Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercook 3400 zdjęcie pokrywy palników

29 Sep 2012 19:59 3531 7
 • Level 12  
  Witam. Mam do wymiany iskrowniki (2 są ułamane) i chyba przy jednym palniku termoparę, bo gdy palnik jest zimny i zaraz po odpaleniu, trzeba trzymać pokrętło wciśnięte 1-2 min, jak jest maszynka lub palnik rozgrzany, jest OK. Problem polega na tym, że nie można odkręcić śrubek koło palnika. Dwie jakoś się udało, ale jeszcze 6 zostało. Nie wiem jak je odkręcić za bardzo i chciałem szlifierką zeszlifować łebki śrubek, zdjąć pokrywę, no i może wtedy uda się je jakoś chwycić i wykręcić. A tak myślę, że nawet gdy któraś by nie chciała iść, to na biedę tak bardzo, one nie są potrzebne. Co o tym myślicie ? Nie wiem, czy jak zeszlifuję łebki i nie da się potem wykręcić, czy nie będzie większego problemu, jak teraz jest.
 • Level 11  
  Witam
  Kiedyś je odkręcałem i pamietam że też miałem mały zgryz. Srubki naciąłem i odkręciłem uderzajac je ostrym srubokrętem w kierunku ich odkręcania......i udało się. Po częściowym ich odkręceniu można chwycic je kombinerkami. Jak sie uda wymień je na śruby ze stali nierdzewnej, soczewkowe na imbusy.
  Pozdrawiam
 • Level 12  
  Witam. Śrubokrętem już próbowałem, jeszcze z tym nacięciem spróbuję, a jak nie da rady, to szlifierka. Tak myślałem nawet gdyby nie dało rady po szlifowaniu ich wykręcić, to garnek jest położony na tym stelażu metalowym, więc na palnik bezpośrednio nic nie naciska, w razie braku jakieś śrubki. W poniedziałek się biorę do roboty :) Pozdrawiam
 • Level 11  
  Możesz jeszcze nawiercić w śrubie mały otwór i spróbować wykrętakiem. Do kupienia w sklepie. Może być toya:) tanie ale tu da radę.
  Pozdrawiam:)
 • Home appliances specialist
  tomku77 wrote:
  Tak myślałem nawet gdyby nie dało rady po szlifowaniu ich wykręcić, to garnek jest położony na tym stelażu metalowym, więc na palnik bezpośrednio nic nie naciska, w razie braku jakieś śrubki.

  Żebyś się przypadkiem nie zdziwił :cunning:
 • Level 11  
  Fakt :D Palnik pod własnym ciężarem opadnie:) Może to byc niebezpieczne. Także lepiej zeby te śruby były na swoim miejscu:)
 • Level 12  
  Witam. Przy tym małym palniku udało się obie śrubki wykręcić. Reszta jest tak zawalona syfem, że nie ma szans normalnie odkręcić. W końcu maszynka ma ok.10 lat, a przy tych większych palnikach, śrubki bardziej się zażarły. Jutro spróbuję rozwiercić je, myślę że jak jedną z dwóch przy palniku uda się wykręcić, to na biedę by wystarczyło. Dam znać, jak moja dalsza walka z maszynką. Pozdrawiam :)
 • Level 12  
  Witam. Jestem po wymianie iskrowników i termopary. Z iskrownikami poszło gładko, wszystko działa. Termoparę wymieniłem i dalej palnik gasł po odpaleniu, więc spróbowałem zamienić dysze z innego, no i wtedy było OK. Z tymi śrubami koło palnika, udało mi się wykręcić z tego dużego tylko, a tamtych dwóch nie dało rady. Może kiedyś, jak będę miał więcej czasu, się pobawie z nimi. Jak będą po przekątnej po dwie śrubki, powinno być OK, palniki nie powinny opaść. Teraz muszę jeszcze wymienić dysze i po zabawie. Pozdrawiam ;)