Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka sieciowa - Drukarka w sieci lokalnej, nie drukuje po wyłączeniu komp.

01 Paź 2012 21:50 3948 2
  • Poziom 21  
    Witajcie.
    Może pomożecie mi w rozwiązaniu pewnej zagadki z którą będę się zmagał jutro. Nie wiem kto tą sieć tak mądrze konfigurował. Sprawa wygląda następująco. Jest sobie sieć, ok 50 komputerów a w niej jedna z wielu drukarek sieciowych. Drukuje na niej w sumie 5 komputerów. Sieć w pokoju wygląda następująco, dwa wyjścia eth z internetem, do jednego z nich podłączona drukarka, do drugiego switch który rozdziela sieć na 5 komputerów. Nazwijmy komputery a, b, c, d, E. "E" celowo dałem z wielkiej litery. Gdy wszystkie komputery są włączone jest ok, każdy może drukować na drukarce. Wyłączenie któregoś z komputerów od a do d, również nie wpływa na możliwość druku pozostałych. Wystarczy że wyłączę komputer E, pozostałe nie mogą drukować. Jeszcze nie patrzyłem co tam jest nie tak no ale ewidentnie coś nie gra. Może jakieś podpowiecie na co warto zwrócić uwagę bo przyznam szczerze że po raz pierwszy w żuciu jest z czymś takim spotykam. Rozumiem gdyby drukarka była podłączona do komputera E i on ją udostępniał w sieci ale nie jest. Jest normalnie podłączona kablem eth do sieci.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    a może ... ktoś był atk dowcipny że konfiguracja drukarki opiera się nie na adresacji w sieci tylko na adresie z komputera E ?
    to by tłumaczyło dlaczego po jego wyłączeniu nie ma ochoty pracować ...

wydrukuj sobie konfiguracje innej drukarki sieciowej i porównaj z ta z którą masz problem .. i daj znać jak Ci poszło i co było przyczyną ;-)