Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MacBook Pro 13'' '09 - Nie działa USB, kamera i czytnik kart

hesus 29 Sep 2012 12:59 2100 2
    hesus
    Level 12  
    Model mid 2009, 13 cali. Pod OSX nie widzi USB, kamery i czytnika SD oraz nie działa wskaźnik poziomu naładowania baterii. Co ciekawe Windows po bootcamp potrafi wykryć urządzenia podpięte pod USB, ale pracują wyłącznie w trybie 1.1, kamera i reszta nie działa.
    Reset PRAM i SMC - nie da rady go zrobić. Przy resecie PRAM powinien kilka razy się włączyć i wyłączyć, a nie dzieje się nic. Przy resecie SMC włącza się, wiatraki pracują cały czas na maxa, programy monitorujące nie odczytują temperatury procesora oraz prędkości wiatraka. Dopiero jak odłączę zasilacz i baterię, wraca do normy. Aha, wskaźnik naładowania baterii sprawdziłem na drugim maku - działa poprawnie.

Czy jeszcze mogę coś samemu spróbować zrobić? Np. czy jest możliwe zresetowania kompa poprzez zwarcie pinów na płycie?

PS.
    Czy są dostępne schematy do tych maków?
    hesus
    Level 12  
    boro1234567 wrote:
    Podaj oznaczenie kodowe płyty.

Zapytam się - oznaczenie kodowe znajduje się na bankach pamięci w postaci naklejki, czy jest wytrawione na pcb obok banków, po lewej stronie [tam gdzie jest klawiatura, dyski itp]?

boro1234567 wrote:
    Czy masz jakieś doświadczenie w naprawach tego typu sprzętu?

Jeżeli będzie konieczna poważniejsza ingerencja w elektronikę - to niestety nie mam doświadczenia. Mogę za to liczyć na pomoc wykwalifikowanego elektronika. Wydaje mi się, że bez schematu chyba niewiele zdziała?