Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] [co kupić?] zamiennik tonera do clx-2160N

gemini2201 30 Wrz 2012 18:14 4251 9
  • #1 30 Wrz 2012 18:14
    gemini2201
    Poziom 9  

Witam,
    poszukuje zamiennika tonera do CLX-2160N (nie chcę się bawić regenerację tylko cały pojemnik z tonerem kupić gotowy do włożenia do drukarki).
    Jakich producentów możecie polecić?
    jetworld,TFO,ActiveJet? Czy może coś jeszcze innego?
    Koszt to 1/3 oryginalnych, kwestia jak to wygląda z jakością?

0 9
  • #2 30 Wrz 2012 20:30
    rafik109
    Poziom 9  

Ja zaopatruję się w tonery nahttp://bbtoner.pl i szczerze mogę polecić oferowane przez nich gotowe tonery bądź podzespoły do regeneracji.

0
  • #3 02 Paź 2012 17:17
    thorgee
    Poziom 20  

gemini2201 napisał:
    Witam,
    poszukuje zamiennika tonera do CLX-2160N (nie chcę się bawić regenerację tylko cały pojemnik z tonerem kupić gotowy do włożenia do drukarki).
    Jakich producentów możecie polecić?
    jetworld,TFO,ActiveJet? Czy może coś jeszcze innego?
    Koszt to 1/3 oryginalnych, kwestia jak to wygląda z jakością?

Wśród zamienników, są 2-3 klasy/rodzaje

1) Premium (Pryzmat, Blackpoint, ActiveJet najdroższa wersja, Printe Pro)
    100 % nowego wkładu, bez regeneracji, najlepsza jakość, najdroższe zamienniki
    i reszta typów
    gdzie, stosuje się regeneracje, czasem idzie tylko nowy proszek, czasem też wymiana bębna i listwy, ale jakość traci, wzrasta awaryjność.

Z typu pierwszego, mogę polecić produkty w cenie 50+vat 23%/sztukę obojętnie który kolor, z gwarancją 12 m-cy

0
  • #4 20 Lis 2012 13:06
    Wieczor85
    Poziom 10  

Z własnego doświadczenia wiem, że zamienniki, tzw Premium z postu powyżej niczym nie różnią się od innych "producentów" (jeśli chodzi o towary 100% nowe to oczywiście są to importowanie chińskie buble, w całości lub w częściach; żadna z firm na rynku polskim nie tłoczy zasobników, ponieważ w UE są zbyt duże wymogi dot. ochrony środowiska, jeśli ktoś mówi o producencie to chyba ma na myśli importera z Chin, w takim wypadku warto zapytać sprzedawcę o certyfikat zgodności)
    Ja mimo wszystko polecałbym regenerację lub towar regenerowany, przynajmniej wiem, że zasobnik/obudowa tonera nie zagraża zdrowiu. Na dzień dzisiejszy zasypki/proszki są niemalże takiej samej jakości jak w tonerach oryginalnych.

0
  • #5 20 Lis 2012 18:40
    thorgee
    Poziom 20  

Wieczor85 napisał:
    Z własnego doświadczenia wiem, że zamienniki, tzw Premium z postu powyżej niczym nie różnią się od innych "producentów" (jeśli chodzi o towary 100% nowe to oczywiście są to importowanie chińskie buble, w całości lub w częściach; żadna z firm na rynku polskim nie tłoczy zasobników, ponieważ w UE są zbyt duże wymogi dot. ochrony środowiska, jeśli ktoś mówi o producencie to chyba ma na myśli importera z Chin, w takim wypadku warto zapytać sprzedawcę o certyfikat zgodności)
    Ja mimo wszystko polecałbym regenerację lub towar regenerowany, przynajmniej wiem, że zasobnik/obudowa tonera nie zagraża zdrowiu. Na dzień dzisiejszy zasypki/proszki są niemalże takiej samej jakości jak w tonerach oryginalnych.

Kolego ciekawe rzeczy piszesz najpierw, że chińskie buble a potem zachwalasz regeneracje, tylko że do niej surowce też chińskie.
    Generalnie z tonu wypowiedzi widać, że lubisz po czymś mocno najeżdżać, to raczej nie świadczy o dużym doświadczeniu, bo wówczas człowiek zachowuje dystans wiedząc jak mało umiał robiąc kiepską regeneracje i jak daleko mu brakuje do poziomu premium.

