Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka mała pralka? Bosh, Beko czy Amica

wzielj 30 Wrz 2012 12:30 4602 4
  • #1 30 Wrz 2012 12:30
    wzielj
    Poziom 2  

W związku z "totalną" awarią starej pralki Polar SL 348 XW rozważam zakup nowego egzemplarza o podobnych gabarytach.

Po analizie wątków na forum wyodrębniłem 3 modele:
    Bosch WLX 20160 PL - made in germany, łączny koszt z gwarancją 5 lat wykupioną w sklepie internetowym to 1500 zł

Amica AWN 510 D - seria Nawigator, łączny koszt z gwarancją producenta 5 lat to około 1000 zł

Beko WMB 51031 - łączny koszt z gwarancją 5 lat wykupioną w sklepie internetowym to 1100 zł

Chciałbym się dowiedzieć jak według waszych opinii wygląda awaryjność tych pralek w okresie gwarancji (do 5 lat) i po nim.

Amica zdecydowania będzie najtańsza w serwisowaniu we własnym zakresie po zakończeniu gwarancji producenta. Dodatkowo zostaje mi 500 zł oszczędności w stosunku do Boscha. Zastanawiam się tylko czy nie będę przez pierwsze 5 lat czekać miesiącami na dostawę części a sprzęt będzie się regularni psuć?

Bosch to na pewno marka i pewnie przez 5 lat będę miał spokój. Boję się jednak, że jak po 5 latach coś padnie to koszt wymiany będzie równy nowej pralce...

Beko - spotkałem się z paroma opiniami pozytywnymi o tej firmie choć przyznam szczerze, że w mojej głowie pojedynek odbywa się między Amica i Bochem.

Byłbym wdzięczny za opinię w ww. temacie. Wiem, że istnieją jeszcze marki Siemens, Gorenje, LG etc. ,ale najbardziej interesowałaby mnie opinia o 3 ww. producentach a najlepiej o tych konkretnych modelach:)

0 4
  • #2 04 Lis 2012 18:38
    agdrtv
    Poziom 15  

Kolego bierz amisię - chociaż to podobno od jakiegoś czasu samsung, pozdrowienia

0
  • #4 07 Lis 2012 18:46
    astw
    Poziom 17  

Warto spokojnie obejrzeć jak spasowane są poszczególne elementy danej pralki. To świadczy o jakości.

0
  • #5 07 Lis 2012 20:23
    agdrtv
    Poziom 15  

Witam, kolego a niby w jaki sposób chcesz sprawdzać jak spasowane są elementy w nowej pralce, bez dostania się do wnętrza pralki, jakiś czas zajmuję się serwisowaniem pralek i nie mam najlepszego zdania o boschach - ale zaznaczam że miałem styczność z serią produkowaną w Polsce i w Turcji, być może robione na niemiecki rynek to całkowicie inny sprzęt ale radzę się upewnić, natomiast Amica jak to Amica prosty nieskomplikowany sprzęt dosyć solidnie pomyślany, skonstruowany i zmontowany, no i ta przepaść w cenie 1500 a 1000, przy tych samych parametrach i takim samym okresie gwarancji, a w tej chwili płacąc za Boscha płaci się głównie za markę a nie za jakość to już nie jest ten sam sprzęt który był produkowany np. 15 lat temu, wtedy Boscha, Siemensa i Elektroluxa a resztę świata dzielił Rów Mariański, pozdrawiam

1