Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dźwięk z laptopa na kinie domowym w 5.1

Kacperoo90 02 Paź 2012 15:59 3738 11
  • #1 02 Paź 2012 15:59
    Kacperoo90
    Poziom 9  

Witam, posiadam laptopa MSI CX640, który posiada zwykłe złącze Out oraz Mic.
    Chcę go podłączyć pod kino domowe: Yamaha HTR-5930, posiada on 1 wejście Coaxial oraz 2 wejścia: Optical.

Moje pytanie brzmi, czy ze zwykłego wyjścia które posiada mój laptop uzyskam "jakoś" to 5.1 np poprzez:
    Dźwięk z laptopa na kinie domowym w 5.1 lub Dźwięk z laptopa na kinie domowym w 5.1 ?
    Czy jednak będę musiał zakupić zewnętrzną kartę dźwiękową z owymi wyjściami?

Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

0 11
  • #2 02 Paź 2012 16:27
    anmedia
    Poziom 39  

Twoje pytanie jest tego typu, mam kolo od rowera, wloze je do samochodu?
    Oczywiscie ze nie. Nie ma mozliwosci uzyskania dzwieku przestrzennego z wyjscia analogowego (poza dolby surround - nie mylic z dolby digital surround). Laptop ma HDMI ale amplituner juz nie.
    Pozostaje Ci jedynie zakup dosc drogiej karty na USB np Sound Blaster X-Fi na USB, Terratec Aureon 7.1 USB lub Terratec Aureon Dual USB .

W kazdej karcie masz wyjscie optyczne. Jednak w przypadku tego ostatniego Terrateca wyjscie optyczne jest tylko stereo!!!.

To tak abys mial rozeznanie ze cena 60-80zl (Aureon Dual) i podobne cenowo karty nie daja Ci nic oprocz stereo, gdzie pozostale karty to koszt zaczynajacy sie od ok 250zl.

0
  • #3 02 Paź 2012 22:18
    Kacperoo90
    Poziom 9  

angelica_n napisał:
    mam kolo od rowera, wloze je do samochodu?

Dla chcącego nic trudnego ;)

Ok, a jeśli mamy taki przypadek że podłączam laptopa do TV poprzez HDMI. Czy jest możliwość wyjścia z TV do amplitunera przewodami: (Coaxial albo Optica) i czy będzie nadawanie w 5.1?

0
  • #4 02 Paź 2012 23:11
    anmedia
    Poziom 39  

Kacperoo90 napisał:
    angelica_n napisał:
    mam kolo od rowera, wloze je do samochodu?

Dla chcącego nic trudnego ;)

Tez prawda, w sumie wszystko jest mozliwe :)
    Kacperoo90 napisał:

Czy jest możliwość wyjścia z TV do amplitunera przewodami: (Coaxial albo Optica) i czy będzie nadawanie w 5.1?

Zasadniczo wszystko zalezy od TV, jesli twoj TV obsluguje dolby digital 5.1 czy np DTS 5.1 (sprawdz w instrukcji) sygnal powinien na wyjsciu byc surround.

Dodano po 8 [minuty]:

Poprawka, sprawdzilem i niestety ale u mnie Samsung seria 40BXXXX nie "wypuszcza" poprzez optyczny nawet dzwieku dolby digital, tylko konwertuje na PCM 48kHz. Ale ten model, to juz dosc zabytkowy. Wiec warto sprawdzic.

Jednak w przypadku kiedy w komputerze masz (lub zakupisz karte z wyjsciem) to podlanczasz wszystko pod amplituner. Jedynie obraz do TV.

0
  • #5 03 Paź 2012 00:28
    Kacperoo90
    Poziom 9  

Właśnie że ja mam tv starego typu i puki co myślę nad formą podłączenia lapa do kina ale niebawem będę coś kupował, więc zwrócę na to uwagę by taka opcja była bo to dla mnie dosyć istotna sprawa. Więc co i jak powinno pisać w specyfikacji TV by na wejściu HDMI wypuszczał sygnał dalej do kina w 5.1?

0
  • Pomocny post
    #6 03 Paź 2012 16:07
    anmedia
    Poziom 39  

Kacperoo90 napisał:
    [...] puki co myślę nad formą podłączenia lapa do kina ale niebawem będę coś kupował[...]

To jest jedyne najrozsadniejsze rozwiazanie.

Kacperoo90 napisał:
    więc zwrócę na to uwagę by taka opcja była bo to dla mnie dosyć istotna sprawa.

Opcja niby istotna ale nie z punktu producenta TV. Jesli bedziesz szukal TV to od razu idz na najdrozsze modele. I kaz sobie w sklepie sprawdzic.

Kacperoo90 napisał:

Więc co i jak powinno pisać w specyfikacji TV by na wejściu HDMI wypuszczał sygnał dalej do kina w 5.1?

Malo ktory TV "wypuszcza" sygnal poprzez HDMI. A w specyfikacji szukaj danych dotyczacych wyjscia cyfrowego, najczesciej SPDIF.

Poszperalem w necie i niestety zobacz sobie na przykladzie tego modelu samsunga ma mozliwosc odtwarzania DTS ale sygnal wyprowadzany jest tylko w dwoch kanalach.

Czyli pozostaje Ci przyzwoita karta muzyczna do komputera z wyjsciem optycznym/coaxialnym i 5.1

0
  • #9 24 Gru 2015 12:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Rusek_ST napisał:
    W laptopie mam zwykle wyjscia na dwa jacki.

Wiec jak chcesz na tym uzyskać 5.1?.
    I mamy zgadywać co to za wyjścia/wejścia, jaka karta audio...?.

0
  • #10 24 Gru 2015 13:00
    Kacperoo90
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:
    Nie zadziała - ani z audio, ani z video.

No właśnie.

Kolega Rusek_ST może sobie kupić jakąś zewnętrzną kartę dźwiękową 5.1 / 7.1 pod USB i w ten sposób podłączyć do kina domowego.

P.S. Uwaga na tani szajs za parenaście złotych

0
  • #11 24 Gru 2015 13:05
    Rusek_ST
    Poziom 7  

karta Realtek ALC269 @ Intel Ibex Peak PCH.

Naczytalem sie pierdol w interncie i myslalem ze ona obsluguje 5.1

Wybaczcie za moja nie wiedze. Do kina domowego mam podlaczone kablem 2xrca - jack . Rozumiem ze lepszej jakosci dzwieki nie wyciagne zadnym kablem. Pozostaje mi kupic karte dzwiekowa na usb i wtedy moge sie zastanowic jak 5.1 wyciagnac.

0
  • #12 24 Gru 2015 13:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Rusek_ST napisał:
    Rozumiem ze lepszej jakosci dzwieki nie wyciagne zadnym kablem.

To nie problem okablowania - tylko możliwości sprzętowych samej karty audio w komputerze.
    Rusek_ST napisał:
    Pozostaje mi kupic karte dzwiekowa na usb i wtedy moge sie zastanowic jak 5.1 wyciagnac.

Bardzo dobre tego typu karty produkuje Asus.

0