Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do kolumn KEF IQ5 ?

matomek 02 Paź 2012 21:13 2199 6
  • #1 02 Paź 2012 21:13
    matomek
    Poziom 8  

Witam Was serdecznie. Mam pokój o powierzchni ok 20m kw. Na jednej ścianie stoją od siebie w odległości 1,5m (niestety nie mogę jej zmienić) głośniki KEF IQ5, które do tej pory grały u mnie z (prawdopodobnie uszkodzonym) i starym amplitunerem Yamaha RX-450, który w końcu padł. Czasami podłączałem do nich starą Unitrę PW9010 z której również nie byłem zadowolony. Przymierzam się do kupna kolejnego wzmacniacza w cenie do 1000zł. Myślałem nad nową Yamahą A-S300 (czy to dobry wybór) ? Boję się trochę używanych sprzętów, różnie handlarze kombinują na allegro.
    Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi głośnikami ? Z jakimi wzmacniaczami grają najlepiej ?
    Prawdopodobnie pomieszczenie jest dość duże, jednak wierzę, że da się coś zrobić wzmacniaczem (słuchałem kiedyś miniwieży Denon z małymi głośnikami na podobnej powierzchni i całkiem dawała radę).
    Bardzo proszę o opinie i porady, pozdrawiam serdecznie !

0 6
  • #2 03 Paź 2012 03:02
    petrus
    Poziom 24  

To nie jest dobry wzmacniacz, kolumny natomiast masz porządne, przestrzenne i detaliczne. Przydałby się do nich wzmacniacz z mocniej dociążonym basem. Napisz jakiej muzyki słuchasz oraz jakie brzmienie chciałbyś osiągnąć.

0
  • #3 03 Paź 2012 10:16
    matomek
    Poziom 8  

Dzięki,
    muzyki słucham naprawdę przeróżnej: często popu (np. Robbiego Williamsa, Adele, Lily Allen), muzyki filmowej i klasycznej (raczej z większą domieszką pianina), rocka (np. RHCP), muzyka elektroniczna też czasami się pojawia, a także R'n'B z mocnym basem.
    Raczej nie znam się zbyt dobrze na systemach audio i brzmieniu, dlatego ciężko określić jakie brzmienie chcę osiągnąć, jednak biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzednich wzmacniaczy, to chciałbym mieć wszystkiego po trochu bez brakującego basu. Podłączając Unitrę czuć wyraźnie średnice, bardzo brakuje wyższych dźwięków, bas jest beznadziejny, (może przez zepsutą regulację).
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

0
  • #4 03 Paź 2012 18:16
    petrus
    Poziom 24  

Do 1 tys. nie ma prawie żadnego wyboru z nowych, myślę że warto byłoby dołożyć jeszcze 200-300zł, wtedy pojawiłyby się dużo lepsze opcje od tej Yamahy.

0
  • #5 03 Paź 2012 19:15
    matomek
    Poziom 8  

Przemyślałem sprawę i zdecydowałem, że może być to sprzęt używany, jednak niezbyt stary, najlepiej z dokumentami, bo bez nich istnieje zbyt duże ryzyko oszustwa, np. podmiany części. Jakich modeli szukać ? Kiedyś czytałem gdzieś, że do tych głośników dobrze pasują angielskie wzmacniacze NAD, Creek lub Cambridge Audio.
    Czy zwracać dużą uwagę na moc ?

0
  • #6 07 Paź 2012 20:07
    petrus
    Poziom 24  

Poszukałbym modeli firm Advance i Xindak - brzmienie nasycone, ciepłe, w sam raz do Kef tej serii.

0
  • #7 08 Paź 2012 09:33
    matomek
    Poziom 8  

Niestety bardzo ciężko z używanymi sprzętami tych marek na Allegro. Jednak będę się rozglądał i dziękuję za poradę. Może jednak coś z bardziej popularnego sprzętu ?

Pojawiła się myśl zakupu wzmacniacza Creek A50iR.
    Czy w/w wzmacniacz sprawdzi się w moimi kolumnami ?
    Czy można znaleźć coś tańszego a równie dobrego ?
    Pozdrawiam

0