Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SE2 - Kontrolka skontrolowania dopływu

AP_2010 29 Wrz 2012 22:22 1557 0
 • #1 29 Wrz 2012 22:22
  AP_2010
  Poziom 1  

  Witam,
  mam zmywarkę jak w temacie i od kilku tygodni zainstalowany zmiękczacz wody (woda w moim rejonie jest b.twarda). Przez jakiś czas po zainstalowaniu zmiękczacza po odkręceniu wody trzeba jej było sporo odpuścić, że wzgl. na brązowy lub żółto-brunatny kolor. Po ostatniej regeneracji zmiękczacza włączyliśmy zmywarkę późnym wieczorem, a rano okazało się, że zmywarka cały czas działa + zapaliła się kontrolka skontrolowania dopływu. Oczyściliśmy sitko - to które da się wyciągnąć, jednak w środku jest drugie, które też jest zanieczyszczone. To co zapchało sitka wygląda jak zniszczone strzępki zielonej gumki recepturki (?). Po ponownym włączeniu zmywarki na 65st. zmywarka pobiera wodę małym strumieniem do miejsca, gdzie znajduje się sitko pod ramieniem natryskowym. Po zmianie programu na 55stopni zmywarka uruchomiła się normalnie na kilka minut, po czym znów zapaliła się kontrolka przyłącza wody i woda zaczęła znów docierać tylko do sitka pod ramieniem.
  Co może być tego przyczyną? Czy da się jakoś wyczyścić to sitko wewnątrz węża na przyłączu, którego nie udało mi się wyjąć?
  Dodatkowo - nie wiem czy jest to skutkiem słabego pobierania wody - przy próbie przerwania programu i otwarcia zmywarki - wnętrze jest zimne, woda się nie podgrzewa.
  Z góry dziękuję za pomoc :)

  0 0