Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool awe 6729 - wymiana łożysk

eleni09 01 Oct 2012 18:24 6021 4
 • #1
  eleni09
  Level 1  
  Witam. Mam problem z wymienioną pralką, bo nie wiem jak się zabrać, żeby wymienić łożysko. Jeśli ktoś może napisać w skrócie jak się za to zabrać i gdzie co i jak co, będę wdzięczny.
 • Helpful post
  #2
  eeban
  Home appliances specialist
  1.zdjąć boczek
  2.odkręcić śrubę klucz 10 delikatnie z czuciem
  3.odkręcić śruby trzymające łozysko
  4.podważyć łożysko i wyciągać je
  5.za łożyskiem jest blaszka opór czołowy V-ringu
  6 zdjąć v-ring
  7.złożyć w odwrotnej kolejności.
 • #3
  dwael
  Level 10  
  Mam podobny problem z modelem 6727- właśnie w dniu wczorajszym podczas któreśsetnego z kolei prania wystąpiło głośne łupanie zbliżone do tego, które słyszałem z poprzednio posiadanej przeze mnie (RIP) pralki. Nie mam wątpliwości, że są to łożyska. Czy ten model pralki rozbiera się podobnie, jak 6729? Jeśli można, to bardzo proszę o podanie rozmiarów/modeli części zamiennych - myślę, że będzie to cały komplet, a więc obydwa łożyska bębna, uszczelniacze.
 • #4
  phiter
  Level 19  
  Łożyska są zalewane w palstikowym osadzeniu - trzeba kupić oryginały - nie są drogie, takie same są w pralkach whirlpool awt, polar ptl, oprócz tego V ringi V25 jeśli nie ma w komplecie do wymiany.
  Proszę sprawdzić czy bęben nie jest luźny z lewej lub prawej strony bo jeśli nagle zaczęło łupać to podejrzewam że krzyżak się rozleciał z ośką. To już nie taka prosta sprawa.
 • #5
  dwael
  Level 10  
  Na szczęście okazało się, że jedynie urwała się śruba mocująca koło pasowe, które - swoją drogą - posiada niewielkie luzy na trzpieniu bębna. Łożyska wydają się być w całkiem dobrej formie. Musiałem rozwiercać resztki śruby i wyciągać przy pomocy narzędzia wypożyczonego przez kuzyna mechanika. Następnie zakupiłem śrubę 6x20 8.8 i przykręciłem ją kluczem dynamometrycznym (też wypożyczonym od kuzyna) momentem 11 Nm. Pralka działa.