Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co zakłóca sygnał pilota bramy/ogrodzenia

30 Wrz 2012 13:47 9012 28
  • Poziom 1  
    witam,
    nagle przestały działać dwa piloty do otwierania bramy ogrodzeniowej i garażowej, gdzie baterie wymieniłem i nic nie reaguje nadal.
    Co może być przyczyną - napędy NICE i BFT i piloty BFT.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Użytkownik obserwowany
    Wkoduj je od początku.
  • Pomocny post

Poziom 19  
    z urządzeń zakłócających to jeszcze chińskie stacje pogodowe
  • Poziom 21  
    I słuchawki bezprzewodowe...
    Ale wszystkie piloty zarejestrowane przestały działać?

Cztery grupy przyczyn -
    1.Silne zakłócenia - z bardzo bliska - kilka - kilkanaście cm od odbiornika piloty muszą działać,
    2.Uszkodzone radio lub dalsze element wykonawcze,
    3.Radio "zapomniało" piloty - może pomóc ponowna rejestracja,.
    4.No i nie można wykluczyć - ale to mało prawdopodobne że oba piloty są zepsute...
  • Poziom 13  
    Jednym z mankamentów w pilotach firmy BFT jest częste gubienie kodu ,lekarstwem jest ponowne wgranie do pamięci odbiornika.
  • Użytkownik obserwowany
    Więc ponownie mówię wczytaj je jeszcze raz.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Ale sie kolega wysilił nie ma co. To już było koledze poradzone. Jaki sabotaż.Zakłóca też nawet internet bezprzewodowy. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Ja miałem kiedyś przypadek że klient mieszkał koło dużego komina, na którym była masa anten i przekaźników - był podobny problem.. Ale z tym sabotażem to niezłe :)..
  • Poziom 2  
    Kwestia sabotażu jest bardzo realna. Sam mam bardzo podobny problem. Brama wjazdowa przy moim domu otwiera się dopiero gdy użyje pilora z 15 cm . Tak samo z bramą garażową. Ponadto gdy zaparkuje samochód pod bramą to mam problem z jego odpaleniem (zapłon przyciskiem nie kluczykiem). Czy jest szansa na "wykrycie" potencjalnego urządzenia zakłócającego sygnał?
  • Poziom 2  
    Od dłuższego czasu mam problem z tymi zakłóceniami więc mógłbym nawet zapłacić. Jednak w okolicy stoją dwa duże bloki mieszkalne. Czy PAR byłby w stanie stwierdzić nawet w którym mieszkaniu znajduje się urządzenie zakłócające?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    Rozwiązałem podobny problem przenosząc antenę odbiornika w inne miejsce. Pomogło.
  • Poziom 2  
    Dziękuję Wam za pomoc. Mam nadzieje, ze teraz uda się rozwiązać problem : )
  • Poziom 32  
    Ja bym był za kiepskim radiem -odbiornikiem pilotów lub rozkodowaniem sie pilotów .Zazwyczaj to Ty instalatorze uczysz odbiornik pilotów które ma obsługiwać. Podmień zestaw pilot-odbiornik na inny i sprawdź. gdyby było pasmo zakłócane też będą problemy ale jeśli zbliżysz pilota do odbiornika powinien zadziałać gdyż pole elektromagnetyczne z pilota przy samym odbiorniku będzie silniejsze niż sygnały zakłócajace. Zadnych mandatów UKE ( PAR którego już nie ma nie wlepia) natomiast odbiornik od pilotów jest bardzo prostej konstrukcji i moze się zdarzyć że silne pola elektromagnetyczne pochodzace od urzadzeń profesjonalnych mogą go przygłuszać czyli silnie osłabiać jego czułość. Pasmo które jest w zastosowaniu radiopilotów jest prawnie dozwolonw w Europie jako zakress pracy krótkofalowców (430-440MHz ) jednak radioamatorzy nie nadaja ciągle robią przerwy na odbiór więc wszelkiego rodzaju urzadzenia pracujace w simpleksie ( przemiennie) odpadają.W/g mojej oceny uszkodzony odbiornik lub rozprogramowany.Podmień na inny i sprawdż .
  • Poziom 37  
    Akurat w moim przypadku nie masz racji. Radiolinie 2, każda innego producenta. Nowa też zainstalowana. Zmiana miejsca anteny poprawiła sprawę. Tylko zakłócenia.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedzi. Humek, myślisz ze to może być kwestia sprzętu? W jednym momencie przestały działać dwa piloty od bramy wjazdowej, dwa piloty od bramy garażowej. Ponadto każdego samochodu zaparkowanego blisko bramy nie można otworzyć pilotem ani nawet odpalić tych z zapłonem uruchamianym przyciskiem.
  • Poziom 16  
    Trafiło do mnie kilka słabo działających pilotów faaca po kilku latach użytkowania. Elektronika była (SAW???) odstrojona o 200-300 kHz niżej od nominalnej częstotliwości, systam pracował z tłumieniem na zboczu filtra.

