Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP-Link WR740N - Konfiguracja routera Tp-Link pod UPC

30 Sep 2012 21:14 3702 2
  • Level 9  
    Zacznę od samego początku: do mojego nowego mieszkania , z bliżej nieokreślonej lokalizacji, dochodzi kabel ethernet a dystrybutorem internetu w budynku był kiedyś Aster, teraz zaś UPC. Podłączywszy ten kabel do routera Edimax BR-6104K (dość starego) internet działa. Kupiłem zatem nowy router tym razem z WIFI i QoS, przeprowadziłem konfigurację z załączonej płytki, ustawiając w kreatorze Dynamic IP. Po kilku minutach router oznajmia że się super wszystko udało i internet jest. Niestety moje przeglądarki mówią inaczej. Proszę o porady w konfigurowaniu routera przez przeglądarke. W windowsie ustawione mam "uzyskaj adres IP automatycznie". Dodam jeszcze, że ten jedyny kabel w mieszkaniu podłączony bezpośrednio do komputera NIE DAJE dostępu do internetu, co według mnie jest troche dziwne. Proszę o pomoc
    Pozdr
  • Level 43  
    Podłącz stary router edimaxa,
    Pokaż Status routera (wan ip, lan ip)

Start/uruchom: CMD.exe wpisz

ping onet.pl
    ping 8.8.8.8
    tracert -d 8.8.8.8
    ipconfig /all

pokaż wydruki.
  • Level 9  
    Gdy przy menu kilkam WAN do wyboru mam dynamic ip, static, pppoe itp, zaznaczone jednak jest Dynamic IP. Jest to o tyle dziwne że gdy wchodze w rozwiniecie WAN -> Dynamic IP dostaje tylko krotki opis i żadnych danych. Natomist dane ktore sa niżej pochodza z zakladki Static IP.
    WAN:
    IP 172.1.1.1
    Maska 255.255.0.0
    Gateway: 172.1.1.254

LAN:
    IP Address: 192.168.2.1
    IP Subnet Mask: 255.255.255.0

Co do cmd:
    TP-Link WR740N - Konfiguracja routera Tp-Link pod UPC TP-Link WR740N - Konfiguracja routera Tp-Link pod UPC

Jeszcze status routera - dane, które podałeś są błędne - zgadza się tylko LAN. [piterus99]

EDIT:
    Mysle ze znalazlem ten status routera:
    TP-Link WR740N - Konfiguracja routera Tp-Link pod UPC