Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dodatkowe zasilanie dysku zewnetrznego usb 3.0

ejejdi 30 Sep 2012 12:18 6879 10
    ejejdi
    Level 10  
    Witam!
    Małe pytanie . Czy dysk 500 GB usb 3,0 z nową końcówką micro b usb wymagał będzie dod zasilania? Mam komp stacjonarny i do tej pory dysk (Toshiba 320 gb mini usb ) wymagał kabla usb z dwoma końcówkami usb.
    Jeżeli tak , to czy jeżeli podłączę do końcówki usb (męski) , układ usb (żeński )>>> 2x usb będzie ok??
    yang32
    Level 36  
    Nie będzie dobrze. Podłącz te dwie wtyczki do różnych USB, najlepiej nie z tej samej grupy gniazd. Wtedy mniejsze obciążenie będzie na ścieżkach płyty.
    ejejdi
    Level 10  
    Ok. Do tej pory podłączałem tak ; jedna wtyczka do gniazda na płycie ( "z tyłu kompa" ) , druga do gniazda wyprowadzonego z płyty głównej na płyte czołową ( " z przodu kompa" )
    I teraz zrobię tak samo .
    A czy mogę użyć takiego "ustrojstwa "do ładowania odtwarzacza mp3, tzn.normalna wtyczka 230v z gniazdem usb? Tzn jedna wtyczka do tej przejściówki 230v >> usb , a druga do kompa z przodu?
    Gniazdo tego dysku tak wyglada

Dodatkowe zasilanie dysku zewnetrznego usb 3.0
    PeteSh
    Level 30  
    ejejdi wrote:
    A czy mogę użyć takiego "ustrojstwa "do ładowania odtwarzacza mp3, tzn.normalna wtyczka 230v z gniazdem usb? Tzn jedna wtyczka do tej przejściówki 230v >> usb , a druga do kompa z przodu?

Brak wspólnej masy. Nie polecam.
    ejejdi
    Level 10  
    No dobra , nie polecasz , a jaka rada?
    :?: Komp nie młody jest , nowa płyta głowna raczej nie wchodzi w rachubę. :cry:
    PeteSh
    Level 30  
    Model płyty? Z pewnością ma wewnątrz złącza do wyprowadzenia USB na śledziu.
    ejejdi
    Level 10  
    Model podan wieczorem , bo teraz pisze z mobilnego. wyjscie na płycie jest , ale mam pod nie podłaczone wyjscie na panel przedni kompa. I tak jak pisałem wyżej wielkich trudności z podłączeniem nie ma tzn dysk ma dodatkowe zasilanie i wykorzystuję wyjscie z plyt ( z tyłu i ) w wyjście można powiedzieć " po śledziu" ( z przodu) . problem mój polegał na tym , że zachciało mi się dysku 500 gb z usb 3.0 i nie mogłem znaleźć kabla , ktory miałby nowe usb 3.0 (micro B) i 2 x usb A . Ale doszedłem do wniosku ,że dysk z 3.0 i tak pasowałby do mojego kompa jak skrzynia automatic DSG do Fiata 126p . :D I będzie dysk z usb 2.0 , bo do niego kable z mini usb są dostępne.
    A ten pomysł z wtyczką do ładowanie mp3 to taki bardziej "akademicki" :idea: problem .
    Dzięki za odp. :turn-l: :bye:
    PeteSh
    Level 30  
    Trochę się pogubiłem. Gdzie leży problem? Jeśli chcesz dopiero ten dysk kupić, to oczywiście są modele z USB 3.0, które nie wymagają dodatkowego zasilania. Na przykłąd te dwa modele ADATA:
    HD710 http://www.adata-group.com/index.php?action=product_feature&cid=2&piid=168
    HV610 http://www.adata-group.com/index.php?action=product_feature&cid=2&piid=191
    Dodatkową cechą, która bardzo mi się podoba w tych dyskach jest pomysł z przypinaniem kabelka wokół obudowy dysku, dzięki czemu nie szwęda się nigdzie luzem i zawsze jest pod ręką.
    ejejdi
    Level 10  
    No tak owszem są fajne, ale... Obawy moje pochodza stad ,że do tej pory kazdy dysk ( usb 3.0 nie próbowałem) bez dodatkowego zasilania (druga wtyczka usb) nie "ruszał". I mój problem .. czy ten dysk , a z foto widzę że ma właśnie usb 3.,o , pomimo , że wszystkie info twierdzą iż nie potrzebują dodatkowego zasilania , odpali na moim wysłużonym , acz wystarczającym mi kompie . jeżeli go kupię ( ten z usb 3.0 )i nie ruszy to bedę miał problem z kablem z dwoma usb A do dod zasilania . A w zwiazku z tym ,że tak do końca usb 2.0 wystarczy mi w zupełnosci , to chyba jednak kupię nowy dysk własnie z tym interfejsem i nie bede kombinował "jak koń pod górę"
    PeteSh
    Level 30  
    Stawiasz sprawę tak, że dysk z portem USB 3.0 musi pobierać więcej mocy niż USB 2.0, a może być dokładnie odwrotnie. To są zupełnie nowe konstrukcje, a co za tym idzie są bardziej "eco" niż ich poprzedniki. Osobiście używam HD710 1TB i jak do tej pory nie miałem problemów z żadnym z urządzeń do których był podłączany (desktopy, laptopy, telewizor, router).
    ejejdi
    Level 10  
    No to może rzeczywiście wstrzymam się i rozejrzę sie za kimś kto ma taki dysk i spróbuję podł go do kompa i jak pójdzie to fajnie a jak nie to opcja usb 2.0 pozostaje.
    Dzięki :D :sm9: