Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark E350d - drukarka nie utwardza toneru, pracuje tylko na oryginale?

Pioro33 30 Sep 2012 23:26 3261 18
 • #1
  Pioro33
  Level 19  
  Witam Serdecznie

  Problem mam z drukarką Lexmark E350d, urządzenie do tej pory eksploatowałem na oryginalnych tonerach. Niestety ze względu na ich cenę zdecydowałem się na zakup zamiennika (na najpopularniejszym portalu aukcyjnym). W cenie 80zł zregenerowany na proszku polimerowym - to oczywiście część z opisu aukcji. Nie był to trafiony wybór ponieważ wydruk po dotknięciu palcem odpadał, a nawet zginając kartkę w pół po kilku razach nie był czytelny zadruk, reasumując kompletna beznadzieja. Jeszcze musiałem rolki czyści bo zostawiał zastygnięte plamy toneru na nich. Oczywiście po testowaniu zamiennika wrzuciłem jeszcze na próbę resztkę oryginału - zadruk idealny bez problemu nie do starcia. Idąc dalej zdecydowałem się na zakup zasypki firmy Uninet, uważana za dobrą markę. Kolejny raz niestety po (samodzielnym z najwyższą starannością) zasypaniu ta sama historia, toner się nie trzyma odpada, po przetarciu palcem zostawia smugi, odpada. Śmietnik na niewykorzystany toner wyczyściłem, ogólnie całość jest bardzo czysta i starannie zrobiona.

  1. Czy ta drukarka może zachować swoja jakość i przyzwoite wydruki tylko na oryginalnym tonerze?
  2 Mimo wszystko jest może jakaś firma w Warszawie która może mi zrobić poprawną regenerację przy zachowaniu dobrych parametrów, proszę o polecenie takiej firmy?
  3. Może ktoś ma inny pomysł na regenerację, porządne źródło zakupu zasypki?

  Tak jak mówię za każdym razem jak wracam do toneru oryginalnego nie ma najmniejszego problemu.
  Dla zobrazowania problemu załączam zdjęcia kartek z zadrukiem, pierwsze dwa zdjęcia zasypka-zamiennik, dwa ostatnie zdjęcia oryginalny toner. (każda kartka została poddana takim samym zabiegom).

  Proszę o sugestię, dziękuję i pozdrawiam.

  Lexmark E350d - drukarka nie utwardza toneru, pracuje tylko na oryginale?
  Lexmark E350d - drukarka nie utwardza toneru, pracuje tylko na oryginale?
  Lexmark E350d - drukarka nie utwardza toneru, pracuje tylko na oryginale? Lexmark E350d - drukarka nie utwardza toneru, pracuje tylko na oryginale?
 • #2
  Spec_Druk
  Level 17  
  W jaki sposób zregenerowałeś toner? Na jakim papierze drukujesz? Dziwne, że zasypka z Uninetu byłaby wadliwa. Alternatywny toner w tej maszynie działa bez problemu, więc coś musiałeś zrobić nie tak. Opisz więcej szczegółów.
 • #3
  Pioro33
  Level 19  
  Oczywiście dopuszczam że coś zrobiłem nie tak ale postępowałem zgodnie z informacją o regeneracji stąd (czwarty plik):
  http://www.instrukcje-kl.pl/?wcms_DD=Instrukcje%20Regeneracji/&wcms_ARCH_kat=Lexmark

  Całość wykonałem bardzo starannie, "śmietnik" dokładnie wyczyszczony, stary proszek z tonera też wybrany odkurzaczem bardzo dokładnie.

  W zasadzie nie bardzo wiem co można sknocić (czynności są raczej proste) może proszę o zwrócenie mi uwagi co mogłem zrobić źle, ogólnie nie mam doświadczenia w regeneracji.

  Alternatywny toner działający dobrze to oryginał, a dwa nie prawidłowe przypadki to toner: pierwszy niewiadomego pochodzenia (zregenerowany przez sprzedającego) i drugi Uninet (zregenerowany przeze mnie). Efekt ten sam.
  Papier nie ma znaczenia bo prób ze zmianą toneru i testowaniem dokonywałem na tym samym papierze - Pollux.

