Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bowers & Wilkins A7 i A5 - bezprzewodowe systemy muzyczne AirPlay

piokrza 30 Sep 2012 23:08 1518 0
 • Bowers & Wilkins A7 i A5 - bezprzewodowe systemy muzyczne AirPlayBowers & Wilkins wprowadza nowe bezprzewodowe głośniki AirPlay z serii Zeppelin Air: modele A7 i A5. Oba systemy wykorzystują technologię Apple AirPlay, umożliwiającą bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z iPhone'a, iPada, iPoda touch i komputerów z iTunes. Obudowę każdej z kolumn stanowi tworzywo ABS, a same głośniki pokrywają kraty z czarnym materiałem.

  A7 i A5 wykonano w tej samej koncepcji, z tym że ten ostatni jest bardziej kompaktowy w swym wymiarze. A7 posiada dwa 1-calowe aluminiowe tweetery Nautilus o mocy 25 W, dwa 3-calowe głośniki średniotonowe o mocy 25 W i 6-calowy, dedykowany subwoofer o mocy 50W. Z kolei A5 wyposażono w dwa tweetery Nautilus o mocy 20 W i dwa głośniki średniotonowe, również o mocy 20 W. Obie kolumny wzbogacono o system Digital to Analog Converter (DAC) zdolny do skalowania audio do 24bit/96kHz, wzmacniacz klasy D oraz system Cyfrowego przetwarzania sygnału (Digital Signal Processing; DSP).  Kolumny B&W A7 i A5 cechuje posiadany moduł WiFi i port Ethernet LAN, umożliwiające połączenie ich z siecią. Nie posiadają jednak złącz dokujących do ładowania iPhone/iPod czy nawet bezpośredniego złącza, ale zapewniają jack 3.5mm do odtwarzania z innych źródeł dźwięku. A7 posiada dodatkowo port USB do przesyłania muzyki i dokonywania aktualizacji oprogramowania.

  A7 i A5 wejdą do sprzedaży w październiku, a ich ceny będą wynosić odpowiednio - 800 i 500 dolarów amerykańskich. W zestawach producent dołącza pilota zdalnego sterowania.

  Źródło: http://www.bowers-wilkins.eu/Wireless-Music-Systems/Wireless-Music-Systems/A7/explore.html http://www.bowers-wilkins.eu/Wireless-Music-Systems/Wireless-Music-Systems/A5/explore.html

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  piokrza
  Level 27  
  Offline 
  piokrza wrote 1476 posts with rating 167, helped 5 times. Been with us since 2007 year.