Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC 30MB/s - kiepski transfer przes WiFi na kompach innych niż mój laptop

29 Wrz 2012 20:30 2913 7
  • Poziom 2  
    Kilka dni temu zainstalowałem sobie usługę Internet + TV od UPC. Problem dotyczy WiFi. Na moim laptopie jakoś połączenia i transfer są dobre w całym domu. Moja siostra i szwagier ciągną internet przez WiFi z drugiego pokoju i narzekają,że bardzo wolno ładują im się strony a w grach mają lagi. Ja mam non stop 5 kresek w pokoju z routerem a oni nie. Między nami jest ściana działowa, więc teoretycznie nie powinno być dużych zakłóceń. W moim przekonaniu internet powinien chodzić im przyzwoicie jako,że w poprzednim mieszkaniu w podobnych warunkach Nostrada z Liveboxa chodziła wszystkim dobrze. Chodziłem ze swoim laptopem po całym domu i wszystko jest git. Załączam obrazek z rozkładem mieszkania. Czerwona kropka to router, niebieska to mój laptop, zielone to kompa szwagra i siostry.
    Blok jest z lat 80 a router to niestety biały Thomson z 2 antenami. Czy ktoś ma jakieś pomysły?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wklej obrazek z listą sieci z pokoju siostry i szwagra z programu inSSIDer.
  • Poziom 30  
    Te zielone komputery to desktopy? Na jakich kartach działają? Pewnie karty PCI, a komputery stoją zabudowane pod biurkiem. Nie da się pociągnąć kabla przez tą jedną ściankę? Może umieścić router w pokoju szwagra i niech się podłączą kablowo?

ps. UPC daje 30Mb/s ;)
  • Poziom 2  
    Szwagier lukał inSSderem i wyszło mu,że siec domowa ma sygnał na poziomie -50DB. Pozostałe sieci mają paski żółte i czerwone. Wszystkie kompy w domu to laptopy. Szwagier ma nowego Asusa, siostra starego HP, ja mam HP sprzed 5-6 lat. Kabel pociągnięty jest przeciwinie do wskazówek zegara i niestety nie starczy go,żeby ruszyć routerem dalej niż na kolejne pół metra. Zaraz koło routera stoi TV (staty Thomson) z cyfrową TV od UPC. Kabel z routera do kompa pewnie dałoby się pociągnąć. Tylko musiałbym najpierw zrobić dziurę w ścianie
    Czy kupno innego niż z UPC routera wchodzi w grę? Kumple polecają mi TP Link. Szwagier miał załatwić sobie kabel do podpięcia się do routera. Jeżeli na kablu będzie git znaczy,że jego laptop o dziwo jest lewy.
    Dodam tylko,że mieszkam na osiedlu wiżowców - mój blok ma 10 piętere (mieszkam na 10) a o bok są bloki do 19 pięter.
  • Poziom 43  
    Uaktualnij sterowniki do kart wifi - zbadaj zaszumienie okolicy inssiderem - wybierz "wolny"kanał ustawiony na sztywno.
  • Poziom 2  
    Szwagier na obecnym kanale ma -50 DB. To chyba dobrze, nie? Czytałem,że trzeba ustawiać takie kanały by szum nie przekraczał -75DB.
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu, bo mam dokładnie taki sam problem jak autor. Mam 30 Mbps w UPC i tylko na moim laptopie prędkość jest na normalnym poziomie. Na laptopie brata (siedzi obok mnie), czy mamy (pokój obok) prędkość nie przekracza 3Mbps... Czy ktoś ma jakiś pomysł, co może być przeczyną?
    Dodam, że wchodząc w ustawienia routera UPC po zmianie "802.11 Mode" z "Mixed (802.11b, 802.11g, 802.11n)" na "Disabled" wszyscy mamy taki sam transfer, ale obniżony już do 18Mbps. Przy opcji 802.11n problem ten sam co w "Mixed". Zdaję sobie sprawę, że "Disabled" częściowo załatwia sprawę, ale.. No właśnie, częściowo.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam,
    greebqmaster