciśnieniem na reduktorze temp. silnika itp...

np. czas wtrysku PB to 15ms co daje czas dla lpg np 18s ale ze ten czas jest dla ciśnienia referencyjnego 12 bar a mamy np 8 bo zbiornik prawie pusty to jeszcze dodaje parę ms.

i to koniec..

niestety potrzebuje więcej lpg bo jest ubogo..

myślałem o zbudowaniu własnego korektora opartego na procesorze atmega128 bo ma wejścia analogowe

mógł bym w ten sposób dowolnie modyfikować czasy prostokątów czyli skład mieszanki na gazie.

teraz trochę o aucie jest to saab 2.0t 185km zrobiony na 230km ma sondę szerokopasmowa i jest po remoncie kapitalnym przygotowany na 500km...
    instalacja vialle jest dedykowana do tego auta ale niestety nie wiedzieć czemu w jej sterowniku niema tego silnika tylko słabsza wersja 150km dlatego gdy auto jest w pętli zamkniętej sonda lambda sobie radzi korekty sa na poziomie 4-7% ale jak sie wciśnie i wyjdzie z pętli to jest ubogo...

czy ktoś ma prosty sposób by modyfikować przebiegi prostokątne... może jest na rynku jakiś gotowiec... ?

http://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/p/Modul-...ATMEGA12816MHz-zmontowany-i-uruchomiony/19610

tu jest taki procesor z miejscem na mosfety wyjściowe...

ma wszystko czego potrzeba i jeszcze można by wyświetlać aktualne korekty czasów
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo