Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko-suszarka AWG 336 Nie pobiera i nie odprowadza wody. Reszta działa...

mac_mic 02 Paź 2012 21:55 1488 3
  • #1 02 Paź 2012 21:55
    mac_mic
    Poziom 2  

Witam. Proszę o pomoc. Pralko-suszarka AWG336 - dość długo nie była używana suszarka. Włączyłem na 2 godziny no i efekt był taki, że w bębnie było pełno wody (cały bęben), a pralka przestała chodzić. Sprawdzałem i widziałem, że przy próbach włączenia pojawiały się iskry w pompie odprowadzającej wodę. Poczekałem 2 dni i teraz stan jest taki: przy próbie włączenia pralki nie działa pobieranie wody z kranu - nic nie słychać, żadnego stuknięcia. Leję wodę ręcznie z węża i po napełnieniu do odpowiedniego stanu pralka się włącza i pierze normalnie. W momencie konieczności odprowadzenia wody znów nic - nie działa pompa odprowadzająca wodę. Ściągam wąż i odprowadzam wodę do wiadra - wówczas proces prania idzie dalej. Czyli pralka działa, ale leję i wylewam wodę ręcznie.
    Zastanawiam się, czy łączyć te problemy, czy też istnieje jeden na rozwiązanie obu.

0 3
  • #2 02 Paź 2012 21:57
    eeban
    Specjalista AGD

Zobacz pompę >wystarczy odkręcić tylną osłonę.

0
  • #3 02 Paź 2012 22:01
    mac_mic
    Poziom 2  

Precyzyjniej poproszę. Dokonałem już niejednej naprawy AGD w domu, a więc takie podstawowe sprawy jak obejrzeć pompę, sprawdzić styki itp już wykonałem. Pompa być może jest uszkodzona (jeszcze nie wiem jak ją sprawdzić, wizualnie jest ok), ale czy może to mieć wpływ na pobór wody z kranu?

0
  • #4 02 Paź 2012 22:10
    eeban
    Specjalista AGD

mac_mic napisał:
    Precyzyjniej poproszę. Dokonałem już niejednej naprawy AGD w domu, a więc takie podstawowe sprawy jak obejrzeć pompę, sprawdzić styki itp już wykonałem. Pompa być może jest uszkodzona (jeszcze nie wiem jak ją sprawdzić, wizualnie jest ok), ale czy może to mieć wpływ na pobór wody z kranu?

Podłącz ją po za instalacją pralki wtedy będzie wiadomo czy pracuje.
    (odepnij przewody od pompy i podłacz 220v)

0
  Szukaj w 5mln produktów