Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL-WR741ND + NETIA SPOT + telewizja N?

03 Paź 2012 14:48 1341 3
  • Poziom 2  
    Witam, mam do Was pytanie.
    Czy orientuje się ktoś może czy jest możliwość połączenia TPLINKA z NetiaSpotem lub na odwrót.
    Mianowicie, internet mam wpięty bezpośrednio do routera TPLINK, z niego wychodzi kabel do komputera, oraz wysyła sygnał WIFI do laptopa, w kolejnym pokoju mam dekoder z telewizji N, do którego chciałbym podłączyć internet (musi być po kablu).

Czy jest możliwość połączenia tych dwóch routerów ze sobą?
    Tzn TPLINK zostaje tam gdzie jest i wysyła nadal sygnał do stacjonarki i wifi, a np NetiaSpot jest w innym pokoju połączona przez WIFI z TPLINKIEM a z niej zaś wychodziłby kabel do dekodera N-ki.
    Konfiguracja może być odwrotna:
    NetiaSpot w miejsce TPLINKA

Mam nadzieję że wyraziłem się w miarę zrozumiale i przejrzyście.
    Pozdrawiam forumowiczów.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Potrzebny tryb AP client w jednym z routerów,
    SPrawdź w instrukcji routerów czy jest taki tryb.
  • Poziom 2  
    A czy nie służy do tego w TPLINKU opcja WDS przypadkiem?
    Jest napisane tak:
    Enable WDS - You can select this to enable WDS, with this function, the Router can bridge two or more Wlans. NOTE: If this checkbox is selected, you had better make sure the following settings are correct.

SSID(to be bridged) - The SSID of the AP your Router is going to connect to as a client. You can also use the survey function to select the SSID to JOIN.

BSSID(to be bridged) - The BSSID of the AP your Router is going to connect to as a client. You can also use the survey function to select the BSSID to JOIN.

Z tego tekstu wychodzi że router może działać jako AP lub jako CLIENT.
    Zaś na forum znalazłem parę postów w których ludzie piszą że nie działa :D
    Hmm..

Więc wychodzi na to że skoro podłącze NetiaSpot jako ACCES point, to mogę wtedy użyc TPLINKA jako klienta..
    No nic, spróbuję..
  • Specjalista Sieci, Internet
    WDS - _oba_ urządzenia muszą wspierać WDS i lepiej aby były to urządzenia tego samego producenta.