Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peugeot 605 - wymiana silnika z benzyny2.0 na diesla 1.9d

kokoz36 02 Oct 2012 21:08 2016 3
    kokoz36
    Level 2  
    witam! w moim 605 automat wymienilem silnik z benzynowego 2.0sri na diesla 1.9d z citroena berlingo (silnik jest w bdb. stanie technicznym) . problem polega na tym ze silnikowi brakuje mocy pdczas ruszania lub podczas jazdy pod gore tzn na wolnych obrotach . Moje pytanie brzmi nastepujaco:
    -czy w dieslach montowane sa inne skrzynie niz w benzynach? (chodzi mi o automat)
    -czy ten zabieg jest skazany na porazke?
    Dodam ze wczesniej zrobilem juz taki zabieg tylko na manualnej skrzyni ( z benz 2.0 na 1.8d z citroena c15) i byl to strzal w 10atke auto chodzilo lepiej niz na benzynie pod wzgledem mocy (ciaglo od samego dolu) i przyspieszenie bylo lepsze na wyzszych obrotch nie mowiac o spalaniu zredukowanym do 7l/100km
  • Helpful post
    mczapski
    Level 39  
    Pomyśl! Silnik benzynowy kręci ponad 6 tys obrotów/min a maksymalny moment ma np przy 4000 obr/min. Silnik wysokoprężny d (chyba ma coś więcej?) kręci maksymalnie ponoć 4600 obr/min a moment maksymalny przy 2500 obr/min. A sterownik skrzyni automatycznej jest zaprogramowany właśnie do tych wyższych parametrów. Oczywiście, że skrzynie biegów są dostosowane do rodzaju silnika.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    kokoz36
    Level 2  
    A wiec czeka mnie jeszcze wymiana skrzyni biegow na manualna i wtedy bedzie ok.
    Wlozylem do tego samochodu diesla poniewaz rozpadl sie stary silnik i po wczesniejszym doswiadczeniu z wymiana przy manualnej zaryzykowalem ale niestety nie wyszlo. Dodam ze ten automat nawet przy silniku benzynowym to jest lekka porazka "zero dynamiki" niejednokrotnie zostalem "zklaksonowany" przy wlaczaniu sie do ruchu -no ale nie bylo czym. :D
    Tak wiec moge powiedziec ze zaluje i nie zaluje tej wymiany.
    Dzieki za odpowiedz.