Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania R 420 2009r. kalibracja zawieszenia

miler80 01 Oct 2012 20:39 7053 4
 • #1
  miler80
  Level 34  
  Robił ktoś kalibrację zawieszenia JalTestem PC link w Scani j.w.zakończoną powodzeniem? Dziś próbowałem i wyskoczył niekasowalny błąd: Nieprawidłowe dane w sterowniku ECASu i na koniec kalibracji komunikat proces zakończony niepowodzeniem. Na desce ostrzeżenie na żółto o niedziałającym poziomowaniu. Sprzęt za 20kilka tysi a takie szopki mi urządził.
 • Helpful post
  #2
  szaman108
  Level 31  
  cześć na moje to zrobisz tylko serwisowym sprzętem sterownik zawieszenia w scacance jest wabco lecz jest zblokowany nawet jeśli posiadasz oryginalny program wabco i piny i tak nie zwalczysz wywali błąd ponieważ zmiany nie są zgodne z zapisanym paremetrem w SOPS.Braliśmy na stół sterownik zawieszenia wabco ze scanii i dafa z 2007 rok produkcji oba pojazdy po podłączeniu programu wabko w dafie robisz co Ci się podoba a w scanii wszystko na szaro zero zmian

  Dodano po 52 [sekundy]:

  było to jakoś rok temu
 • Helpful post
  #3
  serwis_gh
  Diesel injection systems specialist
  Texa TXT z IDC v.26 robi to na miękko. Trzeba też wiedzieć co trzeba regulować bo czasami wystarczy tylko poziom jazdy. Pozostałe parametry są zapisywane w SOPS w 2sterownikach COO i ICL i tutaj nie bedzie już tak różowo.
 • Helpful post
  #4
  MAN Electronics
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Własnie Texa TXT to wykonuje......trzeba pamiętać żeby nie przekroczyć zakresów dopuszczalnych do zmian kalibracji,nie da się często kalibrować poza poziomy dopuszczalne,własnie wtedy wywala błąd kalibracji jeżeli wykroczy poza dopuszczalne wartości zmian,wtedy powtarzać trzeba proces aż się ich nie przekroczy.
 • #5
  miler80
  Level 34  
  Nie wiem jak TEXA ale Jaltestem nieradzę tego robić, na próbę w drugiej, sprawnej sztuce przeleciałem całą kalibrację krok po kroku nie zmieniając żadnych wartości i na koniec wywaliło kasetę i błąd! Dopiero SDP3 sobie z tym poradziłem. Zamykam.