Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Lampart przestało reagować na piloty

Tomek_mt121 01 Oct 2012 13:22 2583 9
    Tomek_mt121
    Level 9  
    Witam.
    Posiadam bramę rozwieralną z napędem Proteco sterowaną pilotami Lampart. Dwa dni temu brama przestała reagować na oba piloty. Baterie są sprawne. Po naciśnięciu pilota zapala się jedynie dioda na płytce radia w centralce. Bramą tą natomiast da się sterować za pomocą przycisku, który znajduje się na płytce centralki sterującej. Sprawdziłem antenę i przewód antenowy. W pobliżu bramy nie ma innych urządzeń. Co może być przyczyną niesprawności?
    mikus1982
    User under supervision
    A ile lat ma już ten napęd u ciebie?
    Tomek_mt121
    Level 9  
    Automatyka ta zamontowana była 6 lat temu.
    Nie posiadam instrukcji, na centralce nie ma żadnych napisów a instalator nieosiągalny. Na płytce radia jest napis Lampart. Radio Lampart przestało reagować na piloty Radio Lampart przestało reagować na piloty
    mikus1982
    User under supervision
    W Kleszczowie bywam.Wiec jak chcesz mogę podjechać i poustawiać to wszystko.O resztę pytaj na pw. Na radioodbiorniku masz - ta płytka wlutowana pionowo - masz dwa takie styki wysatający jakby igły lub bagnety.Zewrzyj je i czekaj z 10 sek aż dioda powinna się zapalić a następnie rozewrzyj.Wtedy radio jest czyste z pilotów i jest w trybie wczytywania i czeka na wczytanie pierwszego pilota.Wpisz je wtedy wszystkie po kolei.
    Tomek_mt121
    Level 9  
    "Wyczyszczenie" radia i wczytanie pilotów od nowa niestety nie pomogło.
    Brama zadziała tylko podczas naciskania przycisku na płytce (PRZ na foto w poprzednim wpisie.).
    Fotobariery i stop działają. Nie wiem jaki to typ centrali. Podejrzewam, że jest tam zamontowany uniwersalny odbiornik dwu kanałowy PST-MOR. Na płytce radia jest tylko jedna dioda. Nie ma też buzera.
    mikus1982
    User under supervision
    Radioodbiornik do wymiany.
    mikus1982
    User under supervision
    To uzdrów je wielki przysnicielu jak potrafisz.Znam te radia od podszewki a producent jest moim sąsiadem.