Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka MASTERCOOK KGE 3412 - palniki i iskrownik

marcoPILA 29 Wrz 2012 11:27 6930 4
  • #1 29 Wrz 2012 11:27
    marcoPILA
    Poziom 10  

Witam
    Jestem posiadaczem tego CUDU MASTERCOOK KGE 3412B
    Problem jest bo ona ma przyciski do iskrownika jak sie naciska iskra przeskakuje, wciskam i przekręcam kurek i w tym momencie na jednym z nich nie zapala sie palnik, na 2 wogóle nie zatrzaskuje sie pokrętło czyli palnik sie zapala ale po puszczeniu pokrętła od razu gaśnie. Natomiast na 3 palniku iskrownik zniknął pod pokrywą blatu. Dodam ze tzw Słoneczka i tarcze na których pali sie gaz wymieniłem na nowe i nic to nie dało, z wyjątkiem tego 1 palnika gdzie gaz sie wogóle nie zapalał, więc w sumie zostały mi tylko 2 palniki sprawne.
    Jak naprawić kurek przekręcania i ten iskrownik bądź wymienić iskrownik żebym mógł korzystać w pełni z 4 palników. ?

1 4
  • Pomocny post
    #2 29 Wrz 2012 22:05
    peter falk
    Specjalista AGD

marcoPILA napisał:
    Jestem posiadaczem tego CUDU MASTERCOOK KGE 3412B

i tego cudu, wersji było jak psów.
    marcoPILA napisał:
    Problem jest bo ona ma przyciski do iskrownika

czyli rozumiem, że w pokrętłach :?
    A może jeden przycisk po lewej stronie?
    Tak, czy owak do wymiany termopara na drugim, do wymiany iskrowniki.
    Czy na wszystkich jest iskra? Oprócz tego, co zniknął pod blatem ;)

0
  • #3 29 Wrz 2012 23:17
    marcoPILA
    Poziom 10  

Mam wersje z przyciskiem iskrownika KGE 3412B ELEGANCE. Problem w tym że niewiem co jest grane że pokrętła nie działają jak należy. Jak to naprawić ? Iskra jest na wszystkich włacznie z tym co wpadł do srodka. Jak wymienić iskrownik na nowy a przede wszytskim jak dobrać właściwy nowy ? Załóżmy że uda mi sie podnieść pokrywe i bede widział co jest pod tzw, blatem co dalej ?

1
  • #4 30 Wrz 2012 01:06
    peter falk
    Specjalista AGD

marcoPILA napisał:
    Załóżmy że uda mi sie podnieść pokrywe i bede widział co jest pod tzw, blatem co dalej ?

Uruchomić szare komórki - wystarczy. Zdjęcie fotogr. umieszczone w tym temacie też pomoże.
    marcoPILA napisał:
    że niewiem co jest grane że pokrętła nie działają jak należy.

To znaczy jak. Rozszerz opis - nie będziemy ciągle wyciągać od Ciebie "zeznań". Wróżek, jasnowidzów i kosmitów na forum chwilowo brak :?
    Nie pisz postów tak niedbale i nieortograficznie.

1
  • #5 30 Wrz 2012 15:31
    marcoPILA
    Poziom 10  

Podmieniłem tarcze z palnikami na nowe i nic sie nie zmieniło nadal gaz nie pali sie na palnikach. Naciskam przycisk iskrownika, iskra przeskakuje wciskam i przekręcam pokrętło zaczyna sie ulatniać gaz. Na jednym z palników, bardzo trudno jest zapalić palnik bo nie chce zaskoczyć, czasem po 3-4 próbie zapalenia w końcu sie zapali. Na następnym jest podobnie tyle że po wcisnięciu i zapaleniu sie palnika jak puszcze pokrętło gazu, gaz przestaje sie ulatniać i płomień gaśnie, na ostatnim jest tak jak pisałem iskrownik wpadł do środka.
    Proszę o udzielenie odpowiedzi jak naprawić problem z niezapalającym sie gazem i jak dobrać iskrownik zeby zakupić nowy a przedewszystkim jak go wymienić.
    Coś było wspomniane że uszkodzona jest termo para więc czy ja jako zwykły śmiertelnik mogę to naprawić czy musze wzywać fachowca z uprawieniami? Może to tylko kwestia regulacji, nie znam sie na tym jestem początkujący. Prosze tylko o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, albo jak doszło do tego że korzystanie z kuchenki jest tak problematyczne.

2