Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica Comfort 800 - Błąd E22

thomsonp18 03 Paź 2012 10:37 6267 6
  • #1 03 Paź 2012 10:37
    thomsonp18
    Poziom 7  

Witam wszystkich. Jestem nowy na elektrodzie. Mam nadzieję, że będzie nam się razem dobrze współpracowało.
    Niestety to ja muszę do Was przyjść z problemem i prosić o pomoc. Pralka Amica Comfort 800. Wyświetla się błąd E22. Silnik na sekundę dosłownie zakręci bębnem i przestaje i wyskakuje ten błąd. Nie jest to raczej triak przy radiatorze bo pomiędzy nóżkami nie ma zwarcia, jest tylko zwarcie pomiędzy środkową nóżką czyli bramką a radiatorem ale to mi się nie wydaje być błędem? Co myślicie? A kolejną sprawą jest element zaznaczony na zdjęciu dołączonym przeze mnie. Nie wiem czy jest to kondensator ale pokazuje mi zwarcie. Pojemności żadnej. Tak chyba nie powinno być. Nie wiem co to jest za element. Nic na nim nie pisze. Jakby ktoś mógł mi powiedzieć co to jest i o jakich wartościach może być żebym wiedział co kupić w elektroniku. Co jeszcze może być związane z błędem E22? Gdzie jest grzałka w tej pralce? Czy błąd E22 może być wynikiem zablokowanego węża odprowadzającego wodę lub nieszczelnego korka przy filtrze?
    Pozdrawiam wszystkich

Mod. ROBSON33
    Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
    Amica Comfort 800 - Błąd E22

1 6
  • Pomocny post
    #2 03 Paź 2012 15:50
    toudikat
    Poziom 18  

Do naprawy lub do wymiany silnik.

1
  • Pomocny post
    #3 03 Paź 2012 18:14
    peterwolski
    Poziom 20  

kolego zostaw moduł sprawdź dokładnie silnik

0
  • #4 03 Paź 2012 21:01
    thomsonp18
    Poziom 7  

Widzę, że się zgadzacie czyli to jednak jest pewnie silnik. Ale co ciekawe, miesiąc temu miałem też ten problem i rozebrałem pralkę, poruszałem kablami przy niej, wyciągłem wtyczkę w silniku i znowu włożyłem, trochę poczyściłem silnik, filtr, węże odprowadzające wodę i działało miesiąc a teraz znowu to samo. Dodatkowo jak dam program na odprowadzenie wody to na koncu tego programu wyświetla się E03 a E22 wyświetla się po chwili działania programu prania na 40min. Pytanie czy opłaca się wymienić silnik i skąd wziąść akurat taki do akurat tego modelu pralki? Czy nie lepiej po prostu kupić nową pralkę? Dodam że pralka nie jest pierwszej młodości bo ma już 7 lub 8 lat i eksploatowana była chyba maksymalnie bo dziennie minimum 1 cykl prania, często 2 lub 3, a w okresie wakacyjnym tzn od czerwca do konca września to 4 prania dziennie. Także chyba ponadprzeciętnie była używana. Co o tym myślicie? Silnik na pewno będzie dość drogi. Może lepiej zainwestować w coś nowego? I jakie firmy polecacie na teraz?

0
  • #5 04 Paź 2012 21:35
    peterwolski
    Poziom 20  

może szczotko trzymacze sprawdź , nowa pralka pochodzi ci krócej :P

1
  • #6 04 Lis 2012 18:31
    agdrtv
    Poziom 15  

Popieram kolegę comfort 800 bardzo udane praleczki a odnośnie pralki kolego zawołaj jakiegoś znajomego fachmana od pralek, bo sam będziesz miał ciężko, pozdrowienia

4
  • #7 19 Sty 2018 12:32
    thomsonp18
    Poziom 7  

Temat stary. Przyszedł fachman i naprawił.

1