Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedwzmacniacz, wzmacniacz gramofon i laptop

alex_ander 03 Paź 2012 19:34 1368 3
  • #1 03 Paź 2012 19:34
    alex_ander
    Poziom 2  

Dzień dobry, witam wszystkich i proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Mam zamiar kupić w sieci przedwzmacniacz do gramofonu, który ma wejście i wyjście DIN, oraz wejście i wyjście Rca. Wykorzystam na wejściu DIN a na wyjściu chinche do wieży SONY (MD). Pytanie mam: czy do pozostałego wejścia Rca moge podłączyć laptopa? Oczywiście w chwili, gdy gramofon będzie wyłączony. Dziękuję z góry za odpowiedź

0 3
  • #2 03 Paź 2012 19:54
    anmedia
    Poziom 39  

Sporo namieszales w tym poscie. Nie rozumiem tylko po co chcesz sie pakowac jeszcze w DINy. Napisz modele ktore chesz kupic to raz, dwa skoro masz tyle urzadzen, moze zastanow sie na amplitunerem wyposazonym w wiecej wejsc/wyjsc. Napisales rowniez ze masz MD. Moze lepszym rozwiazaniem bedzie urzadzenie z minimum dwoma wejsciami cyfrowymi. Nie napisales jaki model MD, ale generalnie maja one wejscie/wysjcie SPDIF.

0
  • #3 03 Paź 2012 20:41
    alex_ander
    Poziom 2  

Poprawiam się, wiek robi swoje. Mam na myśli to coś. http://wamataudio.pl/akcesoria-1/przedwzmacni...acniacz-gramofonowy-easy-phono-analogis.html.. Z gramofonu Bernard mam kabel z wtyczką DIN. W starej wieży SONY tylko jedno wejście i wyjście MD z chinchami. Stąd pomysł żeby w wolne wejście chinch podpiąć notebooka. Audiofilem żadnym nie jestem, a chciałbym tylko posłuchać ponownie moich ponaddwustu płyt.

0
  • #4 03 Paź 2012 22:15
    anmedia
    Poziom 39  

Teraz zakumalem o co chodzi. Trudno jest doradzac w kwestaiach zakupu zwlaszcza ze za te cene smialo mozesz kupic na alledrogo jakikolwiek w miare przyzwoity amplituner, czy wzmacniacz (mam na mysli np Diore, Radmora, czy cos z Kasprzaka) ktory bedzie mial to wszystko wlacznie ze wzmacniaczem i przedwzmacniaczem gramofonowym. Pisze tutaj o wszystkich wejsciach i wyjsciach analogowych. Co do DIN'a to nie jest problem, bo albo sobie mozesz kupic przejsciowke DIN-Chinch, albo poprostu samemu przerobic na chinche (nie trzeba miec zadnej wiedzy, jedynie umiec trzymac lutownice).

alex_ander napisał:
    Audiofilem żadnym nie jestem, a chciałbym tylko posłuchać ponownie moich ponaddwustu płyt.

Audiofilem nie trzeba byc, aby miec cos zrobione jak trzeba ... :idea:

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo