Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór TV UPC na laptopie (bez dekodera)

sejmir89 29 Wrz 2012 10:22 8496 8
  • #1 29 Wrz 2012 10:22
    sejmir89
    Poziom 7  

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem zielony jeśli chodzi o elektronikę więc proszę o wyrozumiałość w moim (zapewne banalnym) problemie. Przejrzałem forum, na którym jest wiele podobnych tematów, ale nie znalazłem odpowiedzi do mojej sytuacji.

W mieszkaniu studenckim korzystam z oferty UPC (internet 30 MB+ TV 50 kanałów). W normalnej eksploatacji jest tylko internet (router wi-fi), sygnał tv-niewykorzystywany. Chciałbym sobie podłączyć sygnał tv do laptopa, ale nie wiem, czy najtańsze tunery tv na USB (taki jak ten CYFROWY TUNER TV USB DVB-T MPEG4: http://allegro.pl/ tutaj pomogą. Oferta 50 kanałów dostępna jest bez dekodera: po podłączeniu kabla do starego kineskopowego tv Funai i wyszukaniu kanałów- nie było wszystkich kanałów, ale po ostatniej wizycie montera UPC, oznajmił, że teraz wszystkie są dostępne (nie sprawdzałem). Nie mam jednak możliwości podłączenia sygnału do TV ze względu na brak na niego miejsca w swoim pokoju (mieszkanie studenckie, "puszka" UPC nie w moim pokoju). Długość kabla od "puszki" UPC do komputera to około 10m- tutaj moje drugie pytanie: czy na takiej długości ma wpływ jakość kabla, czy warto dopłacać?

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0 8
  • #2 29 Wrz 2012 11:16
    egon42
    Poziom 37  

Kolego dekoder dvb-t tu nie pomoże bo sygnał cyfrowy w sieci UPC nadawany w systemie dvb-C a takiego sygnału dekoder dvb-T nie widzi. Co do nie odbierania wszystkich kanałów na starym tv funai to on pewnie nie posiada pełnej głowicy full-band dlatego też nie odbierasz wszystkich programów. Oprócz tego że UPC nadaje w systemie dvb-C to sygnał jest kodowany i potrzebna jest do tako karta do tego UPC paruje karty z dekoderem a więc nie da się wyjąc karty z dekodera UPC i włożyć do innego nawet tego samego modelu. Można jedynie kupić zewnętrzny dekoder analogowy i podłączyć go do laptopa i oglądać tv analogową te 50 programów.

0
  • #3 30 Wrz 2012 09:15
    sejmir89
    Poziom 7  

Dzięki za informację, wtopiłbym bez sensu kasę... ;) czy zatem dzięki takiemu tunerowi: AK74 TUNER TV PAL ZEWNĘTRZNY USB 2.0 http://myrland.com.pl/ak74-tuner-p-412.html będę mógł odbierać te 50 kanałów w wersji analogowej? Ew poradźcie jaki inny tuner się do tego nadaje (tak do 100-150 zł).

0
  • #4 30 Wrz 2012 10:40
    wieswas
    Poziom 33  

Koledzy! Na podstawie jakich informacji przyjęliście, że te programy są cyfrowe ?
    UPC nadal ma w ofercie 50 kanałów analogowych i sądzę, że autorowi tematu o te kanały chodzi. Skoro pisze, że na starym, kineskopowym telewizorze FUNAI część kanałów odbierał, to utwierdza mnie w przekonaniu, że chodzi o programy analogowe. Większość tunerów w obudowie podobnej do pendriva ze złączem USB , hybrydowych (analog+cyfra) powinna wszystkie 50 kanałów odebrać.
    10 metrów przewodu nie powinno stanowić żadnego problemu.

