Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka mała pralka? Bosh, Beko czy Amica

wzielj 30 Sep 2012 12:30 5181 4
Bosch
    wzielj
    Level 2  
    W związku z "totalną" awarią starej pralki Polar SL 348 XW rozważam zakup nowego egzemplarza o podobnych gabarytach.

Po analizie wątków na forum wyodrębniłem 3 modele:
    Bosch WLX 20160 PL - made in germany, łączny koszt z gwarancją 5 lat wykupioną w sklepie internetowym to 1500 zł

Amica AWN 510 D - seria Nawigator, łączny koszt z gwarancją producenta 5 lat to około 1000 zł

Beko WMB 51031 - łączny koszt z gwarancją 5 lat wykupioną w sklepie internetowym to 1100 zł

Chciałbym się dowiedzieć jak według waszych opinii wygląda awaryjność tych pralek w okresie gwarancji (do 5 lat) i po nim.

Amica zdecydowania będzie najtańsza w serwisowaniu we własnym zakresie po zakończeniu gwarancji producenta. Dodatkowo zostaje mi 500 zł oszczędności w stosunku do Boscha. Zastanawiam się tylko czy nie będę przez pierwsze 5 lat czekać miesiącami na dostawę części a sprzęt będzie się regularni psuć?

Bosch to na pewno marka i pewnie przez 5 lat będę miał spokój. Boję się jednak, że jak po 5 latach coś padnie to koszt wymiany będzie równy nowej pralce...

Beko - spotkałem się z paroma opiniami pozytywnymi o tej firmie choć przyznam szczerze, że w mojej głowie pojedynek odbywa się między Amica i Bochem.

Byłbym wdzięczny za opinię w ww. temacie. Wiem, że istnieją jeszcze marki Siemens, Gorenje, LG etc. ,ale najbardziej interesowałaby mnie opinia o 3 ww. producentach a najlepiej o tych konkretnych modelach:)
  • Bosch
    agdrtv
    Level 16  
    Kolego bierz amisię - chociaż to podobno od jakiegoś czasu samsung, pozdrowienia
  • Bosch
    astw
    Level 18  
    Warto spokojnie obejrzeć jak spasowane są poszczególne elementy danej pralki. To świadczy o jakości.
    agdrtv
    Level 16  
    Witam, kolego a niby w jaki sposób chcesz sprawdzać jak spasowane są elementy w nowej pralce, bez dostania się do wnętrza pralki, jakiś czas zajmuję się serwisowaniem pralek i nie mam najlepszego zdania o boschach - ale zaznaczam że miałem styczność z serią produkowaną w Polsce i w Turcji, być może robione na niemiecki rynek to całkowicie inny sprzęt ale radzę się upewnić, natomiast Amica jak to Amica prosty nieskomplikowany sprzęt dosyć solidnie pomyślany, skonstruowany i zmontowany, no i ta przepaść w cenie 1500 a 1000, przy tych samych parametrach i takim samym okresie gwarancji, a w tej chwili płacąc za Boscha płaci się głównie za markę a nie za jakość to już nie jest ten sam sprzęt który był produkowany np. 15 lat temu, wtedy Boscha, Siemensa i Elektroluxa a resztę świata dzielił Rów Mariański, pozdrawiam