Akurat regenerowałem trochę (powiedzmy, że tonery kupowałem już na worki a nie buteleczki), nie uważam się za nie wiadomo kogo, ale mam dostęp do surowców i mogę zrobić zazwyczaj pełną odbudowę pojemnika z tonerem (rolki, wałki, bębny, tonery itd) i nie mam na myśli tych prostych z urządzeń hp a te trudniejsze Lexmarki, Samsungi ale wolę kupić produkt premium (oczywiście w dużo lepszych cenach niż w sklepie detalicznym) i zyskać:
    -czas (potrzebny na regenerację i ewentualnie reklamacje)
    -jakość
    -powtarzalność efektu z tonera tego samego typu

btw.
    nie tylko w chinach robi się surowce do regeneracji, proszę sprawdzić chociażby firmę IPM (Turcja), takich producentów jest więcej...

0
  • #6 20 Lis 2012 21:32
    leeart

Poziom 34  

A ja popieram kolegę "wieczor85" lepszy porządnie zregenerowany niż oryginalna podróba (jakiś chińczyk). Bynajmniej mniej szkód na robi, nie zostaje połowę w ręku, a drugie pół w drukarce.

0
  • #7 20 Lis 2012 22:49
    Wieczor85
    Poziom 10  

kolego thorgee, Twoja wola jeśli chcesz kupować chińczyka, moim zdaniem to buble i jakieś 90% tego czegoś na rynku nie posiada certyfikatów zgodności (wystarczy zapytać pierwszego lepszego dostawcę - sam próbowałem takie coś uzyskać, efekt mizerny), a to już o czymś świadczy

a co do umiejętności regeneracji to lepiej się nie wypowiadać jak się nie wie kto z drugiej strony pisze i o czym mowa, ponieważ toner do CLX 2160, to chyba każdemu dobrze znany banał, a o surowcach do tego to już chyba nawet można książki pisać

0
  • #8 21 Lis 2012 15:44
    thorgee
    Poziom 20  

Widać mamy różne doświadczenia co do tonerów.

Powiem tak, pomimo że trochę w tym tonerowym interesie jestem nie spotkałem się w sowim rejonie aby regeneracja była zrobiona na poziomie tonerów klasy Clasic, a o Premium to już nie mówię, A mam w rejonie firmy wyspecjalizowane, które w tym siedzą po kilkanaście lat (są to firmy wieloosobowe).
    Mam na myśli nie dobrą jakość jednej sztuki a dobrą jakość powtarzalną np. w jednym modelu toneru (np. Samsung ML-2010, czy nawet Q2612A).

A propo chińszczyzny, to jest ona tej jakości za którą producentowi się zapłaci, np. drukarki, kserokopiarki, rtv robi się chińskie i jest wysokiej jakości, z tonerami jest podobnie, są dobre i kiepskie. Trzeba tylko pamiętać że w całych Chinach jest więcej niż jeden producent zamienników i nie można całej bylejakości generalizować. Ja doszedłem do producenta dobrych i tanich chińczyków ale przetestowałem wcześniej chińczyki kiepskie, więc staram się nie generalizować.

0
  • #9 21 Lis 2012 19:17
    jmg123
    Poziom 14  

Piszecie o regeneracji. o listwach. A od kiedy w CLx-2160 są listwy? Zwykły pojemnik z proszkiem i chipem. (bęben osobno).
    Fakt jest jeden wszystko zależy od proszku ponieważ w tych maszynach zlej jakości toner (proszek)zabija listwy w bębnie. i potrafi trzeszczeć młynek w pojemniku
    Serwisuje te urządzenia i bębny.

0
  • #10 21 Lis 2012 21:54
    eko185
    Poziom 18  

jmg123 napisał:
    Serwisuje te urządzenia i bębny.

Chcialem sie dowiedziec czym usuwasz znaczki na bębnie. Jesli np beben sie uszkodzi podczas transportu tak ze zostawia kolorowe kropki na wydrukach lub pasek?

0