Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw kuchenny Samsung - czy to ma sens?

robsoniqe 30 Wrz 2012 10:47 5445 27
  • #1 30 Wrz 2012 10:47
    robsoniqe
    Poziom 10  

Witajcie. W związku z przeprowadzką poszukuję sprzętu do kuchni. Rzeczy, które będą mnie potrzebne na początku to lodówka, pralka, piekarnik i płyta indukcyjna.

Chciałbym aby wszystko miało ręce i nogi.. pasowało do siebie kolorem i żeby wszystko było jednego producenta. Stawiam na Samsunga. Mam sporo sprzętu Samsunga w domu i nie mogę narzekać.
    1) lodówka - tutaj już mam pewne typy..Samsung RL56GEGIH. Nie jestem zainteresowany podajnikiem do wody. Jeśli chodzi o tą lodówkę to jedyne co mnie tutaj odstrasza to trochę wnętrze. Widziałem inną lodówkę Samsunga, która miała specjalne półki na butelki.. jakieś zamykane pojemniki na świeże owoce i warzywa..może coś koło 2000-2200 jest lepszego od tej ww. wymienionej. Poczytałem trochę forum i zauważyłem, że Samsung z systemem NoFrost są chwalone więc myślę, że to dobre rozwiązanie.
    2) pralka- tutaj mam dwa warianty. Oglądałem pralki z ecobubble. Generalnie w zależności od koloru tam znajdzie swoje miejsce. Jeśli srebrna jak ta Samsung WF 0702 WKN to kuchnia jeśli jakaś biała to łazienka. Chociaż skłaniam się ku łazience.
    3) piekarnik - tutaj brak typów.. myślę, że chciałbym zabudowany jakiś w kolorze srebrno - czarnym. Ma piec i się nie psuć. (1000-1200zł)
    4) płyta indukcyjna - brak jakiekolwiek doświadczenia w tej kwestii. Miałem kiedyś płytę ale tą grzewczą..jaka jest różnica w zużyciu energii indukcji vs. starsza grzewcza? Skłaniam się ku indukcji bo jest po prostu bezpieczniejsza. (1000-1200zł)

Na koniec chciałem zapytać co myślicie o kwestii zakupu wszystkiego jednego producenta. Nie upieram się przy tym ale byłoby miło.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc pozdrawiam serdecznie.

0 27
  • #2 30 Wrz 2012 12:25
    lexium
    Poziom 11  

Witam
    Lodówka - zamrażalnik oraz lodówka z systemem no frost - najlepsze rozwiązanie.
    Firma wedle uznania. Samsung ok
    Płyta indukcyjna- kilka firm wprowadziło teraz nowe typy płyt indukcyjnych. Jednak tutaj wybrałbym Siemens lub Bosch.

Pralka - tylko w łazience:) Ważna jest ilość wody jaką pralka pobiera oraz prąd, ważenie prania oraz regulacja czasu prania
    Rózni producenci specjalizują sie w różnych sprzetach. Wiekszość i tak sprzetu idzie pod zabudowę:)

0
  • #3 30 Wrz 2012 19:36
    robsoniqe
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź. W ciągu dzisiejszego dnia sytuacja trochę się zmieniła. Okazało się, że może będę mógł indukcję zastąpić normalnymi palnikami gazowymi. Jest to dla mnie tańsza opcja nie tylko ze względu na zakup urządzenia ale również eksploatacji (logiczne).
    Nie za bardzo rozumiem odpowiedź dotyczącą lodówki.. no ona jest z zamrażalnikiem. Myślę, że model, który podałem tak właśnie ma.. (mylę się?)
    Odnośnie pralki.. sprawa się skomplikowała.. ze względu na ułożenie rur..odpływów..ciepłej i zimnej wody pralka będzie musiała być w kuchni. (Kuchnia ma 15 m2 więc jest o wiele lepiej umiejscowić ją tam niż w mniejszej łazience)
    Dziękuję i czekam na kolejne propozycje ;)

