Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MacBook Pro 13'' '09 - Nie działa USB, kamera i czytnik kart

hesus 29 Sep 2012 12:59 2100 2
 • #1
  hesus
  Level 12  
  Model mid 2009, 13 cali. Pod OSX nie widzi USB, kamery i czytnika SD oraz nie działa wskaźnik poziomu naładowania baterii. Co ciekawe Windows po bootcamp potrafi wykryć urządzenia podpięte pod USB, ale pracują wyłącznie w trybie 1.1, kamera i reszta nie działa.
  Reset PRAM i SMC - nie da rady go zrobić. Przy resecie PRAM powinien kilka razy się włączyć i wyłączyć, a nie dzieje się nic. Przy resecie SMC włącza się, wiatraki pracują cały czas na maxa, programy monitorujące nie odczytują temperatury procesora oraz prędkości wiatraka. Dopiero jak odłączę zasilacz i baterię, wraca do normy. Aha, wskaźnik naładowania baterii sprawdziłem na drugim maku - działa poprawnie.

  Czy jeszcze mogę coś samemu spróbować zrobić? Np. czy jest możliwe zresetowania kompa poprzez zwarcie pinów na płycie?

  PS.
  Czy są dostępne schematy do tych maków?
 • #3
  hesus
  Level 12  
  boro1234567 wrote:
  Podaj oznaczenie kodowe płyty.


  Zapytam się - oznaczenie kodowe znajduje się na bankach pamięci w postaci naklejki, czy jest wytrawione na pcb obok banków, po lewej stronie [tam gdzie jest klawiatura, dyski itp]?

  boro1234567 wrote:
  Czy masz jakieś doświadczenie w naprawach tego typu sprzętu?


  Jeżeli będzie konieczna poważniejsza ingerencja w elektronikę - to niestety nie mam doświadczenia. Mogę za to liczyć na pomoc wykwalifikowanego elektronika. Wydaje mi się, że bez schematu chyba niewiele zdziała?