Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usuwanie wszystkich znaków przed danym symbolem w wierszu (Excel?)

02 Paź 2012 16:32 6747 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Tak jak w temacie. Wiem, ze sposob (czy to formula, czy makro) istnieje, ale mimo staran nie moge tego znalezc, stad prosba pomocy. Nie wiem czy taka mozliwosc istnieje w Wordzie, wiele razy natomiast trafialam na porady dotyczace Excela (teraz jednak nie moge trafic w slowa-klucze do znalezienia rozwiazan).
    Problem jest taki, moze pomozecie uporac sie z tym jakos inaczej:
    mam kilkuset wierszowy dokument tekstowy, gdzie musze usunac w kazdym wierszu wszystko przed danym symbolem, np. alamakota(malpa)wp.pl zostawic samo @wp.pl itd
    Czy jest jakis sposob na zautomatyzowanie tego w jakims programie, czy to bedzie pakiet Office czy tez inny? Bardzo mi na tym zalezy, biorac pod uwage ze reczna edycja zajela by mi bardzo wiele czasu.
    Pozdrawiam serdecznie
    Greedofan
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,
    Pojedyncza prosta funkcja nie zadziała, ale można złożyć kilka funkcji, aby osiągnąć cel.
    i tak na przykład jeśli z alamakota*wp.pl chcesz zostawic samo *wp.pl - musisz poszukać pozycji interesującego Cię znaku (w tym przypadku *, funkcja SZUKAJ.TEKST), poznać długość całego tekstu (funkcja DŁ) oraz wyciąć sobie kawałek z prawej strony (funkcja PRAWY).

Przykładowo (zakładając adres w komórce A1) funkcja ta będzie wyglądała tak:
    =PRAWY(A1;DŁ(A1)-SZUKAJ.TEKST("*";A1)+1)

Gdyby pominąć +1 na końcu, uzyskałoby się tekst bez gwiazdki, ale że chcemy jeden znak więcej - trzeba sobie jedną pozycję dodać.

Analogicznie chcąc wyciągnąć rzeczy z lewej strony - jest dostępna funkcja LEWY. Przykładu nie podam - może być to być dobre i nie za trudne ćwiczenie do samodzielnego zrobienia.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za odpowiedź, pomogło. Teraz mogę to przynajmniej ogarnąć w krótkim czasie.
    Pozdrawiam!