0
  • #4 03 Paź 2012 19:29
    robsoniqe
    Poziom 10  

Nikt nie jest wstanie nic więcej powiedzieć? Zastanawiam się nad Samsung RL56GEGIH, RL56GHGIH i RL58GPGIH.. słyszałem, że im więcej bajerów (kostkarka) tym więcej problemów może być..
    Co do piekarnika to znalazłem takie rozwiązania : Samsung Speed Oven FQ115T001, Samsung BT62TDBCT i budżetowa wersja Samsung BF1N4T123. W tej kwestii to już kompletnie mam mentlik :/
    Płyta grzewcza.. to chyba ta wygląda ciekawie .. SAMSUNG CTN264EA01
    Pralka bez zmian : WF0702WKN

Proszę o pomoc w wyborze. Pozdrawiam :)

0
  • #5 03 Paź 2012 23:50
    zwykły człek
    Poziom 20  

To ja Ci trochę pomieszam w głowie:
    - lodówka LCED-918NFX lub LCE-918NFXW
    - pralka PFD-1126LX
    - piekarnik MF-196AX
    - płyta I4DE64S lub tańsza I3D4R
    Jak dobrze pokombinujesz to dostaniesz TV LCD 32" full hd za 1 zł, bo mają teraz taką promocję. Przy okazji masz 2 pieczenie na 1 ogniu - dobry sprzęt i TV do sypialni :).
    Jak nie uzbierasz punktów na TV to i tak będziesz miał do wyboru dużo innych fajnych rzeczy.

0
  • #6 04 Paź 2012 06:53
    robsoniqe
    Poziom 10  

No faktycznie namieszałeś...czy, ktoś jeszcze może potwierdzić, że ten sprzęt jest ok..? jakoś mastercooka nie brałem pod uwagę nawet.. aa promocja świetna...

0
  • #7 04 Paź 2012 09:10
    goldi155
    Poziom 9  

zwykły człek napisał:
    To ja Ci trochę pomieszam w głowie:
    - lodówka LCED-918NFX lub LCE-918NFXW
    - pralka PFD-1126LX
    - piekarnik MF-196AX
    - płyta I4DE64S lub tańsza I3D4R
    Jak dobrze pokombinujesz to dostaniesz TV LCD 32" full hd za 1 zł, bo mają teraz taką promocję. Przy okazji masz 2 pieczenie na 1 ogniu - dobry sprzęt i TV do sypialni :).
    Jak nie uzbierasz punktów na TV to i tak będziesz miał do wyboru dużo innych fajnych rzeczy.

Niedawno stałem przed podobnym dylematem i postawiłem na MAstercook`a - jak na razie nie żałuję...:)
    Sprzęt użytkuje niedługo (od 2 m-cy) wiec tylko doświadczeniem z tego okresu mogę się podzilić:
    - I4DE64S - polecam - sterowanie dla każdego pola osobne + timer - bardzo przydatna rzecz - nie musisz pamiętać, że masz coś wyłączyć, dodatkowo funkcja buster dla wszystkich pól;
    - MF-196AX też mam ten piekarnik ale nie mogę się wypowiedzieć na ten temat bo tylko 2 razy był użytkowany - żona nie narzekała także chyba wszystko ok.
    Wizualnie ładny + ma jedną drabinkę teleskopową.
    Instrukcja jest tylko do dupy - brak rozpisanych poszczególnych funkcji..:(
    Wie ktoś czy ma on funkcję chłodzenia po zakończeniu użytkowania..
    lodówka LCED-918NFX - tą lodówkę też mam - muszę powiedzieć, że zmieniła się na plus w stosunku co widać na stronie producenta - rączki do otwierania lodówki zmieniły się na plus - wyglądają efektowniej i ładniej niż poprzednie - oświetlenie w lodówce jest już LEDowe.
    Jeżeli chodzi pracę - do oprócz pracy kompresora słychać pracę chyba wentylatora - nie jest to uciążliwe ale to słyszalny pomruk w niższej tonacji...

