Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie kręci tacką z cd w odtwarzaczu CD Denon DCD-1015

noir4ever 02 Oct 2012 17:59 3621 10
Optex
    noir4ever
    Level 10  
    Witam.
    Mam problem ze swoim DCD1015. Stał nieużywany ponad rok i teraz przy włączeniu płyty próbuje ja obrócić, ale po 1/3 obrotu staje i tak pare razy aż znieruchomieje całkiem. Umieściłem filmik paro sekundowy dla wizualizacji jak problem wygląda.
    Laser przeczyściłem Izopropanolem, ale nic to nie pomogło.
    Bez płyty laser pochodzi parę sekund w górę i w dół, ale nic poza tym.
    Czy to padł laser?
    Pozdrawiam
    Marcin
  • Optex
  • Optex
  • Helpful post
    9800pro
    Level 21  
    Laser KSS-240A najpierw przemyć soczewkę jeśli nie pomoże to pod nią w dziurę wprowadzić cieniutki patyczek z watą na końcu(tylko ostrożnie i nie uszkodzić kolimatora z soczewką!!!) i postarać się wyczyścić półpryzmat - zwykle po tylu latach jest matowy od brudu i nie przepuszcza wiązki światła dostatecznie.
    manyzg
    Level 20  
    Witam
    Jeśli cd stał tyle czasu nie używany to oprócz czyszczenia lasera, wymień pasek od szuflady i przeczyść styki switch-a zamknięcia szuflady. Standardowe usterki nie używanych cd.
    9800pro
    Level 21  
    Dodatkowo wyczyścić swicha od pierwotnego położenia lasera też wtedy nie chce czytać.
    noir4ever
    Level 10  
    Witam.
    Pomogła podpowiedź kolegi 9800pro i przeczyszczenie lasera "od dołu". Trochę się zamotałem, ponieważ nie wiedziałem, że ściąga się plastikową osłonkę lasera, a bez tego nie dało się w ogóle dobrać do lasera od spodu.
    Tak więc dziękuję wszystkim za pomoc :D
    Pozdrawiam
    noir4ever
    Level 10  
    Witam ponownie.
    Znowu pojawiły się takie same objawy jak poprzednio.
    Nie czyściłem jeszcze lasera od spodu.
    Pytanie - skoro ma się to pojawiać co jakiś czas, to czy nie lepiej od razu wymienić laser i czy jest to problematyczne dla osoby nie mającej doświadczenia w tym względzie.
    Pozdrawiam
    Marcin
    9800pro
    Level 21  
    Sama wymiana lasera nie jest problematyczna lecz zdobycie nowego oryginału owszem.O ile wiem oryginał nowy kosztuje kilkaset złotych więc nie wiem czy się opłaca wymieniać laser.Ceny podróbki oscylują od 40-80zł ale nie umywają się wcale do oryginału.Niech kolega sprawdzi jeszcze taśmy flex i profilaktycznie przeczyści jeszcze raz laser.
    noir4ever
    Level 10  
    Witam.
    Laser doszedł, wymieniłem go, ale za każdym razem gdy włączałem płytę, to pokręcił ją parę razy i nieruchomiał ( na niektórych płytach w ogóle nie kręcił tacką ) i wyświetlały się na wyświetlaczu same 000000000. Zauważyłem jednak, że gdy laser ręcznie się przesunie w połowie jego drogi ( zdjęcie nr 1 ), to zaczynał czytać płytę i wtedy mogłem przełączać między utworami, jednak gdy naciskałem stop, to laser jechał na samą górę i znowu nic nie czytał ( zdjęci NR 2 i Nr 3 ) oraz nic nie pomagało. Zauważyłem wtedy, że niekiedy muszę naprawdę użyć siły ( obracając okrągłe kółko pod spodem z ząbkami ), by ten laser w ogóle ruszyć w dół ( pewne dlatego nie czyta płyt ) i, że problemem mogą być ząbki mechanizmu, który przesuwa laser w górę i w dól.
    Próbowałem z różnymi podkładkami, by laser nie mógł podjechać do samej góry ( na tym metalowym 'pręciku' ) , ale niestety nie dawało to żadnych rezultatów.
    Wpadłem jednak na pomysł, by zastosować zwykłą sprężynkę z długopisu. Założyłem ją na ten 'pręcik' i to okazało się strzałem w 10 XD. Po dobraniu odpowiedniej sprężynki, by czytał płyty powyżej 74 minut ( wcześniej założyłem mocniejszą i laser czytał tylko do 65 minuty ) skręciłem go i działa już bezproblemowo 2 dni ( zdjęcie NR 4 ). Na zdjęciu Nr 5 ukazany jest miejsce do którego teraz dojeżdża laser.
    Teraz pytanie:
    Wiem, ze dalej jest coś nie tak, ponieważ pewnie nie może być w tamtym miejscu sprężynki, ale na razie działa i pewnie jeżeli straci ona juz swoją sprężystość, to będę musiał wymienić ją na nowo.
    Czy ktoś wie co tu może być problemem?
    Pozdrawiam
    9800pro
    Level 21  
    Nie no ta sprężynka tam nie może być.Skoro nie chce się przesuwać normalnie laser to sprawdź jak pracuje sled motor, a najlepiej go wymień.Czy ustawiłeś odpowiedni luz na listwie kontrującej zębatkę przy laserze?
    User removed account
    User removed account