  Nie wiem co mógłbym jeszcze opisać aby wyjaśnić możliwie najlepiej...
 • #4
  Paweł1000
  Level 26  
  A czy czasem kiedyś tam, nie regenerowałeś pieca? w lexmarkach tak jest że na oryginalnym wałku teflonowym prawie każdy toner się utrwali, a na teflonie w zamienniku już ten sam toner może się ścierać.
 • #5
  ABLublin
  Photocopiers specialist
  Lexmark E350d nie ma wałka teflonowego !
 • #6
  Pioro33
  Level 19  
  Ma czy nie ma nic takiego nie robiłem :)
  Drukarka ma 4000 tysiące kartek przebiegu od nowości.
 • #7
  Paweł1000
  Level 26  
  Tego konkretnego modelu lexmarka nie znam, znam za to bardzo dobrze wydajniejsze lexmarki i w tych które znam to teflon jest odpowiedzialny za taki efekt, można też powiedzieć że toner jest odpowiedzialny, to zależy jak się na to patrzy. Lexmarki są do siebie bardzo podobne i w tym konkretnym modelu pewnie też jest odpowiedzialny moduł utrwalania.
 • #8
  Pioro33
  Level 19  
  W całej tej historii zastanawia mnie dlaczego na oryginalnym tonerze wszystko jest dobrze, a na zregenerowanych nie. Oznacza to że mimo wszystko proszek ma inne właściwości i zachowuje się tak jak opisałem wyżej. Fakt w porównaniu do innych drukarek z jakimi miałem styczność (hp czy xerox) nie nagrzewa się ona mocno przy drukowaniu, mam tu na myśli same urządzenie jak i kartki papieru. Jak wspomniałem hp czy xerox wyraźnie czuć że się nagrzewają i kartki są gorące w lexmarku tak nie ma, nie wiem czy to taka specyfika czy usterka. W środku lexmarka jest napisane że ostrożnie bo temp. do 195*, wydaje mi się że nie nagrzewa się do tylu chyba że robi to bardzo punktowo i faktycznie to ciepło nie promieniuje, kartki również nie wychodzą gorące raczej lekko ciepłe. Ale dlaczego zatem na oryginale jest dobrze? Zgodnie z moją logiką wadliwa jest zasypka w zamienniku, albo trafił mi się jakiś trefny egzemplarz tej drukarki choć jest prawie nowa. Dobierając się do drukarki zauważyłem że moduł utrwalania to brązowa rolka do której przylega druga rolka - czarna okrągła folia w której na całej długości wewnątrz jest jakby ceramiczny pasek-płytka czyli grzałka. Co mogę jeszcze zrobić, części nie mam żadnych, porównać też nie mogę zachowania drukarki bo nie ma skąd wziąć drugiej. Szkoda się jej pozbywać biorąc pod uwagę przebieg 4000 kartek, powinna jeszcze pożyć.
 • #9
  darozegaro
  Level 15  
  chyba nie przeczytałem ale nie informacji który toner zregenerowales? Jeden i ten sam cały czas? Tylko zmieniasz proszek?
 • #10
  Pioro33
  Level 19  
  Wygląda to następująco:
  1. Mam dwa oryginalne tonery - całe kasety.
  2. Jedna oryginalna ma jeszcze trochę proszku i działa normalnie.
  3. Druga oryginalna kaseta z tego względu że proszek skończył się całkowicie została zregenerowana - według instrukcji jaką podałem powyżej proszkiem Uninet.
 • #11
  Pioro33
  Level 19  
  Udało się może komuś przeanalizować instrukcję według której dokonywałem regeneracji kasety?
  Proszę o informacje bardziej doświadczonych czy popełniłem jakiś błąd lub nie zrobiłem czegoś co powinien i stąd moje problemy.
 • #12
  Paweł1000
  Level 26  
  Zrobiłeś wszystko dobrze, usterka jest spowodowana źle dobranym tonerem do typu drukarki, pewnie toner pasuje do wszystkich lexmarków a do tego konkretnego nie, ewentualnie miałeś coś grzebane w piecu. Posprawdzaj czy nie ma możliwości ustawienia wyższej temperatury utrwalania (w niektórych drukarkach jest taka możliwość w menu drukarki, nie w sterowniku), jeżeli jest to podnieś na maxa i zobacz jaki będzie efekt.
 • #13
  Pioro33
  Level 19  
  Niestety możliwości zmiany temperatury w tej drukarce nie znalazłem.
  W drukarce też na pewno nie było grzebane od nowości bo jest (była) zaplombowana, wygląda na to że ja zaglądałem tam pierwszy. W takim razie może któryś z kolegów zna pewny punkt zakupu takiej zasypki, będę wdzięczny za namiary.
 • #14
  Paweł1000
  Level 26  
  W takim razie wychodzi na to że wina leży po stronie toneru. Kiedyś tak miałem w T634 toner zamiennik nie utrwalał się na drukarce z regenerowanym piecem, natomiast ten sam toner prawidłowo utrwalał się na drugiej takiej samej drukarce tylko że ta miała piec oryginalny. Pewnie kupiłeś taki toner, który kiedyś i ja kupiłem, a twoja drukarka ma fabrycznie ustawioną mniejszą temperaturę utrwalania i stąd te kłopoty.
 • #15
  ABLublin
  Photocopiers specialist
  Zmień w ustawieniach drukarki na papier ciężki i będzie ok
 • #16
  Pioro33
  Level 19  
  Niestety, zmiana ustawień na papier ciężki nie przyniosła spodziewanego efektu aczkolwiek mam wrażenie że się poprawiło, za to do odpowiedniej jakości jeszcze trochę brakuje.

