Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki dekoder DVB-T i Sat w jednym czyli COMBO?

Krek15 29 Wrz 2012 14:59 3390 5
  • #1 29 Wrz 2012 14:59
    Krek15
    Poziom 15  

Witam
    Przeczytałem ostatnio sporo na temat tunerów DVB-T. Wiadomo ze w mieście jakość sygnału zawsze będzie lepsza niż na peryferiach. Pewnych praw natury nie przeskoczymy. Niestety muszę kupić tuner DVB-T ale może zaistnieć sytuacja ,że zainwestuje w programy płatne satelitarne. Nie ma sensu kupować chyba dwóch urządzeń z osobna Zapewne lepiej zakupić jedno urządzenie posiadające obie funkcje DVB-T i Sat.

Na co stawiam - na jakość zapisywanego i odtwarzanego obrazu i dźwięku oczywiście i EAC3, HD, bo z tym różnie bywa.

Zastanawiałem się nad firmą Ferguson. Słyszałem że ma sporo możliwości. Posiadają dobrą jakość obrazu i spore możliwości np -dostęp do internetu a ten naprawdę mile ja ki port USB ,LAN.

Co koledzy są w stanie mi doradzić z tunerów combo. Może jeśli nie Ferguson to może inna firma. Co mogę powiedzieć o swojej obecnej lokalizacji. Ano w około prawie las nadajnik dość daleko ok 80km. Miejscowość Osola gm Oborniki Ślaskie. Dziękuje za pomoc.

0 5
  • #2 29 Wrz 2012 22:10
    AxelNext
    Poziom 38  

FERGUSON będzie OK.
    Z tym że, kupując tzw. płatną platformę satelitarną dostaniesz tuner/dekoder od operatora. Chyba że nie chcesz i weźmiesz samą kartę plus moduł.

0
  • #3 30 Wrz 2012 00:30
    Krek15
    Poziom 15  

teraz kwestia jaki fergusonik wybrać ? Tak wiem ale te standardowe od operatorów sat są kiepskie i mało możliwości. Słyszałem że lepiej mieć swój własny niż taki o dniach. Chcę na przyszłość unikać kilku urządzeń. A tak mam 2w1.

Czy ktoś może się wypowiedzieć czy Ferguson Combo 250 wart jest inwestycji na telewizję naziemną? A może inny model ? Jaki dekoder DVB-T i Sat w jednym czyli COMBO?

I na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie takiego sprzętu. bo już doszły mnie opinie że nie warto tego modelu. Niby się wiesza i tak dalej.
    Chciałbym też normalnie nagrywać 1-2 filmy jednocześnie a drugi bądź trzeci oglądać. Bo z tego co wiem są modele gdzie można oglądać tylko film który się nagrywa a nie na innym kanale.
    Dziękuje też za pierwszą odpowiedz na mój post.

0
  • #4 30 Wrz 2012 00:51
    AxelNext
    Poziom 38  

Krek15 napisał:
    czy Ferguson Combo 250 wart jest inwestycji na telewizję naziemną?
    Tuner jest jednym z lepszych.
    Z tym że na stronie Fergusona jest informacja, że pliki nagrywane na Arivach z procesorem M3606 z audycji telewizyjnych płatnych odbieranych za pomacą kart CA, np. TNK są kodowane i można je odtworzyć tylko na tunerze, na którym zostały nagrane. Nie jest możliwe odtworzenie takich plików na komputerze.

0
  • #5 30 Wrz 2012 22:22
    Krek15
    Poziom 15  

Dzięki ale poczekam i jeszcze może ktoś coś zaproponuje innego lub też inne rozwiązanie :)

0
  • #6 16 Lis 2012 19:55
    komarwojnicz100
    Poziom 8  

Witam gorąco .Koledzy tak podepnę się do tematu jaki wybrać dekoder??.Mianowicie mam n na kartę,ale mi nie pasuje,wiem już dlaczego ,bo mam,ale chciałbym mieć taki dekoder,gdzie nagrałbym dany program z satelity,z wykupionego pakietu i móc go odtworzyć gdzie indziej np. na komputerze.Szczerze to nir wiem czy mój adb 2850 to potrafi,bo musiałbym podpiąć dysk min.80giga,a ja mam dysk multimedialny nowatrona iamm ntr83d.Wtedy dekoder z enki chce mi usunąć zapisane tam już z 600 g nagrań.Więc byłby taki tuner,dekoder?? A przy okazji jaka jest różnica tuner-dekoder? pozdrawiam.p

0
  Szukaj w 5mln produktów