Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo B580 - Bały ekran z czarnymi paskami po instalacji windows/linux

29 Wrz 2012 22:06 1731 3
  • Poziom 2  
    Zakupiłem nowy laptop lenovo B 580. Oczywiśce próbowałem zainstalować na nim Win XP jednak ten odmawiał posłuszeństwa, tj nie dał się zainstalować nawet po odpowiedniej integracji sterowników programem nlite, czy też zmiany w biosie AHCI na Compatibile.

Następnie zainstalowałem na nim linuxa,a konkretnie Ubuntu w wersji 12.04. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że gdy próbowałem zainstalować zamknięte stery do karty graficzne nvidii po rebootcie pojawiał się biały ekran a na nim jakieś czarne paski, zamiast zwykłego bootlogowania lenovo. No więc podłączyłem zewnętrzny monitor sprawdzić, czy to jakiś problem z kartą graficzną. Niestety okazało się, że na zewnętrznym monitorze widać wszystko dokładnie. Doczytałem gdzieś, że może mieć to związek z tym, że jest przegrzany. Wyłączyłem odczekałem kilkanaście minut. I okazało się, że wszystko działa w jak najlepszym porządku.

Poszedłem więc dalej i zainstalowałem Windows 7. I tutaj w trakcie instalacji i restartu komputera, znowu biały ekran, czarne paski itp itd. Jakby znowu coś się stało w związku z dłuższym działaniem komputera.

Pytania:
    Czy ktoś kiedykolwiek miał podobną sytuację bądź też znacz przycznę albo jakies rozwiązanie?
    Czy lepiej oddać mi tego laptopa w ramach tzw "dziesięciodniówki" i czy zostanie ona uznana, skoro aktualnie posiada jeden system zainstalowany? I czy jest możliwość całkowicie usunięcia systemu operacyjnego w takiej sytuacji?
    Czy po prostu oddać to na gwarancji?
  • Poziom 28  
    Laptop ma wadę termiczną, prawdopodobnie jakiś niedolut chipseta lub konektora matrycy i będzie z nim problem a serwis może jeszcze powiększyć problem. W czasie instalacji win7 czy linuksa nie powinien się przegrzewać. Może być również źle zmontowany układ chłodzenia przez monterów z agencji pracy tymczasowej po kilku minutowym przyuczeniu, bo tak dzisiejsze firmy funkcjonują.
    Oddaj do jak najszybciej lub zamień na inny egzemplarz.
    Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Przywróć oryginalny system z DVD recovery co zrobiłeś po zakupie laptopa i go oddaj na gwarancję. Gwarancja nie obejmuje systemu operacyjnego.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dzięki, Jeszcze tylko wrzucam foto, jakby ktoś miał podobny problem.

Lenovo B580 - Bały ekran z czarnymi paskami po instalacji windows/linux Lenovo B580 - Bały ekran z czarnymi paskami po instalacji windows/linux