Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie akumulatora do niefirmowego alarmu

30 Wrz 2012 19:17 1416 3
  • Poziom 14  
    Witam!
    Z powodu próby włamania do mieszkania kupiłem na szybko ( dużo mnie nie ma w domu i przejazdem kupiłem taki na razie ) alarm jak na załączonym zdjęciu. Jedna czujka mi wystarczy, bo w razie włamania złodziej będzie musiał przejść przez przedpokój z którego jest wejście do każdego innego pomieszczenia w mieszkaniu.
    W przyszłości planuje kupno czegoś bardziej profesjonalnego.
    Chcę do niego dokupić akumulator 12V 0.8ah w razie np odłączenia prądu.
    Na elektronice znam się kiepsko i nie jestem pewny czy dobrze chcę zrobić dlatego pytam.
    Alarm działa w ten sposób:
    Z przodu czarnej puszki ( a'la centralki ) jest sterowanie. ( patrz zdjęcie )
    Metalowa "wajcha" - włącz/wyłącz ON/OFF ( zasilanie )
    Czerwony przycisk - uzbrajanie/rozbrajanie
    Dioda informuje o stanie alarmu - uzbrojony/rozbrojony
    Z tyłu wpina się:
    Czujkę ruchu.
    Sygnalizator optyczno akustyczny.
    Zasilanie ( zasilacz 12V )
    Dowiedziałem się że należy podłączać równolegle do biegunów od zasilacza (plus akumulatora do plusa zasilacza, minus do minusa) I przy okazji akumulator będzie podładowany ( brak konieczności okresowego doładowywania ).
    Czyli po mojemu:
    1.Ładowanie akumulatora- Odcinam wtyczkę w zasilaczu lub kupuje "szybkozłączkę" o ile taka znajdę pod wtyk z zasilacza ( zdjęcie ) sprawdzam który kabel to "+" który "-" i bezpośrednio podłączam do akumulatora "+" z zasilacza do "+" z akumulatora i to samo z "-". I to połączenie ładuje mi akumulator.
    2.Zasilanie alarmu- po podłączeniu kabelków zasilacza z akumulatorem wyprowadzam 2 kabelki z akumulatora z wtyczką którą wpinam z tyłu "centralki" -zasilanie alarmu- tak jak to było przed zastosowaniem akumulatora?
    Czy dobrze myślę ?

Całość chcę zamknąć w jakiejś skrzynce i wyprowadzić diodę z centralki na zewnątrz obudowy skrzynki żeby wiedzieć jaki jest stan alarmu ( informuje o tym kolor diody ).

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Moderowany przez sharp:

Poprawiłem tego posta - prosiłem o poprawne wklejenie zdjęć.
    Błędy też usunąłem - proszę korzystać z przycisku "pisownia"

• Poziom 12  
    Witam, akumulator nie może być w ten sposób podłączony, ponieważ:
    -zasilacz może być niewystarczający do tego żeby ładować akumulator i jednocześnie zasilać centralkę.
    -Akumulator nie powinien być podłączony bezpośrednio bez nadzoru w taki sposób (przeładowanie itd.) Trzeba by było dorobić układ który czuwałby nad tym kiedy akumulator jest naładowany i załączał ładowanie w momencie kiedy jest to wymagane. Ogólnie zastosowałbym coś o większej pojemności.
    Pozdrawiam.
  • Moderator Zabezpieczeń
    No to potrzebny zasilacz buforowy, lub ewentualnie kup płytę centrali od systemu jaki zamierzasz później zainstalować i do niej tymczasowo podłącz akumulator i z niej zasil swój " system alarmowy" Weź pod uwagę zakup akumulatora 7ah. Róznica w cenie nie jest zbyt duża......

A tak z ciekawości kto to produkuje i ile kosztuje ?

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Skontaktowałem się z osobą od której kupiłem alarm.
    Dostałem mały układ elektroniczny z okablowaniem który wpinam pomiędzy zasilacz a akumulator.
    Na razie z braku czasu jestem na etapie szukania akumulatora i skrzynki w którą chce to upchnąć.
    Podejrzewam że alarm jest z jakiegoś kitu lub własnej konstrukcji autora do tego dobrana syrenka z czujką i zasilacz.

Alarm pomimo jednej czujki i prostoty w zupełności mi wystarczy ( bardzo głośny i więcej czujek mi nie potrzeba ) , brakowało mi tylko zasilania awaryjnego w razie odłączenia zasilania podczas włamania przez złodzieja.

Dziękuje za pomoc i temat zamykam.