Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ladowarka bc-700 po 14h ładowania akumulatory nienaładowane

03 Paź 2012 16:51 3627 10
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich
    Posiadam akumulatorki AA/HR6/DC 1500 duracell 2650mAh od 4 lat. zasilaja one aparat olympus sp510uz śmigały w nim aż miło do przedwczoraj. naładowane wkładam do aparatu a tu komunikat słaba bateria!!! ładowałem je w ładowarce TRONIC KH 967 przez 9h prądem 270mA, przez 3 lata ostatnio przez 15h napięcie 1,4 do 1,5 na każdym akumulatorze po naładowaniu. działają we wszystkim tylko nie aparacie. kupiłem ładowarkę bc-700 wsadziłem duracele ustawiłem na rozładowanie 100mA i ładowanie 200mA po rozładowaniu zaczęły sie ładnie równo ładować. po 14h pierwszy akumulatorek pokazało FULL 1800mAh za chwile drugi FULL reszte ładuje dalej po 15h pokazuje 3000mAh i dalej ładuje. musiałem iść do pracy więc je odłączyłem.
    Głowa mi pęka bo zgłupiałem:
    - po ładowaniu akumulatorki nie zasilą nawet myszki nie mówiąc o aparacie
    - dlaczego na 3 i 4 po 15h pokazuje 3000 i dalej ładuje?
    W sklepie mi powiedział dziś sprzedawca że natężenie 200mA dla takich akumulatorków jest za małe i ładowarka może je ładować i lądować i nie rozpoznać stanu "naładowania"(dodam że po 15h były prawie zimne) nie moge ustawić 270 czy 300 mA bo następne jest 500 w ładowarce. może takim natężeniem lądować. czekanie ponad 15h jest chyba przesadą w dzisiejszych czasach. 500mA jest bardzo niewskazane przy akumulatorkach AA?

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

wsadziłem te akumulatorki do myszki przed chwila. żaden nie uciągnie myszki!!! ładowały sie 14h bc-700 jak napisałem wyżej
    normalne jest że padają 4 akumulatorki naraz? nic nie uciągną a multimetr pokazuje ok 1,4v
  • Poziom 12  
    Witaj, problem prawdopodobnie leży w wieku akumulatorków, 4 lata to wystarczająco aby "wyschły" i straciły pojemność. Posiadałem akumulatorki Philips, które nie wytrzymały nawet 2 lat, po tym czasie nadawały się jedynie do zasilania zegarka ściennego :D .
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    bc-700 tak przez wszystkich zachwalana. inteligentna itp, wykrywa uszkodzone akumulatorki. a ona poprostu zmarnowała 15h ładująć szajs jakim jest duracell 2650 pisząc na dodatek naładowane, a one nawet myszki, tak myszki komputerowej nie zasilą. dziwi mnie tylko że multimetr pokazuje 1,4v jakim cudem? rozumiem jeden aku padł no dwa, ale wszystkie naraz?
  • Poziom 12  
    Na podłączonym mierniku do baterii dołącz jakieś obciążenie: diodę LED lub żarówkę i sprawdź jak spadnie napięcie, a przypuszczam, że spadnie mocno :D .
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    coś mi nie dają te akumulatorki żyć. wsadziłem dziś je do rozładowania. rozładowuje natężeniem 250mA po godzinie i 20min oddały 300mAh a napięcie to odpowiednio 1,1 1,1 1,12 i 1,13v więc mają "jakąś tam pojemność może uda sie je zreanimować. fakt mają tam 4 lata ale w sumie to były ładowane może z 10 razy bo tego aparatu sporadycznie używam
    ciekawi mnie jeszcze ładowarka bc-700 po skończonym ładowaniu pokazuje poziom naładowania w poszczególnych okienkach w mAh i tak np 1300 1800 1500 a w ostatnim akumulatorze pokazuje 000 ale mAh (dlaczego mAh i dlaczego 000 skoro pokazuje FULL????)
  • Poziom 12  
    Powiem tak, świeżo kupiony akumulatorek ma w granicach 1.3V, nowa bateria alkaliczna ma 1.6V. W aparacie, gdzie jak zakładam umieszcza się dwie baterie napięcie jest o 0.6V niższe w przypadku akumulatorków (nowych) od tego jakie powinno być. Aparat nie jest urządzeniem analogowym, więc jeżeli napięcie do niego podawane nie mieści się w dolnej jego granicy; po prostu się nie włączy.
    Napięcie na Twoich akumulatorkach, jak napisałeś jest jeszcze niższe więc widocznie wiek odcisnął na nich już swoje piętno :D .