0
  • #5 30 Wrz 2012 13:50
    sejmir89
    Poziom 7  

Zgadza się, nie miałem żadnego dekodera cyfrowego, żadnej karty, a programy stary Funai odbierał. Po prostu wkręcało się kabel bezpośrednio do tv, wyszukiwało się kanały w menu tv i działało (nie wszystkie kanały znajdował, bo, jak twierdził monter- rozgałęźnik sygnału na internet i na tv był słaby i wymienił na jakiś porządniejszy).
    Co do tunera do laptopa to proszę, podajcie linka do jakiegoś, który Waszym zdaniem powinien działać w granicach do 100-150 zł. Montażem zajmę się w przyszłym tyg ;)

0
  • Pomocny post
    #6 30 Wrz 2012 14:52
    wieswas
    Poziom 33  

W tej cenie to możesz przebierać w tunerach do woli.
    Proponuję zakup tunera hybrydowego (analog+cyfra) np. NotOnlyTV.
    Opis sklepowy:
    "Hybrydowy tuner cyfrowo-analogowy NotOnlyTV LV5HD to kieszonkowy tuner USB oparty na najnowszym chipsecie ATI Theater. Podłączony do komputera umożliwia odbieranie cyfrowego i analogowego sygnału telewizyjnego.
    Tuner pozwala nie tylko na oglądanie programów naziemnej telewizji cyfrowej i analogowej oraz radia, ale także stwarza możliwość odtwarzania plików wideo i audio, a także zdjęć. Urządzenie daje również możliwość zgrywania multimediów na DVD i CD oraz oglądanie, edytowanie i drukowanie kolekcji zdjęć. Ponieważ wyposażono go w wejście AV umożliwia również digitalizowanie materiału analogowego.
    Urządzenie wyposażone zostało w przenośną antenę oraz pilota, dzięki czemu doskonale sprawdzą się zarówno w domu jak i na zewnątrz.
    Oprogramowanie TotalMedia posiada funkcję ułatwiającą odtwarzanie wszelkich plików video i muzyki. LV5HD stanowi idealne uzupełnienie notebooka oraz komputera stacjonarnego."
    Cena tego tunera nowego z gwarancją, pilotem, miniantenką i oprogramoweaniem to około 130PLN.

Poczytaj fora dyskusyjne na temat tunerów telewizyjnych na USB a sam wyrobisz sobie zdanie, jaki model chciałbyś kupić i za ile.
    Ja używam My Vision Hybrid USB firmy ARDATA, za który przed rokiem zapłaciłem 160PLN.

0
  • #7 30 Wrz 2012 15:49
    sejmir89
    Poziom 7  

Super, dzięki za dokładne info :) jak podziałam w temacie, wrzucę tu status :)

0
  • #8 08 Paź 2012 16:22
    sejmir89
    Poziom 7  

Kupiłem tuner: NotOnlyTV LV5HD za 140 zł poprzez allegro. W sobotę zrobiłem najpierw test z DVB-T. Mieszkam w Warszawie więc tuner wyszukał 15 kanałów :) Postanowiłem go podłączyć pod kabel z UPC- skanowanie trwało o wiele krócej niż w przypadku DVB-T, ale ku mojemu zdziwieniu tuner odbierał czysto tyle samo kanałów, co stary Funai: 12. 21 kanałów śnieżyło, a reszty (23) w ogóle nie widział. Odbiór programów które śnieżyły miały zredukowane szumy, w związku z czym, niektóre dało się oglądać. Cieszy mnie jednak to, że tuner w ogóle wyszukał kanały analogowe (w programie dołączonym dodatkowa opcja- telewizja analogowa). Dzisiaj przychodzi serwis UPC i zobaczymy co zdziałają / czy w ogóle coś zdziałają :)

0
  • #9 18 Paź 2012 15:18
    sejmir89
    Poziom 7  

Byli monterzy i okazało się, że na klatce miałem założony jakiś ogranicznik sygnału, którego nie powinienem mieć!!! Był on odpowiedzialny za brak odbioru tych wszystkich 50 kanałów (problem pojawił się prawdopodobnie po modernizacji "puszek" na klatce, skąd leci sygnał bezpośrednio do mieszkania). Podejrzewam, że teraz i stary Funai by pociągnął... ;) Niemniej jednak nie mam na niego miejsca w pokoju :/ Z zakupionego tunera jestem w pełni zadowolony. Jedyna wada to, że programy przełączają się trochę wolno- zdecydowanie wolniej niż na tradycyjnym TV. Poza tym jest super. Antenka dołączana do zestawu wylądowała w szufladzie na korzyść kabla i sygnału z UPC. Obraz delikatnie szumi, ale to już szczegół (pewnie dlatego, że słabo zamontowałem końcówki- poprawię w ten weekend).

Dziękuję Wszystkim za pomoc. Problem rozwiązany- do zamknięcia.

0