Generalnie polecam.

0
  • #8 04 Paź 2012 21:56
    zwykły człek
    Poziom 20  

goldi155 napisał:
    Wie ktoś czy ma on funkcję chłodzenia po zakończeniu użytkowania..
    Tak, ma.

0
  • #9 04 Paź 2012 22:28
    robsoniqe
    Poziom 10  

No właśnie, a słyszałem, że lodówki Samsunga są bardzo ciche i na tym mnie zależy.. szkoda nie ma żadnej promocji na sprzęt Samsunga. Jak poznać czy te nowe lodówki są już po modyfikacji? Z tego co widzę to Mastercook jest sporo tańszy od np. Samsunga. Ten Electrolux siedzi mnie w głowie jeszcze...

0
  • #10 05 Paź 2012 12:08
    zwykły człek
    Poziom 20  

Co do głośności to możesz to sobie porównać. Przecież każdy producent podaje poziom głośności, więc łatwo to zweryfikować. Nie tylko Samsung ma ciche lodówki.

0
  • #11 05 Paź 2012 19:44
    robsoniqe
    Poziom 10  

No niby tak..ale im więcej czytam tym mniej wiem.. to może powiecie na co zwracać uwagę przy zakupie piekarnika? bo w tym temacie jestem najbardziej zielony.. dzięki :)

0
  • #12 07 Paź 2012 18:32
    zwykły człek
    Poziom 20  

Zależy do czego i jak często będziesz go używał.

0
  • #13 07 Paź 2012 20:50
    robsoniqe
    Poziom 10  

ciężko to określić bo nie będę królem piekarnika.. ale myślę, że raz na dwa tygodnie jakieś ciasto i jakieś pieczenie (mięso).. nic specjalnego..

0
  • #14 08 Paź 2012 16:39
    patryk260983
    Poziom 18  

lexium napisał:

Lodówka - zamrażalnik oraz lodówka z systemem no frost - najlepsze rozwiązanie.
    Firma wedle uznania. Samsung ok

...

Dodano po 1 [minuty]:

robsoniqe napisał:

Nie za bardzo rozumiem odpowiedź dotyczącą lodówki.. no ona jest z zamrażalnikiem. Myślę, że model, który podałem tak właśnie ma.. (mylę się?)

niektóre lodówki nie mają pełnego systemu no frost, tj. multi flow, ta akurat ma, też jestem jej posiadaczem od początku tego roku. Chodzi naprawdę cicho, czasem mam wrażenie, że nie chodzi, bo nie słyszę jej w ogóle ;-) załączy się może 2-3 razy dziennie i na tym koniec. Energii zużywa mało - 1,975 KWh w czasie 47 godzin, czyli jakieś 0,99 Kwh/dobę (przy maksymalnym załadunku!!!).

Dodano po 21 [minuty]:

robsoniqe napisał:
    to może powiecie na co zwracać uwagę przy zakupie piekarnika? bo w tym temacie jestem najbardziej zielony.. dzięki :)

na pewno na:
    -zużycie energii
    -funkcjonalność (grill, termoobieg itd.)
    -pojemność piekarnika (mój ma 60l i spokojnie na 2 poziomach można swobodnie piec)
    -sposób czyszczenia - unikałbym pyrolizy i katalizy - trzeba wtedy czyścic piekarnik po każdorazowym pieczeniu, a to generuje koszty, najlepiej emalia łatwoczyszcząca i regularne sprzątanie w środku
    - prowadnice teleskopowe - duża wygoda wkładania i wyciągania blachy
    - pamiętaj, że gwarancja nie obemuje części plastikowych i szklanych, także zwróć uwagę przy zakupie na wykonanie elementów w plastiku (typu pokrętła, przyciski) i ze szkła (np. płyta gazowa, drzwiczki piekarnika)
    - zimny front - bardzo przydatna funkcja przy małych dzieciach, (mój piec przy nagrzewie 200 stopni ma lekko ciepłą szybę w granicach 45 stopni , także nie jesteś w stanie sie oparzyć dotykając frontu
    - minimum 2 szyby (najlepiej 3, aby w/w funkcja mogła się sprawdzić)
    -wygląd - też ważny, bo lubimy się otaczać ładnymi rzeczami, a będziesz oglądał cały czas to, co na zewnątrz, więc design tez musi Tobie odpowiadać, no i zgrywać sie w miarę z resztą sprzętów, aby nie było wrażenia choinki.