W najbliższym czasie podmienię na dobre SAW, dam znać o efektach.
  • Poziom 1  
    No właśnie miałem podobny przypadek. Wstałem rano, a tutaj nie działają rolety sterowane radiowo, brama garażowa i brama wjazdowa. W sumie dwa piloty i 5 urządzeń. Po wielu próbach okazało się, że piloty działają, ale tylko z bardzo bliskiej odległości. Wykonałem "tysiąc" telefonów. Ale dzięki temu forum odkryłem sprawcę. Nadajnik stacji pogodowej się sp...ł!!!! Po wyciągnięciu z niego baterii wszystko działa jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. :)
  • Poziom 10  
    W moim przypadku jak juz ktos wczesniej zauważył zawiodła czujka radiowa od stacji pogodowej firmy Oregon.Zwyczajnie z dnia na dzień zaczęła zakłócać pracę pilotow bramy,bramki,drzwi garażowych i nie szło zamknąć samochodu pilotem nie podchodząc do szyby.Dzięki wszystkim za poradę bo sam bym się tego nigdy nie domyślił.
  • Poziom 22  
    Zwróćcie uwagę na to, czy w pobliżu odbiornika nie ma oprawy z żarówkami energooszczędnymi. Ostatnio w jednej ze znajomych firm wezwali Inspekcję Radiową bo przestał działać szlaban i drzwi podnoszone do garażu.Nikt nie mógł sobie poradzić z problemem. Okazało się, że lampka z taką żarówka siała w promieniu ponad 50 m. Gdy ją wyłączyli, wszystko zaczęło działać.
  • Poziom 32  
    Kolego "Mareczny" nie jest prawdą że kto przekracza 30mW mocy nadawczej w paśmie 433 MHz łamie prawo!. Zakres 430MHz do 440MHz jest od od wielu lat przydzielony jako pasmo amatorskie krótkofalowcom.Licencje opiewają na moc 500W a pasmo 433MHz leży w paśmie amatorskim. Natomiast kol. powyżej ma rację z tymi lampami .U mojego klienta wieczorami przestawało grać radio UKF (grała 1 najsilniejsza stacja reszty brak!!?? . Po wnikliwym dochodzeniu znaleźliśmy "winnego" była to lampa sufitowa LED Która bardzo skutecznie "wycinała " stacje radiowe o mniejszym poziomie . Po powiadomieniu dystrybutora i tak sie nic nie zmieniło. Klient przeszedł na tunery radiowe korzystające z anteny dachowej UKF wiec już pole zakłóceń lamp mu nie przeszkadzało , wyrywanie lamp z sufitu (oprawy wpuszczone w sufit ) nie wchodziło w grę. Uważam że jednak trzeba walczyć z takimi zjawiskami i tępić "niedorobioną tanią chińszczyznę". Często źródłem zakłóceń bywają zasilacze impulsowe niskiej jakości spełniające parametry prądowe jednak sypiące zakłóceniami w całym paśmie radiowym mające niezłe "anteny" w postaci kabli zasilających urządzenia które zasilają.
  • specjalista -automatyka bramowa
    Do wypowiedzi kolegów dodam jeszcze jedno źródło zakłóceń niejako u źródła - wpinane w samochodowe gniazdo zapalniczki zasilacze USB dużej mocy. Mam takowy o długości pół palca (pewnie tylko scalak przetwonicy z cewką wlazł, na układy peryferyjne już nie było miejsca) i prądzie 3 A, po wjeździe do garażu radio kompletnie głupieje - warkot i szum. Zdarzyło mi się używać z mizernym skutkiem jednocześnie z tym zasilaczem oryginalnego pilota do napędu bramowego Chamberlain a że mają marną opinię - całą winę nieco niesłusznie za słabe działanie radia zwaliłem na pilota... :) (faktem jest że Elmesy ogólnie lepiej sobie radzą nawet w trudnych warunkach)
  • Poziom 2  
    Witam, miałem dokładnie taki sam problem jak borysek6210. Za całe zamieszanie odpowiedzialna była stacja pogodowa OREGON a właściwie jej czujnik zewnętrzny, który pewnego dnia zaczął zakłócać pracę bramy garażowej i pilota do samochodu.
  • Poziom 9  
    kochani miałem problem z automatami do bram garażowych firmy normstahl nagle dwie bramy przestały działać. Wymiana baterii, wymiana pilotów, nowe programowanie, wyłączyłem wszystkie urządzenia w domu pozostawiając tylko zasilanie do bramy i ciągle nic. Ale po 3 dniach zabawy i czytaniu elektroda.pl znaleziono winnych bezprzewodowa stacja pogody która była w domu od 3 lat. Która działała dobrze poprawnie odczytywała temperaturę a nagle zaczęła zakłócać piloty od bram, tego się nie spodziewałem ale problem rozwiązany dzięki wam kochani BARDZO DZIĘKUJĘ. A post dla innych którym nagle przestaną działać bramy w garażu.