Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-FP121 - Po 2 sygnałach włącza automatycznie odbieranie faksu

30 Wrz 2012 16:50 3114 6
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam faks Panasonic KX-FP121. Od pewnego czasu mam problem z wyłączeniem automatycznego odbieranie faksu po sygnale/sygnałach.
    Gdy ktoś próbuje się do mnie dodzwonić muszę zdążyć odebrać telefon przed 2 sygnałem w przeciwnym razie włącza się automatycznie faks.

Gdy w ustawieniach wyłączę automatyczne odbieranie faksu jest przez jakiś czas spokój tzn. do wyłączenia prądu w biurze ( na noc wszystkie urządzenia są wyłączane z zasilania). Rano znów trzeba ustawić telefon na nowo.
    Można podejrzewać że jakaś bateria podtrzymująca ustawienia padła, ale godzina i data wyświetla się prawidłowo.

Za każdą pomoc z góry dziękuję.

Adam
  • Poziom 35  
    Witam,
    adas_r napisał:
    Gdy ktoś próbuje się do mnie dodzwonić muszę zdążyć odebrać telefon przed 2 sygnałem

Dlaczego nie zmienisz domyślnych 2 dzwonków na np. 4 wszystko jest w instrukcji obsługi.
  • Poziom 9  
    No i tu jest cały problem że nawet jeśli zmienię na 4 dzwonki itd. to po wyłączeniu telefonu z prądu ustawienia nie są zapamiętane i po 2 sygnałach włącza się faks.

Ustawiałem wszystko według instrukcji obsługi na różne sposoby, wyłącznie prądu wszystko wysypuje.
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Przypuszczalnie "pada" też zegar. Zmierz napięcie baterii a potem ją wymień.
  • Poziom 9  
    Witam

Odkopuje trochę temat, z braku czasu nie miałem możliwości sprawdzenia faksu.
    Dzwonki zmieniałem ale problem nadal jest.
    Z zegarem trochę dziwna sprawa, godzinę pokazuje prawidłowo ale po zmierzeniu napięcia baterii ( bez jej wyciągania , jest sprasowana w 2 uchwyty) mam wątpliwości. Napięcie jakie otrzymuje to 2,9V - 3V. Nie potrafię odczytać z baterii jakie powinno być to napięcie. Obok na płytce zapisane są 2 wartości 5V oraz 3,3V.
    Czy wie może ktoś jaka bateria jest zamontowana w tym faksie.

Dziękuję.

Pozdrawiam
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    To bateria litowa o napięciu 3V. 2,9V to jeszcze nie powód do tragedii choć początek jej końca.
    Rozumiem, że problem polega na tym, że pozostawiasz urządzenie z wyłączonym automatycznym odbiorem a ono na drugi dzień samodzielnie odbiera.

W starszych urządzeniach Panasonica, w sekretarkach obowiązywała taka zasada, że jeśli uzytkownik zapomniał o włączeniu odbioru automatycznego to po 15 dzwonkach urządzenie przechodziło w tryb pracy automatycznej. Jeśli dobrze pamiętam (muszę sprawdzić) to ta zasada dotyczy również faksów.
    Przydatne gdy w połowie drogi na wymarzony urlop przypomnimy sobie, że sekretarka czy faks nie został przełączony na pracę automatyczną.
  • Poziom 9  
    Temat zamknięty.

Problemem okazała się centrala alarmowa która blokowała połączenie po 2 sygnałach.
    Sam fax okazał się sprawny. Przy okazji przeszedł czyszczenie.