Więcej uwag nie przychodzi mi do głowy.
    Firm nie będę polecał, bo ile głów, tyle opinii.
    Musisz wziąć pod uwagę budżet i to, co Ciebie interesuje w danym sprzęcie.
    Ja akurat wszystko to, co potrzebowałem znalazłem w sprzęcie Amica, co nie znaczy, że będę Tobie też to sugerował ;-)

0
  • #15 08 Paź 2012 18:38
    robsoniqe
    Poziom 10  

wow. dzięki za wywód.. sporo tego..ciężko powiedzieć, które z tych rzeczy by mnie interesowały.. może mało fachowe podejście..ale zależy mnie, żeby wszystko ładnie wyglądało.. czyli będę chciał zaopatrzyć się w sprzęt samsunga bo wszystko będzie praktycznie tej firmy.. obok siebie (jedno pod drugim) będzie piekarnik i nad nią mikrofala (zakupiona później).. na piekarnik nie chciałbym wydać więcej niż 1200-1300 zł.. myślę, że ciężko będzie znaleźć coś z tymi wszystkimi funkcjami i jeszcze samsunga, który stosunkowo drogi jest.. ale biorę się za szukanie ;) dzięki bardzo

0
  • #16 15 Paź 2012 02:47
    zwykły człek
    Poziom 20  

patryk260983 napisał:
    unikałbym pyrolizy i katalizy - trzeba wtedy czyścic piekarnik po każdorazowym pieczeniu, a to generuje koszty
    Ze wszystkim się zgadzam tylko nie z tym. Nie po każdym pieczeniu trzeba piekarnik czyścić. Pyroliza to świetna rzecz tylko piekarnik musi mieć katalizator oparów. W ogóle nie trzeba go szorować, wszystko się samo czyści. Koszty takiego czyszczenia nie są duże - to mit. Co lepsze piekarniki mają też systemy informowania, kiedy należy włączyć czyszczenie. Za katalizą też nie jestem.

0
  • #17 15 Paź 2012 06:39
    robsoniqe
    Poziom 10  

czyli w ogólnym skrócie pyroliza tak, kataliza nie ? :) może ktoś rzucić jakimś konkretnym przykładem na Samsungu? Tak samo płyta..znalazłem coś ciekawego i już nie sprzedają ;/ chciałbym się zmieścić w 1500 zł za płytę i 1500 zł za piekarnik..z góry dzięki :)

0
  • #18 15 Paź 2012 15:27
    3majmnie
    Poziom 2  

A dlaczego uparłeś się na Samsunga? Też jestem przed zakupem i dużo tu czytam, ale Samsunga nie brałam raczej pod uwagę.

0
  • #19 15 Paź 2012 19:26
    robsoniqe
    Poziom 10  

Uparłem się bo cały sprzęt rtv mam samsunga. Chciałbym wszystko z jednej parafii. Muszę przyznać, że żaden ze sprzętów mnie nie zawiódł.. nic nie reklamowałem..chce się przekonać czy agd tak samo mnie miło zaskoczy. Inna sprawa, że sprzęty samsunga po prostu mnie się podobają.. Dodatkowo znajomy ma lodówkę, płytę i piekarnik samsunga i przez 2 lata nic się nie stało..

