Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Termet miniterm - Komunikat - Błąd 03

Marcin4322 29 Wrz 2012 16:27 10140 14
  • #1 29 Wrz 2012 16:27
    Marcin4322
    Poziom 7  

Witam.Mam problem z kotłem Termet miniterm GCO-DP-21-23 Mianowicie był serwisant programował sterownik bo wyświetlał błąd 05 Brak przepływu wody C.O ok to zrobił. Kiedy już sobie pojechał przepaliłem w piecu,po jakimś czasie wyświetla komunikat - Błąd 03 Brak ciągu kominowego (PRESOSTAT)czujnik temperatury spalin. No więc wezwałem kominiarza przyjechał i stwierdził że nic tam nie widzi że wina leży w piecu? zgłupiałe nie wiem co robić? czy może być to ten czujnik przy przewodzie kominowym? Kocioł obieg zamknięty bez wentylatora spalin. Proszę o pomoc już mam dosyć,kasa ucieka bokiem a kocioł jak się sypał tak się sypie.

0 14
  • #2 30 Wrz 2012 00:10
    serwo66
    Poziom 25  

Włącz kocioł zapal papierosa i dmuchnij dymem w miejsce obok czopucha czyli wyjścia spalin z kotła, jeśli wciąga dym jest ok. a jeśli nie to prawdopodobnie jest brak dostępu powietrza do pomieszczenia gdzie wisi kocioł. Napisz czy ten kod powraca systematycznie czy nie, oraz czy wchodzi w awarie podczas grzania wody czy centralnego.

0
  • #3 30 Wrz 2012 01:09
    Marcin4322
    Poziom 7  

Wyskakuje bląd systematycznie podczas gdy uruchomi się centralne. Było ok dopuki serwisant nie programował sterownika. Podczas kompieli nie występuje błąd

Dodano po 7 [minuty]:

Marcin4322 napisał:
    Wyskakuje bląd systematycznie podczas gdy uruchomi się centralne. Było ok dopuki serwisant nie programował sterownika. Podczas kompieli nie występuje błąd
    aha kocioł wisi w kuchni jest kratka wętylacyjna ale nawet jak miałem drzwi otwarte to wyskakiwał błąd

0
  • #4 30 Wrz 2012 08:34
    Marcin4322
    Poziom 7  

Witam.Zrobiłem z dymem z papierosa jak napisane i nic dym leci na sufit. Co mam zrobić aby było dobrze ? i był cug ? nie mam kasy już na kominiarza proszę o porady Dziękuje

0
  • #5 30 Wrz 2012 12:13
    1tropek
    Poziom 22  

Marcin4322 napisał:
    nie mam kasy już na kominiarza proszę o porady

Nie użytkuj kotła przez najbliższe dwa tygodnie a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznacz na kominiarza, który być może uratuje życie tobie, albo komuś z Twojej rodziny.

I nie pal papierosów, wdychany dym upośledza szare komórki.
    Spaliny z kotła również.

0
  • #6 30 Wrz 2012 12:14
    Bobbo
    Poziom 22  

Uchyl okno. Musi być ciąg.

0
  • #7 30 Wrz 2012 14:08
    Marcin4322
    Poziom 7  

No właśnie były dzwi po otwierane na dwór i nic dalej jak bylo tak jest

0
  • #8 01 Paź 2012 16:46
    Marcin4322
    Poziom 7  

Witam.Powiem tak,Było dobrze do puki nie wystąpił błąd 05 brak przepływu wody c.o wezwałem serwis i programował sterownik i po tym zabiegu zaczęło się tak dziać że pokazuje 03 wróciłem majstra z powrotem włożył ręce nad piec i powiedział że nie ma cugu miałem wezwać kominiarza i tak zrobiłem. Kominiarz przyjechał i powiedział że nic nie widzi że wina leży po stronie kotła i nie wiem który ma racje

0
  • #9 01 Paź 2012 18:54
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Z tego co wiem (u mnie tak robią) to kominiarze sprawdzają ciąg urządzeniem (mikromanometrem). Przed zainkasowaniem pieniążków za wizytę wypisuje wynik pomiaru i się podpisuje. Sprawdź w instrukcji czy podana wartość jest właściwa dla Twojego kotła.
    Inna sprawa, że jeśli mi samochód "krzyczy" , że brak oleju to staram się zanim pojadę do warsztatu sam sprawdzić i dolać. :D
    Nie wiem czy w Twoim przypadku samodzielne przeczyszczenie komina jest wykonalne ?

1
  • #10 02 Paź 2012 08:52
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze

A może jest wymiennik zakamieniony, woda w kotle jest ale ma za mały przepływ i wyskakuje błąd?

0
  • #11 02 Paź 2012 16:24
    Marcin4322
    Poziom 7  

Witam. Zauważyłem jeszcze jedno,jak piec włączyłem to tylko raz przez 5godzin zapaliło się L3 przerwa-odpoczynek,nie wiem czy może czujnik temperatury jest uszkodzony co o tym sądzicie? jeszcze sprawdzę czujnik temperatury jak nic nie znajdę to wezwę jeszcze raz kominiarza tylko z innej firmy zobaczymy co powie

1
  • #12 02 Paź 2012 16:27
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Marcin4322 napisał:
    ... zapaliło się L3 przerwa-odpoczynek...

Poczytaj na ten temat w instrukcji obsługi.

0
  • #13 03 Paź 2012 16:43
    cyferblat
    Poziom 23  

Nie wiem jaki masz dach ale ja kupiłem sobie 20m liny i akcesoria kominiarskie : kula i takie druty do czyszczenia komina . Dach mam spadzisty więc wyszedłem po drabinie otworzyłem okno dachowe i zrobiłem taki wysięgnik 2m i oparłem o komin i wpuściłem w/w sprzęt ( coś ala wędka ) .Przeczyściłem cały komin kilka razy i wcale nie był brudny ( mam kominek) - na dole komina w piwnicy było tylko kilka łopatek sadzy . Czyszczenie komina jest proste ale jak nie umiesz wezwij kominiarza . Włożyłem rękę do komina w piwnicy i czułem jak zasysa powietrze .

0
  • #14 05 Paź 2012 16:28
    Marcin4322
    Poziom 7  

Ok masz kominek, ja mam tylko piec gazowy, jak zaglądam od dachu w rurę i od strony pieca aż się świeci jest jak nowa,na kolanku wychodzącym z pieca było trochę tłuszczu ponieważ jest blisko kuchenki umyłem i cała jest jak nowa. a jeszcze jedno pytanie jak kocioł się zachowa jak będzie uszkodzony czujnik NTC temperatury wody grzewczej? pytam ponieważ kocioł pracuje non stop i nie wyskakuje L3 odpoczynek-przerwa -lub ogranicznik temperatury jako zabezpieczenie przed przekroczeniem granicznej temp.wody grzewczej. Bardzo proszę o odpisanie na moje zapytania w możliwie najszybszym terminie Dziękuje

1
  • #15 22 Wrz 2018 22:55
    Marcin4322
    Poziom 7  

Wymiana nagrzewnicy i czujnika temperatury rozwiązała problem

0