Co do cyfrowych ładowarek to się nie wypowiem, nigdy nie używałem. Jestem fanem prostoty :D .

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam!!
    Ja posiadam ładowarkę universalną firmy Energizer do wszystkich rodzajów baterii tej firmy.
    Kupiłem baterię 9V Energizer do ciśnieniomierza mojej matki i ją naładowałem na maxa lecz nie wkładałem ponieważ miała jeszcze zwykłą działającą dość dobrze a ten naładowany akumulatorek odstawiłem na półkę. Po 10 miesiącach kiedy ta stara się wyczerpała postanowiłem założyć ten uprzednio naładowany akumulatorek i co ??? No i nic aparat - ciśnieniomierz nawet nie ruszył. Okazało się, że po 10 miesiącach ten akumulatorek się sam rozładował.- hmmm!!!!!!!!!!! Porażka.
  • Poziom 14  
    Prawidłowa reakcja.Większość akumulatorków już po 2 tygodniach leżakowania powinno się przed użyciem naładować.Wyjątkiem są akumulatorki Eneloop.

• Poziom 29  
    Wrzuć aku i obserwuj napięcie, mam BC-700 i nagle bez ostrzeżenia nie mam ładowania na 3 kanale, może być ten sam problem. Niby ładuje, ale napięcie nie wzrasta, licznik mAh rośnie.
  • Poziom 16  
    Spotkałem się z informacjami w internecie że ładowarki BC700 mają problem z prawidłowym ładowaniem (min. z wykrywaniem momentu pełnego naładowania ) na ustawionym prądzie 200mA. Może to o to chodzi ? Trafiają się niestety felerne egzemplarze, moja BC700 ma np. taki problem że nie chce ładować akumulatorków jeśli poleży w zimnym pomieszczeniu. Po włożeniu akumulatorków po kilku sekundach prawidłowego ładowania (niezależnie od ustawionego prądu) nagle przestaje ładować, a na wyświetlaczu wyskakują zera. Dopiero jak poleży trochę w cieple zaczyna normalnie ładować. Do akumulatorków rozmiaru AA używam prądu 500mA i ładnie się ładują, mało nagrzewają.
  • Poziom 15  
    Metoda deltaV sprawdza się jeśli prąd ładowania jest większy niż 1/5C. 200mA to jest 1/10C - wtedy krzywa ładowania jest płaska i nie wykrywa naładowania.

Tutaj są dedykowane ładowarki do eneloopów i minimalny prąd ładowania mają w granicach 300mA typowo 560mA dla AA. ( 250mA MQN04 Overnight Charger ... The slow charging by using a low charge-current ensures a long cycle life of the eneloop batteries - ta ładowarka ma mniejszy prąd ładowania ale nie używa deltaV)

Moim zdaniem najlepiej ładować prądem 500mA. Nie za szybko nie za wolno.

PS szukam dokładnych informacji na temat eneloopów bo technologia jest inna, a na akumulatorku wyraźnie jest napisane "sanyo specified charger" czy inaczej jest wykrywany koniec ładowania ? i czy może to tylko taki chwyt marketingowy i można używać uniwersalnej ładowarki np. BC-700.