Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp XL-E15 - brak radia FM i AM

02 Paź 2012 18:52 1974 12
 • Poziom 9  
  Problem pojawia się po przełączeniu na odbiornik FM lub AM. Po ustawieniu głośności na maksymalną z głośników dobiega tylko cichy szum. Również strojenie automatyczne nie działa jak należy. Po przytrzymaniu przycisku TUNING częstotliwość wskakuje na 0.00 MHz i można przełączać co 0,05 MHz w przód, natomiast jeśli zejdę poniżej 0.00MHz wyskakuje 655,34 MHz. Proszę o pomoc.

  3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
  GM
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 37  
  Trzeba zrobić reset procesora (zewrzeć podtrzymanie pamięci) aby mógł wystartować z fabrycznie wpisanym zakresem częstotliwości.
 • Poziom 9  
  Czy chodzi tu o reset poprzez przytrzymanie przycisków STANDBY i TUNING/FOLDER DOWN?
 • Poziom 37  
  Nie znam tego modelu więc nie mogę wiedzieć, czy właśnie w ten sposób kasuje się pamięć. Niektóre typy można skasować z zewnątrz, inne wymagają ingerencji do wnętrza. Spróbować nie zaszkodzi.
 • Poziom 9  
  Wzięte z instrukcji do tego modelu:

  Kasowanie zawartości pamięci i powrót do
  ustawień domyślnych

  1. Naciśnij przycisk ON/STAND-BY, żeby przełączyć urządzenie
  do trybu czuwania.
  2. Przytrzymując naciśnięty przycisk TUNING/FOLDER ,
  naciśnij przycisk ON/STAND-BY na urządzeniu głównym.
  Pojawi się komunikat „RESET”.

  Ostrzeżenie:
  Powyższe czynności spowodują skasowanie wszystkich danych
  zapisanych w pamięci urządzenia, czyli ustawień zegara, funkcji
  sterowanych zegarem, zaprogramowanych stacji radiowych oraz
  sekwencji utworów na płycie CD.


  Zresetowałem w ten sposób wieżę - nic nie dało.
 • Poziom 37  
  Tuner jest dostosowany do pracy w określonym zakresie AM i FM. Jeżeli nadal wskazuje "dzikie" częstotliwości to usterka może tkwić w samym procesorze lub obwodach głowicy albo pośredniej częstotliwości. Jakie dokładnie zakresy są wyświetlane?
 • Poziom 9  
  Wskazuje częstotliwości z zakresu 0 do 655.31 MHz.
 • Poziom 37  
  Czyli pokazuje bzdury. Nie ma rady, trzeba otwierać i szukać: na początku czy nic się nie urwało, nie wyłamało itp.
 • Poziom 9  
  To ustrojstwo już zostało otworzone, wizualnie wszystko jest ok. Domyślam się, że wspołczesne głowice i układy przemian częstotliwości zawarte są w specjalizowanych układach scalonych?
 • Poziom 36  
  Podstawienie EEPROM , przelutowanie/wygrzanie procesora . Jeśli brak osobnej pamięci i zabiegi przy procu też nic nie pomogą to tylko nowy proc .
 • Poziom 9  
  Czy podstawienie EEPROMa polega na wylutowaniu obecnego układu i zastąpieniu go nowym, z identycznych wsadem? Jakie informacje zawarte są w tej pamięci?
 • Poziom 36  
  Wstawiasz nową czystą pamiątkę. Zawartości nikt nie zna , w sprzęcie audio innych marek są tam tylko zaprogramowane stacje i ustawienia uzytkownika .
 • Poziom 9  
  Zauważyłem kilka ciekawych rzeczy. Wczoraj po włączeniu radia do momentu przełączenia częstotliwości, słychać było szum jednak o wiele głośniejszy niż poprzednio, tak jakby ustawić ręcznie wolną częstotliwość pomiędzy dwiema stacjami radiowymi.
  Do tego po jakimś czasie po włączeniu radia i ustawieniu na dowolną stację, nagle załącza się normalny dźwięk i radio działa poprawnie... do momentu przełączenia częstoliwości. Potem znów to samo.