Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektrolux EWT10120W nie chce wystartowac

majojo 02 Paź 2012 18:50 1464 3
  • #1 02 Paź 2012 18:50
    majojo
    Poziom 7  

Witam serdecznie jak na wstępie w mojej pralce pojawił sie problem mianowicie po ustawieniu programu i włączeniu start pralka pobiera wodę no i ma chęć prac ale tu bajka sie kończy bo po pobraniu wody tylko zaczyna pykać cos jak by sie nie chciało załączyć i tak wkoło az w jakiś sposób załapie i rusza odgłos jest jakby załączać i odlaczac przekażnik i widać przygasające światło w łazience prosiłbym o pomoc.dzięki.

Mod. ROBSON33
    Regulamin 3.1.13. (10.9, 15)
    Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

0 3
  • #2 02 Paź 2012 19:45
    Gobro
    Poziom 28  

Sprawdź szczotki w silniku, pewnie się już zużyły i trzeba je wymienić.

0
  • #3 02 Paź 2012 20:09
    majojo
    Poziom 7  

dzięki tak zrobię i mam nadzieję że to pomoże

Dodano po 7 [minuty]:

no może jeszcze dodam że te pykanie jest wolniejsze i szybsze i dzieje sie to chyba w panelu sterowania jak go zdiołem wyrażnie dżwięk pochodzi właśnie z tąd

0
  • #4 04 Paź 2012 16:55
    majojo
    Poziom 7  

i sytuacja ma się tak sprawdziłem szczotki nie wygladają na złe no a jak właczam pranie to nabiera wody przestaje tzn. dozuje ile jej starczy i bęben się przekręci i jak ma już zacząć pranie to właśnie się zaczyna słychać jak jakiś przekażnik w tym panelu sterowania pyka raz szybciej raz wolniej i tak do czasu aż załapie i potem już pierze do końca bez problemów

Dodano po 26 [minuty]:

no i w czasie tego pykania coś szumi nie głośno jakby chodziło jakieś urządzenie "wiatraczek"i jak przestaje pralka zaczyna normalnie pracować pompka w tym czasie nie chodzi bo nie czuć dotykiem żeby to ona w tym czasie chodziła ale ewidentnie po zaprzestaniu tego szumu pralka zaczyna normalnie pracować

2