Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool awe 6729 - wymiana łożysk

eleni09 01 Oct 2012 18:24 5844 4
 • #1
  eleni09
  Level 1  
  Witam. Mam problem z wymienioną pralką, bo nie wiem jak się zabrać, żeby wymienić łożysko. Jeśli ktoś może napisać w skrócie jak się za to zabrać i gdzie co i jak co, będę wdzięczny.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  #2
  eeban
  Home appliances specialist
  1.zdjąć boczek
  2.odkręcić śrubę klucz 10 delikatnie z czuciem
  3.odkręcić śruby trzymające łozysko
  4.podważyć łożysko i wyciągać je
  5.za łożyskiem jest blaszka opór czołowy V-ringu
  6 zdjąć v-ring
  7.złożyć w odwrotnej kolejności.
 • #3
  dwael
  Level 9  
  Mam podobny problem z modelem 6727- właśnie w dniu wczorajszym podczas któreśsetnego z kolei prania wystąpiło głośne łupanie zbliżone do tego, które słyszałem z poprzednio posiadanej przeze mnie (RIP) pralki. Nie mam wątpliwości, że są to łożyska. Czy ten model pralki rozbiera się podobnie, jak 6729? Jeśli można, to bardzo proszę o podanie rozmiarów/modeli części zamiennych - myślę, że będzie to cały komplet, a więc obydwa łożyska bębna, uszczelniacze.
 • #4
  phiter
  Level 19  
  Łożyska są zalewane w palstikowym osadzeniu - trzeba kupić oryginały - nie są drogie, takie same są w pralkach whirlpool awt, polar ptl, oprócz tego V ringi V25 jeśli nie ma w komplecie do wymiany.
  Proszę sprawdzić czy bęben nie jest luźny z lewej lub prawej strony bo jeśli nagle zaczęło łupać to podejrzewam że krzyżak się rozleciał z ośką. To już nie taka prosta sprawa.
 • #5
  dwael
  Level 9  
  Na szczęście okazało się, że jedynie urwała się śruba mocująca koło pasowe, które - swoją drogą - posiada niewielkie luzy na trzpieniu bębna. Łożyska wydają się być w całkiem dobrej formie. Musiałem rozwiercać resztki śruby i wyciągać przy pomocy narzędzia wypożyczonego przez kuzyna mechanika. Następnie zakupiłem śrubę 6x20 8.8 i przykręciłem ją kluczem dynamometrycznym (też wypożyczonym od kuzyna) momentem 11 Nm. Pralka działa.