Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pendrive 4GB nie daje się sformatować

01 Oct 2012 14:55 4089 18
  • Level 9  
    Witam
    Przepatrzyłem już wiele treści problemów na różnych portalach łącznie z tym, ale niestety nic mi nie pomogło, a już różności robiłem gdzie czytałem porady do innych problemów.

Mam pendrive 4GB (w realu pokazuje 3,85GB), pokazuje system plików "RAW", oraz że jest 100% wolnego gdy sprawdzałem w "Zarządzanie dyskami".
    Nie wiem co to za model bo go wygrałem i jest tylko informacja o jakimś "Kapitale ludzkim".
    Mam cały czas system vista 32 i pamiętam jak kiedyś na tym pendrivie ukryłem folder (za pomocą ikony) oraz zaszyfrowałem w nim 2 zdjęcia JPG poniższą komendą:
    Code: text
    Log in, to see the code

Wszystko działało, pliki mogłem wrzucać, kasować, zabezpieczony folder działał tak jak chciałem a po jakimś czasie nie wiem dlaczego, odpalam Pena i dostaję taką oto informację:

Więc klikałem "Anuluj" no ale wtedy nie otwierała się zawartość jego, zresetowałem kompa, odpalałem pena na innym komputerze...no ale nic to nie dało, więc zdecydowałem się żeby go skasować i dałem "Formatuj".
    No i teraz pokazuje że jest zdrowy i czysty a jednak nadal mi to wychodzi i nie mogę go odpalić.
    Niestety podczas formatowania szybkiego, nie było zielonego pola paska a po pewnym czasie pojawiał się komunikat:

Natomiast podczas formatu pełnego (trwało to ze 3 godziny) pasek zielony był i się zapełniał ale na koniec ta sama informacja się pojawiła.
    No to spróbowałem w polu "Rozmiar jednostki alokacji" zmienić z "Bajtów: 4096" na "Domyślny rozmiar alokacji" no i wtedy w ogóle formata się nie udało zrobić bo wychodziło: "Dysk jest zabezpieczony przed zapisem".

Teraz natomiast widzę, że dostaję info żebym włożył dysk do stacji dysków I: , ale ten "Dysk Wymienny I:" sam się wyświetla jak wpinam pena to co ja mam niby włożyć

Prosiłbym o jakieś porady, co zrobić aby był z niego jeszcze pożytek no chyba że się nie da to g wyp... na śmietnik.

Z Góry dzięki za pomoc
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 9  
    Dzięki za linka, tamten temat jest zamknięty więc zapytam tutaj Ciebie, z programu ChipEasy mam takie coś:

natomiast jak odpalam ten program "SMI OnLineRecovery" to pojawia mi się taka tabelka:

• Level 9  
    aha, no dobra i mam ten program i wybrałem tutaj 4GB bo tyle ma ten pendrive i po chwili dostałem takie info :

więc nie wiem co teraz zrobić
  • Level 9  
    taki mi wyszedł raport :

• Level 15  
    try MPTool for Au6990:
    AlcorMP_UFD 12.02.10.00
    and others ...
  • Level 9  
    ale co konkretnie mam zrobić jak pobiore ten program "MPTool 3.9.12.0" ? bo jestem w tym zielony
  • Level 9  
    właśnie się skończyło i wyszło to:

• Level 15  
    try new: AlcorMP_UFD 12.08.04.00
    and try eD3 version (for Toshiba memory): AlcorMP_UFD 12.08.17.00 D3/eD3
  • Level 9  
    po skanowaniu tym programem "12.08.04.00" wyszło to:

natomiast po skanowaniu tym "D3eD3" nie dało się w ogóle odpalić bo wszystko zacienione jest:

to pewnie do kosza ten pendrive się nadaje ?
  • Level 15  
    try AlcorMP_UFD 10.05.17

IF ERROR try all this (4 tools) on Windows Xp 32bit
  • Level 9  
    próbuje teraz 2 program "10.05.17.02" i teraz wyszło takie coś :

ale jak zamknę to okno a chce odpalić ten dysk to pisze żeby włożył dysk do stacji , a przecież właśnie jest włożony
  • Level 15  
    this tools NOT support Win7. Need WINDOWS XP!
    and try PQI Dr. UFD v1.0.0.18
  • Level 9  
    ja mam tylko viste, a ten program też nic nie działa, od razu wychodzi to:

• Helpful post
    Level 15  
    and Vista NOT Support!

NEED XP 32 Bit!!!!
  • Level 9  
    Dzięki Wielkie, Ogromnie Ci Dziękuję, Thank You, zadziałało to:

AlcorMP_UFD 10.05.17.MD {AU6981,83,85,86,87,90} ; AlcorMP(100517.MD).rar; size: 4 863 690 bytes

Bardzo Ci Dziękuję.
    Pozdrawiam