Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Masa w dwukanałowym wzmacniaczu gitarowym - tranzystor.

01 Paź 2012 20:18 828 7
  • Poziom 17  
    Witma, pytanie będzie krótkie i po uzyskaniu odpiedzi znikam z tematem, bo wiem, że był wałkowany, ale żadna sytuacja nie odnosiła się do mojej.

Chcę wszystkie masy sygnałowe, masę wejścia (jack x2), ekrany i obudowy potencjometrów podłączyć do chassis. A masy prądowe, zasilacz, głośnik, końcówka mocy, zasilanie przedwzmacniaczy spiąć w jednym punkcie na zasilaczu. Będzie ok?
  • Poziom 27  
    Wszystkie masy powinny się łączyć w zasilaczu.
  • Poziom 17  
    Sygnałowe również? Pętla masy gwarantowana!
  • Poziom 17  
    Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć jeszcze?
  • Poziom 11  
    Witam! Wszystkie masy połącz w jednym punkcie na zasilaczu, i dopiero ten punkt w jego pobliżu połącz z obudową. Z tą obudową w innym miejscu nie może się łączyć żaden z łączonych przewodem masy elementów /gniazda itp/ bo utworzy się pętla którą wnikną zakłócenia.
  • Poziom 17  
    No cóż mówi mi tak druga osoba więc będę musiał posłuchać aczkolwiek podczas 1 próby, połącze wszystkie masy na zasilaczu oprócz sygnałowych preampów i końcówki mocy, którą dam w obudowe, i do obudowy dam też przewód ochronny. Jeśli będzie jakiś brum to zrobię tak jak koledzy radzą.
  • Poziom 11  
    Musisz pamiętać że podepniesz do wejścia gitarkę i jeszcze coś, co praktycznie jest uziemione-połączone z układem wzmacniacza, przez jego obwody masy. W warunkach estrady,dużej ilości kabli to co podłączysz do wejścia staje się źródłem nie tylko pożądanych sygnałów. Jak wówczas zareaguje Twój wzmacniacz ? To będzie zależało od prowadzenia masy.
  • Poziom 17  
    Arianisp napisał:
    Musisz pamiętać że podepniesz do wejścia gitarkę i jeszcze coś, co praktycznie jest uziemione-połączone z układem wzmacniacza, przez jego obwody masy. W warunkach estrady,dużej ilości kabli to co podłączysz do wejścia staje się źródłem nie tylko pożądanych sygnałów. Jak wówczas zareaguje Twój wzmacniacz ? To będzie zależało od prowadzenia masy.

Coś kolega namieszał. Jeżeli dobrze rozumiem to koledze chodzi o zakłócenia wnikające uziemieniem wspólnym dla różnych urządzeń. Można to rozwiązać przełącznikiem odlączającym uziemienie. Kompletnie nie rozumiem tylko tej sugestii według której masa wejścia miałaby się łączyć w zasilaczu, przecież to złamanie jakich kolwiek reguł.