0
  • #20 17 Paź 2012 21:46
    Buczer84
    Poziom 9  

Ja podobnie jak Ty pół roku temu miałem dylemat przy zakupie AGD. Chciałem SASMUNGA, a wszyscy odradzali, że to chiński koreańczyk = gó.... Zastanawiałem się nad Mastercookiem, ale niestety nie było lodówek side by side tej firmy, a design ich sprzetu totalnie mi nie odpowiada. Bosch/Siemens ?? Hmm pracuje w handlu i mam dość sporo do czynienia z ich produktami w motoryzacji i elektronarzędziach i zdecydowanie jakościowo nie jest to już to samo co kiedyś. Nie ma co ukrywać w większej części jest to najładniejszy sprzęt - tylko zdecydowanie za zbyt wygórowane pieniądze. Mnie osobiście nie było stać na wydanie 20 tys. zł na AGD z racji, że jest ładne i w opinii innych najlepsze. Dlatego mimo wszystko wybrałem wszystko z SAMSUNGA i jestem zadowolony. Tak sobie chciałem i tak zdecydowałem.
    Nie masz się nad czym zastanawiać - jak Ci się podoba Samsung, lub chcesz Samsunga bo inny sprzęt też masz z tej firmy to tak po prostu zrób. Wszystko i tak się zepsuje bo musi się zepsuć. Takie czasy...

0
  • #21 18 Paź 2012 20:19
    robsoniqe
    Poziom 10  

Ok. sprzęt w części skompletowany.. oto co wybrałem:
    piekarnik - SAMSUNG BT 62 TDBCT
    płyta - SAMSUNG CTN 464 KC01
    lodówka - SAMSUNG RL56GEGIH
    pralka - SAMSUNG WF 1702 WSW2

teraz poluję na zmywarkę..ale już nie musi być samsung bo do zabudowy..
    i mikrofalówka też samsunga do zabudowy..o sprzęcie za dużo nie mogę na razie powiedzieć ale jak tylko trochę pochodzi to dam znać jak się sprawuję:)

0
  • #22 19 Paź 2012 18:33
    patryk260983
    Poziom 18  

robsoniqe napisał:

mam ten sam model lodówki, zakupiona na początku roku, na razie chodzi bez zarzutu (odpukać ;-)
    mam nadzieję, że będziesz z niej zadowolony równie jak ja :D

0
  • #25 22 Paź 2012 18:27
    patryk260983
    Poziom 18  

robsoniqe napisał:
    ooo to super się składa bo rozważam dokupienie do niej elementu z wyższego modelu.. takiego czegoś na napoje czy wino.. tylko nie wiem czy ten sam wymiar.

masz na myśli półkę na butelki?
    powinna być dobra, sprawdź wymiary (szerokość) lodówki, ewentualnie zadzwoń do serwisu.

0
  • #26 22 Paź 2012 21:30
    robsoniqe
    Poziom 10  

Dzowniłem i nie są wstanie zagwarantować, że będzie pasować :/

0
  • #27 23 Paź 2012 14:11
    patryk260983
    Poziom 18  

jeśli masz na myśli dokłądnie taka jak w tym linku to moim zdaniem powinno pasować. Według danych półka ma wymiary 50x30 cm, a lodówka rl56gegih ma wymiar wewnętrzny 51 cm, przy czym półki szklane mają 50 cm szerokości (1 cm luzu), więc identycznie jak ta półka na butelki.

tu masz ofertę na allegro tego samego sklepu

0
  • #28 23 Paź 2012 21:41
    robsoniqe
    Poziom 10  

ok dzięki o coś takiego własnie mnie chodzi :) załączone do modelu gegih coś z plastiku.. no po prostu nie wypada :)
    ok. do sprzętu ww. czyli :
    piekarnik - SAMSUNG BT 62 TDBCT
    płyta - SAMSUNG CTN 464 KC01
    pralka - SAMSUNG WF 1702 WSW2

doszły:

zmywarka - SAMSUNG DMS 400 TUB
    okap - SAMSUNG HDC 6D90 TG

planuję jeszcze mikrofalę do zabudowy.. ale to muszę trochę odczekać.. :)

0