Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta Bizhub c353 błąd c-4153 zajęczała i przestała drukować

29 Sep 2012 21:37 8082 15
 • Level 9  
  Bizhub c353 wyświetla błąd c-4153 zajęczała i przestała drukować wyczyściłem już bębny ze zużytego toneru (powrót tonera z bębnów), kilkadziesiąt razy ją resetowałem drzwiczkami ale nic to nie dało proszę o pomoc bo na poniedziałek mam zrobić kilka tysięcy wydruków i nawet serwis w niedzielę nie pomoże.
 • Helpful post
  Photocopiers specialist
  No i pewnie nie zrobisz ... Jak mnie pamięć nie zawodzi masz do wymiany polygon mirror motor w laserze od żółtego koloru.

  C.
 • Level 9  
  nie bardzo rozumiem czy chodzi Ci o żółty bęben czy o jego napęd? (gdybyś mógł trochę prościej)
 • Helpful post
  Photocopiers specialist
  Ani bęben ani jego napęd ... Padł laser a dokładniej silnik z lustrem wielokątnym .

  C.
 • Level 9  
  Może się orientujesz jaki jest przybliżony koszt naprawy (o ile diagnoza jest trafna).

  Dodano po 55 [minuty]:

  w którym miejscu drukarki się to znajduje?
 • Helpful post
  Level 24  
  Koszt modułu lasera ok.500 PLN. Znajdują się pod modułami bębna. Trzeba zdemontować przód kopiarki. Jak się nie ma wprawy i SM to dość ciężko wyjąć.
  B.t.w. pierwsze egzemplarze padały jak muchy, miały jakąś wadę fabryczną, na początku wymieniali na gwarancji.
 • Level 9  
  Patrzyłem na internecie ale nic nie mogę zlokalizować szukałem pod hasłem głowica drukująca, myślę że z wymianą bym sobie poradził (obawiam się tylko, ze wtopie te 500 pln ale żeby to pomogło); dzięki za zainteresowanie tematem
 • Photocopiers specialist
  Proponuje poszukać przedstawicieli i dystrybutorów KM i u nich pytać o czesci. Zapytaj np. w DKS w Gdańsku lub innym terenowym oddziale .

  C.
 • Level 9  
  Zamówiłem, jak przyjdzie dam znać czy pomogło
 • Level 9  
  Niewiedza mnie pogrążyła (patrz pierwszy post) to nie był zużyty toner lecz developer...rozpacz. Teraz mam błąd c-2556 no i pytanie żeby tym razem nic nie spieprzyć czy jak zasypie nowy developer trzeba robić jakieś kalibracje itp. gość który to sprzedaje na popularnym serwisie aukcyjnym pisze żeby wsypać 400g do każdego bębna i że wystarcza na 80000 kopii. No i tu mi się coś nie zgadza bo zrobiłem na maszynie blisko 190000 wydruków i nigdy developera nie dosypywałem, czy może być tak, że ten wystarczy na mniej (niby pisze że oryginalny ale kto go tam wie) bo to jakiś zamiennik? Ps Tak wiem że serwis wyszedł by pewnie taniej ale za sam dojazd chcą mnie kasować 150zeta+robocizna bo to jest 70km.
 • Helpful post
  Photocopiers specialist
  Nic Ci zatem nie pozostaje jak tylko nabyć deweloper , wyczyścić unit z resztek starego i zasypać na nowo. Co do inicjalizacji - możesz chip założyć nowy żeby maszyna ustawiła sobie odpowiednio parametry .

  C.
 • Level 9  
  I tak mają po 9 kresek to już mniej żal. Jutro zamówię. Tylko obawiam się jakiejś podróby co by mi wydruków nie rozjechało. Od tego gościa brałem już tonery cudo to nie jest ale pół c. oryginału. Pozdrawiam
 • Helpful post
  Level 24  
  Nie ma developerów "podrób". Pewnie sprzedaje od C500 podzielone na porcje po 400g
 • Level 9  
  Dostałem 4 saszetki i na każdej pisze "245g", jaki kolor, i jest jeszcze "Mc253" pewnie to model drukarki a miało być do c353 orientujecie się może czy to taki sam deweloper (253 i 353). No i jeszcze ta ilość bo ja wysypałem tego dość sporo szczególnie w żółtym było pełno aż po zasuwkę a jak wsypię to co przyszło to będzie sporo mniej? (czy drukarka wymiesza sobie ten deweloper z tonerem po uruchomieniu) czekam na odp. bo boję się że znów coś sp......
 • Helpful post
  Level 24  
  Dosyp, kręcąc kółkiem napędu wywoływaczki (nie bębna) żeby dobrze się rozprowadziło. I powinno być dobrze. Developer jest już z tonerem. Tak dla informacji, sam developer jest czarny kolor daje mu toner.
 • Level 9  
  Stosując się do wskazówek uruchomiłem maszynę póki co wszystko działa. Wielkie podziękowania za pomoc w rozwiązaniu problmu. Temat zamykam