  Idąc jeszcze w kierunku fabrycznie ustawionej niższej temperatury, czy można jakoś skorygować tą wartość w menu serwisowym albo coś w tym stylu?

  Generalnie zdaję sobie sprawę że nie jest to metoda w 100% odpowiednia nawet jak się uda, w końcu teraz oryginalny toner działa bez pudła.
  Mam jeszcze możliwość zakupu toneru firmy Jadi z Malezji, może spróbuje...
  Jeśli ktoś ma sprawdzone punkty to proszę o namiary, nie mam już cierpliwości do eksperymentowania.

  Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
 • #17
  darozegaro
  Level 15  
  potrzebujesz samego proszku?
 • #18
  Pioro33
  Level 19  
  Tak, generalnie mam dwie kasety po przebiegu kilkuset kartek więc nie powinno być z nimi problemu - nie są wyeksploatowane.
  A samą regenerację mam już przerobioną, także zasypie je sobie bez problemu aby proszek był odpowiedni do tego modelu drukarki.

  Nasunęła mi się jeszcze jedna myśl...
  Chodzi o to że regenerowana przez mnie kaseta jest "startową kasetą" wyjściowo mającą wydrukować 1500 kartek.
  Napis na kasecie:
  E350
  Return Program
  Starter Cartridge

  Czy to może być powodem w/w problemów? Ponadto wszystko wyglądało tak jak na instrukcji regeneracji więc nie sądze aby ta startowa kaseta odbiegała jakoś konstrukcją od innej, ale do końca pewności nie mam?
  Czy jest to jakiś punkt zaczepienia?
 • #19
  Pioro33
  Level 19  
  Sprawa się wyjaśniła.
  Zaryzykowałem jeszcze raz i kupiłem proszek firmy STATIC CONTROL dedykowany do mojego lexmarka.
  Efekt - jak ręką odjął wszystko ruszyło od pierwszej wydrukowanej strony bardzo dobra jakość wydruku i zero problemów opisywanych wyżej to znaczy ścierania czy odpadania toneru.
  Polecam regenerację toneru do tej drukarki proszkiem STATIC CONTROL.

  Dziękuję za wypowiedzi w temacie.
  Pozdrawiam

  Moderated By rys57: