Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System bose w Audi A4 i kapryśne głośniki przednie

Bartkos3 01 Paź 2012 18:30 2925 3
  • Poziom 2  
    Mam pytanie odnośnie systemu bose w audi a4 . Posiadam radio audi symphony , podpięty liniowo wzmacniacz z systemem głośników (bose). Kupując auto spostrzegłem , że głośniki w lewych drzwiach od kierowcy nie grają (wysoko tonowy oraz zwykły dolny ) . Zdjąłem boczek aby zlokalizować usterkę , odpięty był kabel sygnałowy . Podłączyłem kabel gdy radio było włączone , głośniki zaczęły grać . Problem zaczął się wtedy gdy wyłączyłem radio na 2-3 minuty . Obydwie pary przednich głośników przestały grać , wraz z odłączeniem lewej pary na grającym radiu prawa para automatycznie sie włącza . Podłączając prawą parę na grającym radiu wszystkie głośniki grają . Nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Moje podejrzenia padają na wzmacniacz oraz sterowanie systemem bose ukrytym w prawym tylnym nadkolu . Lecz nie wiem od czego zacząć diagnozę . Pierwszym rozwiązaniem które mi przyszło do głowy było opóźnienie sygnału do lewej pary głośników aby włączając radio załączyła się najpierw prawa para po chwili lewa , tylko nie wiem czy istnieje taka możliwość , jeśli tak to co mi do tego jest potrzebne ? Dodam jeszcze , że tylne głośniki oraz głośnik z kokpitu grają bez zarzutów . Z góry dzięki za pomoc . Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Widzę , że nikt się nie spotkał z tematem , kurde ciężki orzech do zgryzienia . Walczę z tym i przegrywam jak na razie . Wykluczam możliwość zepsutego wzmacniacza oraz radia ponieważ podłączałem sprawne i wszystko to samo .
  • Poziom 34  
    Sprawdż czy któryś z głośników w lewych drzwiach nie ma zwarcia z masą.
  • Poziom 21  
    Napisz jeszcze który rok a4 i zrób foto kostek które wpinasz do radia.