Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piła panelowa Scheer PA5004 - Toolbox nicht geladen Fehler Nr 513

03 Paź 2012 13:41 1443 4
 • Poziom 2  
  Witam. Po uruchomieniu piły pojawia się błąd jak w temacie. Raz na jakiś czas maszyna "zaskoczy". Jeśli ktoś zna problem lub posiada dokumentację do tego modelu w języku angielskim (lub polskim), to za pomoc będę dozgonnie wdzięczny.
 • Poziom 22  
  czy ta piła? jest zbudowana na Sinumeriku - Siemensa?
  ten bład oznacza ze nie został załadowany toolbox. Generalnie toolbox powinien byc ladowany raz przy konfiguracji (budowie) maszyny. Przynajmniej tak jest dla sinumerika. Wiec wszystko wskazuje na to ze cos nie tak z kontrolerem NC
 • Poziom 2  
  Dzięki za odpowiedź. Mógłbyś pokrótce wyjaśnić czym jest toolbox? Sterownik maszyny jest na załączonym zdjęciu. Co do objawów, to czasem wyskoczy też inny błąd "übertragungsfehler ffff", czasem po ffff są jeszcze dwa plusy. Podejrzewam problemy z okablowaniem/gniazdami/wtykami - gdy poruszy się jedną z wtyczek, załączają się 3 serie wyjść ale gdy dobrze siedzi, wszystko wygląda, jak powinno, poza błędem na komputerze. A przede wszystkim, czasem maszyna zadziała, jak powinna. Sądzisz, że to może być kwestia połączeń?
 • Poziom 22  
  Witam,
  jak najbardziej możne być to problem okablowania/wtyczek. Zwłaszcza ze drugi bład o którym piszesz to błąd przenoszenia danych(domyślam się ze do sterownika PLC) Przydałoby się jeszcze zdjęcie Panela operatorskiego. Toolbox to w skrócie taka software'owa konfiguracja(opis) maszyny(technologii). Być możne w twojej jest to przenoszone za każdym razem po włączeniu zasilania. Jednak oba błędy wskazują na jakiś problem z komunikacja na drodze PLC <-> NC. Kable są dobrym tropem.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Ignorowanie ogłoszeń w dziale przez autora tematu- zamykam.