Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 500 - Nie działa głośnik - głośnik OK

pajeczak 01 Paź 2012 21:44 3192 11
  • #1 01 Paź 2012 21:44
    pajeczak
    Poziom 12  

Witam, Nokia 500 głucho w słuchawce. Dźwięki są, mikrofon działa, ale głośnik od rozmów milczy. Głośnik oczywiście sprawdzony i jest w 100% ok

• #2 02 Paź 2012 09:16
    tele_sim
    Poziom 33  

Witam, na poczatek sprawdz zgodnie ze schematem. Przyjrzyj się dokładnie L2150, sprawdz przejscia do padów głosnika.

Nokia 500 - Nie działa głośnik - głośnik OK

Potem N2200 lub uszkodzenie na płycie ścieżek.

• #3 02 Paź 2012 12:17
    rekordgsm
    Poziom 31  

Sprawdź na dodatkowej masie czy zagra.

• #4 02 Paź 2012 12:29
    tele_sim
    Poziom 33  

rekordgsm napisał:

Tak z ciekawości co to daje? :)

• #5 02 Paź 2012 13:16
    rekordgsm
    Poziom 31  

tele_sim napisał:
    rekordgsm napisał:

Tak z ciekawości co to daje? :)

To daje że jak nie ma masy to będzie działał, dokładnie to samo co w SE c905, tam co prawda leci ścieżka w taśmie ale zasada jest ta sama.

• #6 02 Paź 2012 13:32
    tele_sim
    Poziom 33  

rekordgsm napisał:
    To daje że jak nie ma masy to będzie działał, dokładnie to samo co w SE c905, tam co prawda leci ścieżka w taśmie ale zasada jest ta sama.

A o to chodziło :) Ok

• #7 14 Paź 2012 14:14
    saperx
    Poziom 25  

Peewnie niech zwiera najwyzej jak sie pomyli uszkodzi gazoo czy co tam siedzi.

• #8 14 Paź 2012 16:11
    rekordgsm
    Poziom 31  

saperx napisał:
    Peewnie niech zwiera najwyzej jak sie pomyli uszkodzi gazoo czy co tam siedzi.

Pomyli co ? Jak na opis "spec od gsm" wypowiedź bynajmniej niedorzeczna, jak można uszkodzić gazoo czy co tam siedzi podłączając głośnik zewnętrznie do + i dodatkowej masy? Jakoś tego nie pojmuję.

• #9 15 Paź 2012 23:22
    saperx
    Poziom 25  

"spec od gsm" odpowiada: Uważasz zatem ze takie zwieranie na ślepo np plusa wyjscia koncówki mocy audio do masy przez dłuższy czas nie może jej uszkodzić?

Twoje poglądy ja moge uznać za "niedorzeczne" bo wydają się być nie poparte wiedzą i doświadczeniem.

Żeby nie pozostać gołosłownym wytlumacze niewtajemniczonym twoja błyskotliwą metode naprawy C905: W C905 ulega uszodzeniu górna taśma i zwieranie do masy jest tylko chytrym sposobem na naprawe usterki bez wymiany taśmy. Ale jest dość głupią metoda bo powodąje to charczenie głośnika i madrzejszym sposobem jest połączenie padu głośnika na płycie do złącza taśmy na płytce klawiszy. Myśle że wymadrzanie się tego typu metodami jest dość nie na miejscu. Jakby to bylo takie proste to wytłumacz dlaczego układ ma specjalne wyprowadzenie dla ujemnego pada głośnika a nie jest on od razu zwarty do masy?

Nokia 500 w przeciwieństwie do C905 jest telefonem w którym głośnik ma bezpośredni kontakt z płyta główną. Wystarczy sprzawdzić przejscia na elemencie L2150 ewentualnie czy żaden z warystorów czy kondensatorów po drodze nie zwiera w co szczerze wątpie.

A czasem warto sie najpierw zastanowić dlaczego ktoś ma range "spec od gsm" a samemu sie jej nie ma zanim się podważa jego wypowiedzi...

• #10 16 Paź 2012 09:07
    rekordgsm
    Poziom 31  

U mnie sprawdza się w 100% bez żadnego charczenia czy innych dziwności przetestowane na kilkudziesięciu sztukach różnych modeli ale to zapewne szczęście amatora i tyle w tym temacie.

• #11 30 Paź 2012 16:16
    wiśniowy18
    Poziom 33  

rekordgsm napisał:
    U mnie sprawdza się w 100% bez żadnego charczenia czy innych dziwności przetestowane na kilkudziesięciu sztukach różnych modeli ale to zapewne szczęście amatora i tyle w tym temacie.

Zalecił bym w takim przypadku wizytę u laryngologa :D Skoro u ciebie potrafi działać takie rozwiązanie bez charczenia - mowa tutaj oczywiście o przytoczonym wyżej SE C905

• #12 30 Paź 2012 18:00
    rekordgsm
    Poziom 31  

wiśniowy18 napisał:
    rekordgsm napisał:

Zalecił bym w takim przypadku wizytę u laryngologa :D Skoro u ciebie potrafi działać takie rozwiązanie bez charczenia - mowa tutaj oczywiście o przytoczonym wyżej SE C905

Wczoraj miałem C905 na stole i słowo nie wiem co Wam charczy, chyba że faktycznie coś mam ze słuchem ale najwidoczniej klient też się kwalifikował do laryngologa chyba że zadowolony był z charczenia płacąc za usługę.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo