Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volkswagen T4 2.5 TDI - zapala się kontrolka ciśnienia oleju (czerwona)

Nogal1986 30 Sep 2012 03:43 31242 39
 • #31
  ARGRET
  Level 9  
  jesli nie zrobiłes tego jeszcze to masz dwa kabelki od altenratora jakis z nich jest przetarty kostka powinna byc koloru białego a kabelki czerwoni niebieski, i problem jest w kabelku czerwonyn jest gdzes przelamany.po kabelkach dojdziesz do drugiej kostki która jest w okolicach rozruszn ika od góry i tez biała rozczep przy alterna i koło rozrusznika i wyciągnij całą wiązke to są dwa kable jesli jest gdzies jakis pękniety napraw i po problemie,on nie musi byc przerwany wystarczy jak sągole kable i sie kontrolka zapala,przy liczniku to na 100%nic niejest ani czujniki.
 • #33
  EM87
  Level 9  
  Witam...podłączam się do tematu...mam T4 2.5 TDI 2002 rok 102KM...problem jest jak powyżej...przy obrotach około 2tys. zapala się migająca kontrolka oleju i sygnał dźwiękowy, gdy obroty spadną gaśnie...(nawet na zimnym silniku)...auto niby chodzi w porządku...drażni tylko ta kontrolka i dźwięk...sprawdzałem wyjścia z alternatora jest kostka tylko z niebieskim kablem... według VAG-a są 2 błędy:

  17656 - Injection Start Regulation: Control Deviation
  P1248 - 35-10 - - - Intermittent
  17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62): Open or Short to Plus
  P1256 - 35-10 - - - Intermittent

  Ten czujnik G62 kiedyś zmieniałem w AUDI A4 B6 bo wariował mi wskaźnik od temperatury płynu (ponoć ma 4 piny gdzie jedne idą na licznik drugie do silnika) a tu na liczniku jest 90 stopni i według vag-a na silniku też jest około 90 (86-90)

  auto było u mechanika ponoć czujniki od oleju są ok, marudził coś że licznik może szwankować...ale nie jestem przekonany tą diagnozą :/...może jakaś podpowiedź??
 • #34
  EM87
  Level 9  
  jeszcze raz wrócę do tematu...co ciekawe po odpięciu czujnika ciśnienia oleju ( w bloku) oraz z miski (poziomu oleju) licznik nadal zachowuję się tak samo...tzn. po odpaleniu auta nie informuje o niskim poziomie oleju lub jego braku ( z powodu odłączenia czujnika z miski) ani o braku ciśnienia....dopiero przy obrotach około 2 tys zapala się na czerwono kontrolka ale jak obroty spadną gaśnie...czyżby rzeczywiście licznik szwankował??
 • #35
  jhosef
  Level 16  
  Jak pojawia się problem z lampką ciśnienia to powinno się zmierzyć te ciśnienie a nie podłączać VAG. On tak dużo da w tej sytuacji, ze szkoda gadać.

  Masz tam najpewniej dwa czujniki ciśnienia oleju, jeden dla biegu jałowego, drugi dla obrotów podwyższonych. Jeden jest zwierny, drugi rozwierny z masą., przynajmniej w starszych VW tak było.
  Takie rozłączanie nic ci nie da.
 • #36
  EM87
  Level 9  
  Jutro będzie sprawdzane ciśnienie oleju...w tym roczniku jest już tylko jeden czujnik oleju w bloku...dam znać co i jak...
 • #38
  trans-serwis
  Level 39  
  EM87 wrote:
  w tym roczniku jest już tylko jeden czujnik
  Jaki kolor czujnika tam masz?
 • #39
  EM87
  Level 9  
  nie mam samochodu u siebie bo stoi u mechanika...i nie chciałbym skłamać ale chyba kostka była brązowa?? na pewno odchodził zółty kabel...a nad tym czujnikiem w bloku jest zaślepione miejsce właśnie na ten drugi czujnik....
 • #40
  EM87
  Level 9  
  witam...usterka uleczona...powodem był czujnik...do 2 tys pokazywał dobrze...powyżej fiksował....dziękuję za zainteresowanie...