Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pentagram Cerberus ADSL Lite zastosowany jako switch

afticn 30 Sep 2012 13:35 2694 13
    afticn
    Level 18  
    Witam.
    Mój główny router,który posiadam to livebox 2.0, posiada on tylko 3 miejsca na kabel ethernet,a mam potrzeby na 5.
    Zakupiłem tuner satelitany na linuxsie i jak wiadomo należy do niego też podłączyć kabel ethernet w związku z tym kabel ethernet który był w komputerze wyjełem, i mając wolny router Pentagram Cerberus ADSL Lite zastosowałem go jako switch,czyli dodatkowo mam z niego połaczenie z wspomnianym tunerem satelitarnym,i komputerem.
    Wszystko ładnie łączy,ale jak zauważyłem co 48 godzin,tuner satelitarny pobiera adres z pentagrama czyli 10.0.0.3 i wtedy następuje brak dostępu do internetu,zmuszony jestem wtedy wyjąć kabel ethernet z pentagrama i bezpośrednio zapodać na tuner aby ten załapał adres 192.168.1.13,po tej "oprecji"ponownie wkładam kabel ethernet do pentagrama,i wszytko przez nastepne 48 godzin jest ok.
    Moje pytanie jest jak ominąć aby Pentagram Cerberus ADSL Lite nie przydzielał swoich adresów i pracował tylko jako switch.
    W konfiguracji którą opisałem nie mam możliwości wejścia w panel konfiguracyjny pentagrama po adresie 10.0.0.2.
    mietekn
    Level 35  
    Proponuje zresetować Pentagrama wciskając przycisk reset z tyłu obudowy, włączając go do prądu i trzymając jeszcze jakieś 30 sekund. Po tym zabiegu ustawi się do ustawień domyślnych i będziesz mógł zalogować się na 10.0.0.2 (admin:conexant) a potem wyłączyć w ustawieniach LAN serwer DHCP.
    afticn
    Level 18  
    Tak jak kolega zasugerował,ale jest problem z resetem i wporawadzenień ustawień fabrycznych,pentagram na podaną procedure nie odpowiada.
    mietekn
    Level 35  
    Spróbuj innej procedury:

• Włącz urządzenie i poczekaj, aż dioda ADSL zacznie się świecić lub migać.
    • Naciśnij i przytrzymaj przycisk DEFAULT umieszczony na tylnym panelu routera, przez
    5~10 sekund, aż diody zamigają, następnie puść go.
    • Procedura zakończy się, gdy wszystkie diody zaczną znowu stabilnie świecić. Wszystkie
    ustawienia powrócą do domyślnych wartości. Nazwa użytkownika i hasło zostaną
    zmienione na domyślne admin / trenchip.

Jeśli nie zadziała podaj dokładnie jaki to model routera.
    afticn
    Level 18  
    Udało się dostać do panelu konfiguracji pentagrama z komputera córki,poprostu komputer córki dostał adres 10.0.0.3
    W ustawieniach LAN-dałem tryb Disabled Teraz mam problem z zapisem zmian klikając Save Settings / Reboot. zmiany nie zostają zapamiętane.
    mietekn
    Level 35  
    Nie LAN na Disabled tylko DHCP na Disabled. Pierwsza opcja wyłącza kartę sieciową (a jak zapisać skoro wyłączyło dostęp wchodząc przez tę kartę) a druga usługę nadającą adresy. Możliwe że w tym routerze wyłączanie DHCP jest w innej zakładce.
    afticn
    Level 18  
    Tyle co udało mi się stwierdzić to aby dojść w panel administracyjny pentagrama,muszę wyciągnąć wtyczke ethernet który idzie do niego z routera livebox 2.0.
    Następnie wejść w właściwości karty sieciowej,i powtórnie przyznać automatycznie
    adresy ip.
    Poczym wpisując 10.0.0.2 jestem już w panelu ale nie wiem,co gdzie zmienić?

Pentagram Cerberus ADSL Lite zastosowany jako switch
    wojtek2803
    Level 37  
    DHCP serwer na Disabled
    afticn
    Level 18  
    Owszem próbowałem zmienić DHCP serwer na Disabled,ale mam problem z zapisem zmian.
    Pozatym nie wiem czy nie należy coś zmienić w okienku:
    User Defined Start Address oraz
    User Defined End Address
    piterus99
    Level 43  
    Co to znaczy, że masz problem z zapisem? Klikasz "Submit" czy "Save configuration"?
    afticn
    Level 18  
    Na samym dole Save configuration
    mietekn
    Level 35  
    No to masz odpowiedź: najpierw musisz kliknąć "submit" czyli nasze "Zastosuj" a potem dopiero "Save" czyli "Zapisz".
    afticn
    Level 18  
    Dzięki koledzy udało się zapisać sugerowane zmiany.
    Mam jeszcze jedno pytanie,jak można teraz dostać się ponownie w panel konfiguracyjny Pentagrama,chodzi mi oto iż jak teraz wpisuje adres w przeglądarce 192.168.1.1 w chodzę w panel konfiguracyjny Liveboxsa 2.0.
    Wpisując 10.0.0.2 niestety brak możliwości,jedyną opcją która na to pozwala to sposób który opisałem wyżej.

"Tyle co udało mi się stwierdzić to aby dojść w panel administracyjny pentagrama,muszę wyciągnąć wtyczke ethernet który idzie do niego z routera livebox 2.0.
    Następnie wejść w właściwości karty sieciowej,i powtórnie przyznać automatycznie
    adresy ip. "
    mietekn
    Level 35  
    Najprościej ustawić na komputerze na czas konfiguracji ręcznie IP tak by były w klasie routera np: 10.0.0.10 (Właściwości Połączenia->Ogólne->Protokół internetowy TCP/IP->właściwości).